wmaraci reklam

Menüdeki butona tıklandığında aynı sayfa içinde aşşağıya sürüklenmesi.

6 Mesajlar 503 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ashparker ashparker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2023
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance Graphic Designe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Ş**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba herkese,

Bir tema satın aldım ve elementor kullanıyor. Hazır sectionlar var ve o sectionların içinde wordpress panelinden çok fazla değişiklik yapmama imkan sunmuyor.

About us, contact us vb her şey hazır section teması gibi. Section'ı seçip sadece yazılarını vs değiştirebiliyorsunuz. Kod veya css değişikliği yapmayı da bilmiyorum.

Sitenin sadece tek bir sayfadan oluşması ve Header menüde yer alan "Works, About Us, Contact Us" gibi butonlara basıldığında, Aşşağıya doğru (aynı sayfa içinde, başka bir sayfa açılmamalı) otomatik olarak sürüklenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum...

wmaraci
reklam

delosemre delosemre Emre YILMAZ Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Eğer doğru anladıysam Sectionlara ID vererek yapıyorsun. Örneğin sayfanın en altında  "Contact Us" section var ve ID si contact olsun. bu section ID'sini menüye veriyorsun. Onu da şöyle yapıyorsun menüdeki link kısmına #contact şeklinde yazıyorsun.

Emreylmz.com

ELEMENTOR ELEMENTOR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2022
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress/Elementor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

ashparker adlı üyeden alıntı

Merhaba herkese,

Bir tema satın aldım ve elementor kullanıyor. Hazır sectionlar var ve o sectionların içinde wordpress panelinden çok fazla değişiklik yapmama imkan sunmuyor.

About us, contact us vb her şey hazır section teması gibi. Section'ı seçip sadece yazılarını vs değiştirebiliyorsunuz. Kod veya css değişikliği yapmayı da bilmiyorum.

Sitenin sadece tek bir sayfadan oluşması ve Header menüde yer alan "Works, About Us, Contact Us" gibi butonlara basıldığında, Aşşağıya doğru (aynı sayfa içinde, başka bir sayfa açılmamalı) otomatik olarak sürüklenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum...

Elementor ile yapabilirsiniz. Örnek referanslarımız' a tıklayın;

https://elementorprolisans.com  

https://elementorprolisans.com/

ELEMENTOR ELEMENTOR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2022
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress/Elementor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

elementor'da çapa widgetini kullanın. 

https://elementorprolisans.com/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.09.2023
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Ş**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

delosemre adlı üyeden alıntı

Eğer doğru anladıysam Sectionlara ID vererek yapıyorsun. Örneğin sayfanın en altında  "Contact Us" section var ve ID si contact olsun. bu section ID'sini menüye veriyorsun. Onu da şöyle yapıyorsun menüdeki link kısmına #contact şeklinde yazıyorsun.

Sitem rush-digital.com

Header menüsündeki linklere tıklandığında aynı sayfada scroll olmasını ayarlamak istiyorum aslında.

146688-6502ef1e950a0.jpg

Sectionlar şu şekilde, Our Banner header kısmı. Fakat section içindeki bileşenleri ayrı ayrı ayarlamama izin vermiyor. Section seçince, sadece temanın tipini ve yazılarını değiştirebiliyorsunuz. O yüzden nasıl id verip yönlendireceğimi (çapa yapacağımı) bulamadım. 

146688-6502efcf575be.jpg

Anladığım kadarıyla menüdeki link şu şekilde olmalı, fakat section id'sini nereye ve nasıl vereceğim konusunda bilgim yok.

Cevapladığınız için teşekkürler.

• Üyelik 12.09.2023
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Ş**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

.............Up++

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al