SeoDoktoru adlı üyeden alıntı

Bu yorumu kötü niyetinizden değil, bilgisizliğinizden yazdığınızı varsayıyorum..

71168-66e75c5aa707e.png

71168-66e75c64b57a3.png

O makalerle 100 lerce sitede tanıtım yazıları çıkıldı. Makalenin kopya görünmesi bir eksi değil büyük bir artı. Backliklerinizin indexlendiğini gösterir. %93 intihal dediği makale zaten sizin indexlenen backlink makaleniz gördüğünüz gibi. Eleştiri yapmadan önce sorun öğrenin önce bir zahmet.

Dönüş yaptığınız  için teşekkür ederim. Açıklamak gerekirse bildiğim kadarıyla içeriğin özgünlüğü, kalitesi arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde etmek açısından büyük önem taşımaktadır. Kopya içerik backlink oluşturmak için kullanıldığında arama motorlarının cezalarına neden olabilir. Kopya içerikle oluşturulan backlinkler, arama motorları tarafından cezalandırılma riski taşır ve sitenin sıralamasını düşürebilir.(Daha önce farklı bir firmam da deneyimlediğim durumdur. Bu nedenle üzerinde durmaktayım.) Ayrıca, akademik metinler yazdığımdan dolayı da içerik kalitesine ve özgünlüğüne özellikle dikkat etmekteyim. Eleştirdiğim nokta aslında "makalenin kopya görünmesi bir eksi değil büyük bir artı" ifadeniz değil. Eleştirim, makalelerin yeterince iyi olmadığı, yapay zeka ile yazıldığının çok belirgin olması üzerineydi. Özgün, kaliteli içeriklerin backlink olarak çok daha iyi olacağına inanıyorum. Linklerin tanıtım amaçlı makaleler olduğunu anlıyorum, ancak özgün ve kaliteli içerik oluşturmak, sizinde bildiğiniz üzere SEO için kritik öneme sahiptir. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir , İlk defa SEO çalışması yaptırmıyorum. Yapmış olduğum eleştirimi SEO ve içerik konusundaki deneyimlerime dayanarak yapıyorum. Sadece daha iyi sonuçlar elde edebilmek için yapıcı bir geri bildirimde bulunmak istedim. Söylediğiniz gibi umarım tüm problem eleştiri yapmadan önce sormadığımdandır. Temennim çalışma yapılırken daha özverili olmanız. İyi çalışmalar dilerim.