wmaraci reklam
lidertakipci

Turkcell VINN İzlenimlerim

5 Mesajlar 1.112 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Merhabalar, bir süredir tatildeydim.Ama tabi ki tatilde olsam da internette yapmam gereken işler devam ediyor, dolayısı ile benim de internete bağlanmam gerekiyor.Artık hemen hemen her yerde bir veya birden çok kablosuz ağ var olmasına rağmen bu ağların çoğu şifrelenmiş oluyor.Tatile gittiğimiz yerde yeni bir internet hesabı açtıramayacağımıza göre, imdadımıza GSM operatörlerinin sağladığı internet hizmetleri yetişiyor.

Ben bu tatilimde “Turcell”in “VINN” adı ile sunduğu internet hizmetini denedim.Öncelikle alırken site tam zamanlı mı, yoksa belirli saatler arasında mı istediğinizi soruyorlar.Saat aralıklarından biri 02.00-08.00 saatleri arası, ve fiyatı 14TL.Gün içinde başka işi olanlar için daha iyi ve uygun bir çözüm diyebilirim.En azından benim için öyle.Şimdi ise isterseniz izlenimlerime geçelim

-Hız

Muhtemelen en çok merak edilen sorulardan biri de bu, aslında bu konuda “VINN” benim gözümde sınıfta kaldı diyebilirim.Muhtemelen benim girdiğim yer ile ilgili olan bir sorun, zira “VINN” hizmetini otobüste kullandığınızda bazı yerlerde daha iyi çekiyor.Speedtest.Net adresinden test ettiğimde aşağıdaki sonucu aldım.

-Kullanım

Esasında kullanımı oldukça kolay, size gelen “VINN” modem’in tak-çalıştır özelliği var ve “Driver CD”si olmadan yükleme yapabiliyorsunuz.Yüklediğinizde bilgisayarınızın masaüstünde “VINN” adında bir ikon beliriyor ve bu şekilde “VINN”a ulaşabiliyorsunuz, bu yazılım sayesinde bağlantı hızınızı, kullandığınız trafiği, modem’e özel numaraya gelen-giden “SMS”leri kolayca görebiliyorsunuz.Yazılım tasarımı gayet sade ve işlevsel.

-Tasarım

Modem’in tasarımı biraz kaba denilebilir, yani biraz geniş tasarlarmış.Fakat dış kaplama oldukça kaliteli ve ayrı bir tarzı var.Yani modem göze hitap ediyor diyebilirim.

wmaraci
reklam

Enigmatic Enigmatic Emekli Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Telekominikasyon
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer yeni nesil bir cep telefonunuz varsa vına mına ihtiyacınız yok, istediğiniz zaman ister usb, ister bluetooth, ister wifi hotspot ile cep telefonunuz ile anında internete bağlanabilirsiniz, hem de öyle paket almanızada gerek yok, ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız kadar kullanabilirsiniz, vodafone'da 14 TL'ye sınırsız internet bile var ;)

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Enigmatic adlı üyeden alıntı

Eğer yeni nesil bir cep telefonunuz varsa vına mına ihtiyacınız yok, istediğiniz zaman ister usb, ister bluetooth, ister wifi hotspot ile cep telefonunuz ile anında internete bağlanabilirsiniz, hem de öyle paket almanızada gerek yok, ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız kadar kullanabilirsiniz, vodafone'da 14 TL'ye sınırsız internet bile var ;)

Yazı yazmak sorun oluyor telefonda :D

nasozby nasozby WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek BilMüh
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 5 / 78
  • Ticaret 12, (%100)
Telefondan yazmayacaksınız zaten akıllı telefonlar vasıtasıyla bilgisayarınızdan bağlanabileceğinizi belirtmiş arkadaş.

wmaraci
wmaraci

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
Vınn kullanıyorum bende ilk aldığımda 236 kb hızım vardı :D şimdi 7.2 Mbit :) ama çok yiyor kota çok çabuk doluyor ne olduğunu anlamadan :) sınırsız paket her zaman iyi oluyor :)
7.2 mbit dedim ama tamamını kullanamıyorum tabi örneğin max 400 kb/s dosya indirme hızı gördüm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al