wmaraci reklam

Anahtar Kelime Saçmalığı

3 Mesajlar 854 Okunma
smmexpress

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Arkadaşlar ne yazık ki çoğu kişinin düştüğü , uğruna binlerce liraların harcandığı bir hatadan bahsetmek istiyorum.Aşağıda yazacaklarım bana göre büyük hatalardır ancak son yorum tabi ki size ait olacaktır.

Özellikle de yaz aylarıyla beraber hareketlenen SEO sektöründe gördüğüm kadarı ile birçok arkadaşın tek bir kelime üzerinden çalışma yaptırdığını gördüm.Görmekle yetinmedim bir de çok basit bazı çalışmalara yüzlerce lira para harcadıklarına şahit oldum.Mesela geçenlerde bir arkadaş bir konu açmış diyor ki "android" kelimesi için SEO çalışması yaptırdım , sitem ilk sayfaya da çıktı ancak ayda 70-80 hit ancak geliyor ; sorun ne…

Şimdi ben bu ve bunun gibi tek kelime odaklı çalışma yaptıran arkadaşlarımıza sormak istiyorum ; siz hiç "android" , "seo" gibi terimleri yalnız kullanacak kaç kere arama yaptınız?Eğer Google'nin bize sunduğu Anahtar Kelime Aracından "android" kelimesinin aylık aranma hacmine bakarsak rakamın "124.000.000" gibi yüksek bir rakam çıkar fakat burada ki rakam içerisinde "android" kelimesi geçen tüm arama sayılarını dikkate alır.Yalnızca "android" şeklinde yapılan arama sayısı ise "3.350.000" gibi diğerine oranla çok çok düşük bir rakamdır.Hatırlatmak isterim ki yukarı da ki rakamlar dünya geneli aylık yaklaşık aranma rakamlarıdır.

Yani arkadaşlar ben şunu belirtmek istiyorum android sitesi açan bir arkadaşımız SEO çalışmalarını "android" gibi tek bir kelime odaklı değilde ; "android telefonlar" , "android haberler" , "android uygulamalar" , "android oyunlar" gibi tam öbekli aranma sayıları daha yüksek kelimelere yaptırmalılar.Şahsen arkadaşlar ben hiçbir zaman "android" şeklinde bir arama yapmam ki çoğu kişinin de bu şekilde arama yapmasını beklemem.Hiç yoktan "android" kelimesini ilk defa duyan kişi bile "android nedir" şeklinde bir arama yapar.

Yukarı da "android" kelimesini sadece örnek olarak verdim arkadaşlar , "android" gibi birçok kelimeyi daha örnek verebiliriz.Bu yüzden herhangi bir kelime de SEO çalışması yaptırmadan önce , o kelimenin tam öbekli aranma sayısına bir bakın.Çalışmalarınızdan önce kendinizi ziyaretçilerinizin yerine koyarak , anahtar kelimenizi direk olarak arayıp aramayacaklarını düşünün.Yoksa daha çok hit alabileceğiniz kelimelere çalışma yaptırmak yerine , ilk başta size çok cazip gelen fakat aranma sayısı düşük kelimelere çalışma yaptırarak paranızı boşa harcayabilirsiniz.

Android kelimesi gibi bir çok örnek verebileceğimiz gibi yukarı da anlattığım durumun dışında olan bazı kelimeler de mevcut , örneğin ; "oyun" , "haber" , "galeri" şeklinde örnekler verebiliriz.Bu yüzden anahtar kelime olarak seçtiğiniz kelimeyi iyice bir inceleyin.Daha önce de dediğim gibi "android" kelimesi sadece bir örnekti , bunun gibi daha birçok örnek mevcut.

Bu konu hakkında sizlerin de yorumlarını bekliyorum arkadaşlar.

Kaynak : Anahtar Kelime Saçmalığı
yapiyoruz Alphabet canatasever

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

aturkoglu aturkoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest Meslek Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 15 / 70
  • Ticaret 20, (%100)
Sana katılıyorum. Mesela alışveriş yapacak hiç kimse "alışveriş" kelimesini yazarak arama yapmıyor. Örneğin casio marka saat alacaksa "Casio 4578-AD13 kol saati" gibi arama yapıyor.

ugur ugur Lorem ipsum... Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 52 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Ben katılmıyorum zaten alışverişte üst sıralarda olan Casio 4578-AD13 kol saat 1. olması olasıdır çünkü uygulanan seo sadece kelimeye yönelik olmaz en azından tümü %70 etkiler. Yani dediğim anahtar kelimeye yapılan çalışmalar kesinlikle saçmalık olamaz.

http://oguzhans.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al