wmaraci reklam
lidertakipci

İlerleme mi?-Gerileme mi?

37 Mesajlar 4.055 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

baates baates WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)

grdiyan adlı üyeden alıntı

Yazıların hepsini sağdan soldan alıntı yapıp, sanki siz yazıyormuş havası vermeniz ilk büyük yanlışınız... Buna rağmen "hatam nerede" demeniz ikinci yanlış.

Bence özgün olun, sonra değerlendirmeye geçeriz.

Zaten her yazıyı ben yazıyorum diye iddam yok bu bir. Zaten biz yanlışalrımızı öğrenip tecrübeli arkadaşlarımızdan doğruyu bulmaya çalışıyoruz bu iki. İnsanın her şeyi doğru bildiğini zannetmesi en büyük yanlış sizin değerlendirmenize gerek yok arkadaşım eksik kalabilir...bu üç.

wmaraci
reklam

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
@baates: Beni yanlış anlama ama arkadaşa bu tepkin biraz garip oldu gibi. Yazı olarak ifade edildiği için sert imajlar çıkabiliyor. Ama gardiyan burada özgünlüğün kaliteyi getirdiğini kastediyor bence. Seni kötüleyip, dışlamak değil amaç :).

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
@baates; mantık olarak hatalısın. İlk 5 sayfan komple alıntı ! Muhtemelen geri kalanı da alıntı... Blogculuğun bana göre en önemli kuralı özgün olmaktır. Bunu yapamayan biri zaten bloga hiç girmemelidir. Bunda kızılacak, darılacak bir konu yok. 2+2= 4 yapar..

"her yazıyı ben yazıyorum diye iddam yok" demişsin fakat aksi yönde de bir iddian yok, gökten inmedi ise bu yazılar? Dediğim gibi çoğu yazıya baktım, hep büyük haber sitelerini incelemişsin, birebir alıntılamışsın. Çalıntı içerikle nereye kadar gidersin ki? Bana şu tarihten önce siteye yazdığın 10 tane özgün makale göster desem gösteremezsin. Malesef bu mantıkla gideceğin yol yok !

Özgün ol, özgün ol... Ondan sonra "hatam nerede?" diye sorabilme hakkına sahip ol...

Blogculuk sadece domain, hosting alıp siteyi yayına almak demek değil. Okura farklılık vermediğin müddetçe, sıfır elde var sıfır..

• Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)

grdiyan adlı üyeden alıntı

@baates; mantık olarak hatalısın. İlk 5 sayfan komple alıntı ! Muhtemelen geri kalanı da alıntı... Blogculuğun bana göre en önemli kuralı özgün olmaktır. Bunu yapamayan biri zaten bloga hiç girmemelidir. Bunda kızılacak, darılacak bir konu yok. 2+2= 4 yapar..

"her yazıyı ben yazıyorum diye iddam yok" demişsin fakat aksi yönde de bir iddian yok, gökten inmedi ise bu yazılar? Dediğim gibi çoğu yazıya baktım, hep büyük haber sitelerini incelemişsin, birebir alıntılamışsın. Çalıntı içerikle nereye kadar gidersin ki? Bana şu tarihten önce siteye yazdığın 10 tane özgün makale göster desem gösteremezsin. Malesef bu mantıkla gideceğin yol yok !

Özgün ol, özgün ol... Ondan sonra "hatam nerede?" diye sorabilme hakkına sahip ol...

Blogculuk sadece domain, hosting alıp siteyi yayına almak demek değil. Okura farklılık vermediğin müddetçe, sıfır elde var sıfır..

Yorumun için teşekkürler önce...

Ben sana kızmadım sadece üslubun bana itici geldi. Evet haklısın özgünlükten uzaklaştım ama sadece ben miyim bu hatayı yapan...tek bana yüklenme...:( Nacizane görüşüm karanlıkta kalan birine yol göstermek için ışığı kullanırken gözüne tutarsan kör edersin...

Yapmam gerekeni aynen anladım saygılar...(

wmaraci
wmaraci

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Gördüğüm benzer tüm konulara yorumum aynıdır dostum. Tekrardan sakın kızmayasın,darılmayasın.. Durum budur..

• Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
durumdan vaziyet çıkardım merak etme sen,kızmak darılmak diye birşey olamaz zaten....
ayrıca hiç kimse yazılar dışında birde logo eleştiri getirmemiş geri kalan beğenilmiş sanırım...

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Ben logodan bahsediyorum hala :D

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
Harbiden Baates'in anlamı nedir?
Tamam İngilizce hiddet anlamına gelen Bate diye bir kelime var fakat bunu türetmiş olamazsın herhalde. :)
cnkymz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
İlgiçekici olmasını pek amaçlamamıştım. Evet hem ondan hemde soyadım olan atesden aklıma gelen bir domin... daha fazla bir şey düşünmedin valla...

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Bende sitede karakter sorunu var "�" diye gösteriyor bazı yazıları.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al