wmaraci reklam
lidertakipci

Almanca Öğretmenliği Atamaları Neredeyse Yok

31 Mesajlar 6.503 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mustiraper mustiraper SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
Bugün okuduğum bu haber ile şoke oldum arkadaşlar. Almanca öğretmenliği okuduğumu söylemiştim sizlere. Ama bu atamalara bakınca gerçekten çok üzüldüm. Pişman oldum bu bölümü okuduğuma. Bir de son sınıf öğrencisiyim. Bu maratonda sona gelirken aldığım bu haber geleceğe umutsuz bakmama sebep oldu.

Almanca öğretmenliği atamalarında sadece 3 öğretmen atanacak. Yani 3 öğretmen kadrosu ayrılmış. Gerçekten helal olsun demek istiyorum. Her bölümden gerektiği kadar atama var. Ama zorunlu yabancı dil adı altında almanca öğretmenliği nedense atama bulamıyor. Öğrendiğime göre arapça bölümünden bile 63 kişi atamışlar. Din kültürü dersini zaten söylememe gerek yok. Sayıları çok uçuk. Ne yapılmaya çalışıyor hala anlamış değilim. Biz modernleşmekten bahsediyoruz fakat yapılan işler hala gerileme çabası içerisinde.

Biz artık yeterli, tatmin edici atamalar bekliyoruz. Daha ne yapmalıyız? Üniversite okuyoruz. Bitiriyoruz ama sonuç olarak dalga geçer gibi bir rakam ile atama yapılıyor. Yazıklar olsun diyorum...

Kaynak : http://www.unigar.com/konu-almanca-ogretmenligi-atamalari-neredeyse-yok

MT Reklama
Haskovo
wmaraci
reklam

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)

mustiraper adlı üyeden alıntı

Bugün okuduğum bu haber ile şoke oldum arkadaşlar. Almanca öğretmenliği okuduğumu söylemiştim sizlere. Ama bu atamalara bakınca gerçekten çok üzüldüm. Pişman oldum bu bölümü okuduğuma. Bir de son sınıf öğrencisiyim. Bu maratonda sona gelirken aldığım bu haber geleceğe umutsuz bakmama sebep oldu.

Almanca öğretmenliği atamalarında sadece 3 öğretmen atanacak. Yani 3 öğretmen kadrosu ayrılmış. Gerçekten helal olsun demek istiyorum. Her bölümden gerektiği kadar atama var. Ama zorunlu yabancı dil adı altında almanca öğretmenliği nedense atama bulamıyor. Öğrendiğime göre arapça bölümünden bile 63 kişi atamışlar. Din kültürü dersini zaten söylememe gerek yok. Sayıları çok uçuk. Ne yapılmaya çalışıyor hala anlamış değilim. [COLOR=Red]Biz modernleşmekten bahsediyoruz [/COLOR]fakat yapılan i[COLOR=DarkRed]şler hala gerileme çabası içerisinde.[/COLOR]

Biz artık yeterli, tatmin edici atamalar bekliyoruz. Daha ne yapmalıyız? Üniversite okuyoruz. Bitiriyoruz ama sonuç olarak dalga geçer gibi bir rakam ile atama yapılıyor. Yazıklar olsun diyorum...

Kaynak : http://www.unigar.com/konu-almanca-ogretmenligi-atamalari-neredeyse-yok

Modernleşmek arapçayı atıp almanca öğrenmekle mi oluyor?
Alphabet myenes zer

kişi bu mesajı beğendi.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Arapça öğreniyoruz derken kendi dilimizi kaybediyoruz kimsenin haberi yok.Daha hala Türkçe öğretmen açığı olan öğretmenler var.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Arapça öğreniyoruz derken kendi dilimizi kaybediyoruz kimsenin haberi yok.Daha hala Türkçe öğretmen açığı olan öğretmenler var.

arapça islamın dilidir.türkçe ne ise arapçada odur müslüman için

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
İslami açıdan yaklaşmayın olaya. Haksızlığın daniskası var ortada onu açıkladım ben burda.
MstDrsn

kişi bu mesajı beğendi.

MT Reklama
Haskovo

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

demreli adlı üyeden alıntı

arapça islamın dilidir.türkçe ne ise arapçada odur müslüman için

Burada tartışılan konu arapçanın islam dini olup olmaması değil, önemli olan yabancı bir dile senin en iyi bilmen gereken dilden daha çok önem verilmesi.Arapçaya zaten arap ülkelerinde yeterince sunuluyor.
mustiraper

kişi bu mesajı beğendi.

Zagry Zagry Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 11 / 44
  • Ticaret 15, (%100)
Bir önemli nokta eğitime yani insanların temel kişilik sahibi olmasındaki etken olan nokta olan şeye din vs. katarak insanların gerici olmasına yol açmak bence. Şuan hangi ülke din sayesinde kalkınmış ki? Bence herkes dinini ve iş,eğitim hayatını ayrı yaşamalı,yaşatılmalı yoksa ileri diye bir şey olmayacak.

Bu da onun kanıtı gibi bir şey. Yazık gerçekten.
mustiraper MstDrsn karbonat

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
Güzel bir mesaj gerçekten.

MT Reklama
Haskovo

nasozby nasozby WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek BilMüh
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 5 / 78
  • Ticaret 12, (%100)
Yapılmaya çalışılanın ne olduğunu anlamadığınızı söylemiş olmanıza karşın bir gerileme çabası olduğunu çözmüşsünüz bravo.
Konuyla ilgili şikayetinizi dile getirirken farklı mecralara laf çarpıtmak ancak sizin haklılığınızdan çalabilir. Bunu naçizane bir tavsiye kabul edin.

Öte yandan Almanca öğretmenliği konusunda beklentiniz ne idi acaba ? Biraz baktım ve geriye doğru 20,30 civarında bir atama söz konusu. Bu yıl az olduğuna göre önümüzdeki yıl yani sizin mezun olacağınız yıl bu sayının artma ihtimali yüksek.

• Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
Laf çarpıttığımı siz de gayet açık olarak anlamışsınız bravo. Baktığınız rakamlara nerden ulaştınız bilmiyorum ama geçen atamalarda 202 atama vardı. Benim konuda anlatmak istediğimi anlamaya çalışmadığınız açık.

Umarım dediğiniz gibi olur ve mağdurlar az da olsa azalır. Şaka gibi gelmiyor mu size de 3 tane atama yapılması?

MT Reklama
Haskovo
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al