Bir makale yazarı olarak ChatGPT ile içerik üretilmesini hem doğru hem de yanlış buluyorum. Doğru buluyorum çünkü iyi yazar ile kötü yazar arasındaki uçurumu gözler önüne seriyor. Yani basit imla hatalarına düşen, yazıda anlam bütünlüğünü sağlayamayan ve yazıyı "maddi kaygılarla" yazan birine göre ChatGPT daha iyi sonuçlar verir. Yanlış buluyorum çünkü gerçekten okura hitap etmek istiyorsanız ChatGPT bu konuda henüz emekleme aşamasında. Sonuçta bir insan değil ve her metni benzer cümle kalıpları ile kuruyor. Sözgelimi bir okura bir konunun neden doğru olduğuna veya bir ürünün neden alınması gerektiğine dair ikna edici bir yazı yazamaz. Hedef kitleniz hakkında detaylı bilgilere sahip olamaz. Detaylı isteklere tatmin edici yanıt veremez.

Bu durumda içeriğin özgün olup olmamasından ziyade kaliteli olup olmaması göze batıyor.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve işinde amatör olan kişilerden içerik almak istemiyorsanız sistemi kullanmanızda büyük bir sakınca yok. Fakat gerçekten kaliteli içeriklerle okura hitap etmek istiyorsanız sonuç hüsran olacaktır. ChatGPT bu konuda ilk değil, son da olmayacaktır.