wmaraci reklam
lidertakipci

Branch kullanıyor musunuz?

11 Mesajlar 1.805 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle Branch nedir derseniz;

Branch Cemre Güngör'ün New York'ta iki arkadaşı ile kurduğu bir sosyal ağ. Ve bu sosyal ağa Twitter'in kurucuları ortak oldu.

Sosyal medyada devrim yapacak olan "Branch" (Dal), konuları Twitter'ın aksine kullanıcıların açtıkları tartışma konularını adeta ismi gibi "dallandırarak" derinlemesine sunuyor.

Daha fazla ayrıntı için ensonhaber'deki bu habere bakabilirsiniz.

Üye değilseniz http://branch.com/ adresine girip "Request invite" butonuna tıklayıp, Twitter girişi yaptıktan sonra davetiyenizi beklemelisiniz.

Örneğin benim "quup.com" için oluşturduğum bir başık / Branch: http://branch.com/b/quup

wmaraci
reklam

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
Kurucular Türk, Türkçe dil seçeneği yok. Desteklemiyorum kardeşim :) +Dilimize daha yatkın bir isim olabilirdi.
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Rednoize adlı üyeden alıntı

Kurucular Türk, Türkçe dil seçeneği yok. Desteklemiyorum kardeşim :) +Dilimize daha yatkın bir isim olabilirdi.

"Kurucuları Türk ve dil seçeneklerinde Türkçe yok" mantığı biraz geride kaldı. Artık o kadarda önemli değil :)

Branch gözlemlediğim kadarıyla gayet güzel ve farklı bir sosyal ağ. Twitter kurucularının da ortak olması ayrı bir güzel tabi.

karbonat karbonat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Siteni yurt dışında kuruyorsun, yabancılar tarafından destekleniyorsun, kullanıcıların da ingilizce konuşuyor. Türkçe desteği olması için bir sebep bulamıyorum?

Ha sitenin Türk kullanıcıları artar, girişim Türk yatırımcılar tarafından desteklenirse elbet Türkçe dil desteği de sunulacaktır. Bu da site adını çok duyurmadığı sürece imkansız. Biz burada Türkçe siteler kuruyoruz da ne kazanıyoruz?
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)

karbonat adlı üyeden alıntı

Siteni yurt dışında kuruyorsun, yabancılar tarafından destekleniyorsun, kullanıcıların da ingilizce konuşuyor. Türkçe desteği olması için bir sebep bulamıyorum?

Ha sitenin Türk kullanıcıları artar, girişim Türk yatırımcılar tarafından desteklenirse elbet Türkçe dil desteği de sunulacaktır. Bu da site adını çok duyurmadığı sürece imkansız. Biz burada Türkçe siteler kuruyoruz da ne kazanıyoruz?

İngilizce kur o zaman, bişey kazanırsan söylersin. Senin kurduğun siteyle bu adamların kurduğu site bir mi? Twitter ortak olmuş diyor, buda demek ki bu site dünya ya hitap edecek. Dil seçeneği eklemek zor geliyorsa diyecek lafım yok.
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

İngilizce kur o zaman, bişey kazanırsan söylersin. Senin kurduğun siteyle bu adamların kurduğu site bir mi? Twitter ortak olmuş diyor, buda demek ki bu site dünya ya hitap edecek. Dil seçeneği eklemek zor geliyorsa diyecek lafım yok.

Eğer site İskoç kullanıcılara hitap ediyor olsaydı İskoçça dil desteği eklenirdi. Hollanda'ya hitap etseydi Flemenkçe, aynı şekilde Türkiye'ye hitap etseydi Türkçe eklenirdi. Ama bunun Türk olmakla bir alakası yok. Nerenin ekmeğini yiyorsa oraya odaklanır. Benim anlatmak istediğim şu; bu tür işlere milli duygularla bakmamalıyız.
Rednoize

kişi bu mesajı beğendi.

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

Kuruculardan 2 si Amerikan biri Türk + Twitter ortak.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

Eğer site İskoç kullanıcılara hitap ediyor olsaydı İskoçça dil desteği eklenirdi. Hollanda'ya hitap etseydi Flemenkçe, aynı şekilde Türkiye'ye hitap etseydi Türkçe eklenirdi. Ama bunun Türk olmakla bir alakası yok. Nerenin ekmeğini yiyorsa oraya odaklanır. Benim anlatmak istediğim şu; bu tür işlere milli duygularla bakmamalıyız.

İskoçça diye bir dil yok maalesef :) Ayrıca hiç bir dil desteği yok daha :)

• Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

TheIce adlı üyeden alıntı

İskoçça diye bir dil yok maalesef :) Ayrıca hiç bir dil desteği yok daha :)

İskoçça diye bir dil var malesef.
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0sko%C3%A7%C3%A7a

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

Dil değil maalesef Kelt ve Carmen dilinin İskoç dili olarak yanlış nitelendirilmesinin adı o kısaca halk tabiriyle İskoçça.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al