Herkese merhabalar ;

Şahıs şirketi kurmak isteyen arkadaşlarımıza kosgeb kuruluş desteğinden (5.000/10.000 TL) faydalanma süreci;
Şartlar; Son 3 yılda adına şirket açılmamış olması.

📌KOSGEB GİRİŞİMCİLİK BELGEMİZİN ALINMASI
Şirket açmaya karar verdiğimizde ilk olarak Kosgeb geleneksel girişimci belgemizi almamız gerekmektedir bu belgeyi almadan şirket kuruluşunu yapmamamız lazım geriye dönük belge alamayacağımız için hibeden faydalanamayız eğitimleri online tamamlayarak 2-3 saat içerisinde alınmaktadır.

📌İŞE BAŞLAMA BİLDİRİMLERİNİN YAPILMASI
Adresinizi ve faaliyet konunuza ait nace kodunu belirledikten sonra şirket açılışı için online olarak başlama bildiriminde bulunabiliyor.

📌YOKLAMA YAPILMASI
Şirket açılışınızı verdikten sonra vergi dairesinden bir kaç gün içerisinde yoklama memuru gelir ve size ne iş yaptığınızı kira bedelini ve işçi çalıştırma durumunuzu sormaktadır.

📌VERGİ LEVHAMIZIN ÇIKMASI
Yoklamadan sonra vergi levhamız hazır hale gelmektedir bazı vergi daireleri yoklamadan öncede vergi levhasını çıkartmaktadır.

📌ESNAF ODASINA KAYIT
Vergi levhamızla birlikte bulunduğumuz ilin esnaf odalarına kayıt olarak işlemimizi gerçekleştirerek faaliyet belgemizi ediniyoruz.
(KOSGEB için kayıt olmak gereklidir)

📌KOSGEB PROJE YAZMA
Şirketimiz kurulduktan ve esnaf odasına kayıttan sonra proje yazma işlemleri ile devam ediyoruz ortalama 6-7 gün bu süreç sonunda ödeme talebi oluşturarak 5.000 TL destek şirket bankamıza yatmış bulunuyor .

📌GENÇ GİRİŞİMCİ TEŞVİĞİNDEN YARARLANMA
29 yaş altıysanız ve daha önce şirket açmadıysanız genç girişimci teşviğinden yani 1 yıl bağkur desteği ve 150.000 TL ye kadar 3 yıl boyunca gelir vergisinden muaf tutuluyorsunuz.

📌AYLIK OLARAK GELİR GİDER FATURA SÜREÇLERİ
Tüm işlemler tamamlandıktan sonra aylık olarak giderlerinizi ve gelirlerinizi beyan ederek faaliyetinize devam ediyorsunuz.

detaylar için pm iletebilirsiniz