freelance iş ilanları

Sıralamada Ne yapmam Gerekiyor

6 Mesajlar 1.328 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

asral01 asral01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Merhabalar https://www.programdestek.com/poco-x3-pro-vayu-imei-repair/ konusunda sıralarda 1. sıraya cıkmak için elimden geleni yapıyorum fakat cıkamıyorum backlık yapıyorum ama aherfs de 0 görünüyor bunun sebebi nedir. 2. sorum kötü backlıkları google google disavow dan engelleme rağman yeni backliklerde halen onlar kötü backlık atmaya devam ediyor bu sorunu biri bana anlatabilirmi?

wmaraci
reklam

YaRGiC YaRGiC Y Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 41 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

Problem backlinkle değil yetersiz içerikle alakalıdır. Biraz göz gezdirdim H1-H2-H3 başlıkları yok, kullandığın görselde açıklama, görsel ismi tanımlanmamış. Başlık seçimi ve alt başlıklar yanlış. Daha sayabileceğim bir çok seo tekniği doğru olarak uygulanmamış. Boşa kürek çekiyorsunuz.

129926

kişi bu mesajı beğendi.

129926 129926 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 211 / 211
  • Ticaret 41, (%100)

asral01 adlı üyeden alıntı

Merhabalar https://www.programdestek.com/poco-x3-pro-vayu-imei-repair/ konusunda sıralarda 1. sıraya cıkmak için elimden geleni yapıyorum fakat cıkamıyorum backlık yapıyorum ama aherfs de 0 görünüyor bunun sebebi nedir. 2. sorum kötü backlıkları google google disavow dan engelleme rağman yeni backliklerde halen onlar kötü backlık atmaya devam ediyor bu sorunu biri bana anlatabilirmi?

Merhaba

Birinci sayfaya çıkmak istiyorsunuz ama rakiplerinizi araştırdınız mı? Rakiplerinizin içeriklerini, kullandıkları başlıkları, geçirdikleri anahtar kelimeleri vs. Peki rakiplerin aldıkları backlinkler? 

Üstteki mesajda @YaRGiC  hocanın da dediği gibi içeriğinizde çok eksikler var. Bu arada reklamlarla da doldurmuşsunuz sayfayı. 

Diğer sorularınıza gelince, google disallow tools dan yaptığınız değişiklikler hemen etkin olmaz. Belirli süre sonra sonra google gönderdiğiniz o linkleri saymaz. Ama hangi linkinleri disallow tools sa ekleyeceğinizi nereden rapor ettiyseniz (semrush, ahrefs vs) orada da ilgili linkleri artık disallow ettiğinizi işaretlemeniz gerekiyor ki bir sonraki raporlarınız daha doğru gözüksün. 

Diğer yandan ister yeni aldığınız backlinkler ister önce aldıklarınız - Hemen raporlarda yer almaz. İlgili araçların (semrush, ahrefs vs) botları veritabanlarını güncellemesi gerekiyor ki bu da zamanlama ile bağlı. Aynı gün de olabilir bir ay da 3 ay da sürebilir.

İyi forumlar

heoonline

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

YaRGiC adlı üyeden alıntı

Problem backlinkle değil yetersiz içerikle alakalıdır. Biraz göz gezdirdim H1-H2-H3 başlıkları yok, kullandığın görselde açıklama, görsel ismi tanımlanmamış. Başlık seçimi ve alt başlıklar yanlış. Daha sayabileceğim bir çok seo tekniği doğru olarak uygulanmamış. Boşa kürek çekiyorsunuz.

bu sonuçlara nerden vardınız nasıl baktınız blgi alabilirmiyim birde bizi aydınlatın bizde boşa kürek çekmeyelım  emeğimiz çöpe gitmesin

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

YaRGiC adlı üyeden alıntı

resim için başlık tanımlı yalnız yanlış mı yapıyorum acaba cunku başlığın aynısı olarak tanımladım sitem wordpress

alibey alibey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster,seo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 12 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
  1. Sıralamada ilerleme kaydetmemenin birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında:
  • Web sayfanızın içeriğinin yeterince kaliteli ve ilgi çekici olmaması: Google, kullanıcılar için değerli ve ilgi çekici içerikleri daha yüksek sıralara çıkarmayı tercih eder. Eğer web sayfanızın içeriği kalitesiz ve ilgi çekici değilse, sıralamada ilerlemeniz zor olabilir.

• Web sayfanızın yeterince güncel olmaması: Google, güncel içerikleri daha yüksek sıralara çıkarmayı tercih eder. Eğer web sayfanızı sık sık güncellemez ve yeni içerik eklemezseniz, sıralamada geri kalabilirsiniz.

• Web sayfanızın SEO optimizasyonunun yeterince iyi olmaması: Google, arama sonuçlarında daha iyi optimizasyon yapmış web sayfalarını daha yüksek sıralara çıkarmayı tercih eder. Eğer web sayfanızın SEO optimizasyonu yeterince iyi değilse, sıralamada geri kalabilirsiniz.

• Web sayfanızın link profilinin yeterince güçlü olmaması: Google, web sayfalarının link profilini de sıralama kriteri olarak değerlendirir. Eğer web sayfanızın link profili yeterince güçlü değilse, sıralamada geri kalabilirsiniz.

1. Kötü backlinkler, Google'ın web sayfalarının sıralamasında kullandığı algoritmaların doğru çalışmasını engelliyor ve yine arama sonuçlarının doğruluğunu etkileyebiliyor. Bu nedenle, Google, web sayfalarının kötü backlinklerden arındırılmasını önerir. Google Disavow aracı, web sayfalarının kötü backlinklerinden arındırılması için kullanılır. Bu aracı kullanarak, Google'a kötü backlinkleri çıkarması için talimat verebilirsiniz.
alibey Xmenroe

kişi bu mesajı beğendi.

www.yine.com.tr Benim Linkim
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al