wmaraci reklam

Bir sitenin SEO Raporu nasıl hazırlanır?

7 Mesajlar 3.099 Okunma
smmexpress

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Başlıktan da anlaşılacağı gibi arkadaşlar kendi sitelerimin SEO raporunu hazırlamak istiyorum.Sitelerimdeki SEO Eksiklikleri vs. Bunları bir rapor halinde hazırlamak ve bu rapora göre hareket ederek eksiklikleri gidermek istiyorum.

Şimdi soruyorum size bir sitenin SEO Raporu nasıl hazırlanır ?
Nelere dikkat etmek gerekir?
SEO iç - dış a'dan z'ye eksikleri görmek için neler yapılabilir?

Bunların cevaplarını alabilirsem çok memnun olurum, şimdiden herkese teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

sanalbeyin adlı üyeden alıntı

Merhaba arkadaşlar,
Başlıktan da anlaşılacağı gibi arkadaşlar kendi sitelerimin SEO raporunu hazırlamak istiyorum.Sitelerimdeki SEO Eksiklikleri vs. Bunları bir rapor halinde hazırlamak ve bu rapora göre hareket ederek eksiklikleri gidermek istiyorum.

Şimdi soruyorum size bir sitenin SEO Raporu nasıl hazırlanır ?
Nelere dikkat etmek gerekir?
SEO iç - dış a'dan z'ye eksikleri görmek için neler yapılabilir?

Bunların cevaplarını alabilirsem çok memnun olurum, şimdiden herkese teşekkür ederim.

SEO raporunu hazırlamak derken? Zaten Seo analizde siz yorulmadan tek tek metinler halinde hatalarınız ve çözümleri yazıyor.Ancak ben kendi başıma tek tek kodlara varana kadar inceleyeceğim diyorsanız bu konuda ciddi anlamda uzman olmanız gerekiyor.Öncelikle SEO kitapları ve makaleleri okumanızı tavsiye ederim.Sadece buradan alacağınız bilgiler ile bir şey olması çok zor.Aklınızda bir şeyler oluşur ancak sonu gelmeyebilir...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

• Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

SEO raporunu hazırlamak derken? Zaten Seo analizde siz yorulmadan tek tek metinler halinde hatalarınız ve çözümleri yazıyor.Ancak ben kendi başıma tek tek kodlara varana kadar inceleyeceğim diyorsanız bu konuda ciddi anlamda uzman olmanız gerekiyor.Öncelikle SEO kitapları ve makaleleri okumanızı tavsiye ederim.Sadece buradan alacağınız bilgiler ile bir şey olması çok zor.Aklınızda bir şeyler oluşur ancak sonu gelmeyebilir...

Anladım, fakat hatırlarsanız siz bir aralar bir rapor hazırlıyordunuz kendi sitem olan sanalbeyin.net içinde bir rapor hazırlamıştınız ve ben bu rapor sayesinde ilerleme katettim şimdi ise diğer sitelerim içinde bu tarz bir rapor hazırlamak için illa uzman mı olmam gerekiyor?
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Anladım, fakat hatırlarsanız siz bir aralar bir rapor hazırlıyordunuz kendi sitem olan sanalbeyin.net içinde bir rapor hazırlamıştınız ve ben bu rapor sayesinde ilerleme katettim şimdi ise diğer sitelerim içinde bu tarz bir rapor hazırlamak için illa uzman mı olmam gerekiyor?

PM ile yanıtladım...

Uzman olma konusunu şöyle açıklayalım;

Eğer bu işi ciddi anlamda ticarete dökecekseniz ileri derecede bilginizin olması gerekiyor ki bizim hazırladığımız rapor sistemi ile tek taraflı ticaret zaten olmazdı ve bizde buna nazaran daha üst paketi çıkarttık.Siz ticaret yapmak istiyorsanız bu işlerde uzman olmanız gerekiyor.Bizim yaptığımız iş SEO danışmanlığından bir kaşık,site içi raporlamadan bir kaşık şeklindeydi.Yani her birini karıştırıp paylaşıyorduk ödev sistemleri hazırlıyorduk(seo danışmanlığı),site içi hataları gösteriyorduk(site içi hata tarama).Sizde bu sektörlerde iddaalı olmanız için azda olsa kod bilginizin olması gerekiyor.Sonuçta SEO sistemlerinde: "-Tamam ben hatayı buldum" demek yetmiyor maalesef.Tek tek bakmanız ve incelemeniz lazım...

PM'de paketimizden ve ufak detaylardan bahsettim bilginize...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)

PM ile yanıtladım...

Uzman olma konusunu şöyle açıklayalım;

Eğer bu işi ciddi anlamda ticarete dökecekseniz ileri derecede bilginizin olması gerekiyor ki bizim hazırladığımız rapor sistemi ile tek taraflı ticaret zaten olmazdı ve bizde buna nazaran daha üst paketi çıkarttık.Siz ticaret yapmak istiyorsanız bu işlerde uzman olmanız gerekiyor.Bizim yaptığımız iş SEO danışmanlığından bir kaşık,site içi raporlamadan bir kaşık şeklindeydi.Yani her birini karıştırıp paylaşıyorduk ödev sistemleri hazırlıyorduk(seo danışmanlığı),site içi hataları gösteriyorduk(site içi hata tarama).Sizde bu sektörlerde iddaalı olmanız için azda olsa kod bilginizin olması gerekiyor.Sonuçta SEO sistemlerinde: "-Tamam ben hatayı buldum" demek yetmiyor maalesef.Tek tek bakmanız ve incelemeniz lazım...

PM'de paketimizden ve ufak detaylardan bahsettim bilginize...

PM'nizi inceledim ve cevap verdim de dediğim gibi enim amacım bu işi ticarete dökmek değil, benim amacım bu işte bilgi sahibi olmak bu işi öğrenmek ve kendi raporlarımı öyle sizin gibi raporlar olmasa da ufak çaplı genel eksikleri ortaya koyabilecek SEO için önemli olan bir takım şeylerin raporudur.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

PM'nizi inceledim ve cevap verdim de dediğim gibi enim amacım bu işi ticarete dökmek değil, benim amacım bu işte bilgi sahibi olmak bu işi öğrenmek ve kendi raporlarımı öyle sizin gibi raporlar olmasa da ufak çaplı genel eksikleri ortaya koyabilecek SEO için önemli olan bir takım şeylerin raporudur.

O zaman hocam o konuda genel bilgiyi size akşam üstü paylaşayım.Şu an çıkmam gerekiyor dershane için.Akşama 7-8 gibi ben size ufak bilgiler veririm,yardımcı olmaya çalışırım bilgiler konusunda...

Teşekkürler,

• Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)

O zaman hocam o konuda genel bilgiyi size akşam üstü paylaşayım.Şu an çıkmam gerekiyor dershane için.Akşama 7-8 gibi ben size ufak bilgiler veririm,yardımcı olmaya çalışırım bilgiler konusunda...

Teşekkürler,

Peki çok teşekkür ederim.

Ek Olarak: Konu ile ilgili başka bilgisi olan yok mu ?

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al