kakarotto adlı üyeden alıntı

işte bu yüzden artık insanlara yardım edesim, ücretsiz tema yapıp dağıtasım gelmiyor.

Bakın, eğer siz o linki silmeseydiniz, demek ki o siteye yönlenmeyecekti. Yani siz adamın tema yaparken koyduğu "linkimi silmeyin" uyarısını ihlal edip, emeğe saygısızlık yapıyor sonra da dağıtmasaymış diyorsunuz. Herkes bilgisini kendine sakladığında da neden ""türkiye gelişmiyor ????"" diye sitem içeren mesajlar yazılır.

Insanlar babasının keyfi için tema yapıp dağıtmıyor bunu. Tanınmak için, kendi linklerini dağıtmak için tema yapıyor. Daha sonra da "arada bir iki emek hırsızı çıkacaktır mutlaka. Insan gibi kullanamıyorsa, biz de linkimizi zorla basalım" diyorlar.

Neden bu tarz link silme işlemine yönlendirme koyuyorlar ?
Neden ücretsiz temalarda dahi emek hırsızlığı "türkiye" de yapılıyor ?

Bir web geliştiricisi olarak ücretsiz olarak arkadaşıma verdiğim scriptin bile linklerinin değiştirilip onun tarafından satıldığını, benim yaptığım temaların birebir aynısının yapılıp, ben ücretsiz sunmama rağmen, benim yaptığımı kendi referansıymış gibi gösterilerek "ticari kar" elde edildiğini görünce deliriyorum ve, keşke 10-20 kat şifreleme koysaydım diyorum.

Bu yüzden link koyanların yaptıklarında da zerre kadar yanlışlık görmüyorum.
ücretsiz dağıtıyoruz diye kimsenin kölesi ya da bir şeyi olacak değiliz.

Telif kısmında link istemeyen, yönlendirme istemeyen parasını verir paşa paşa temasını yaparız.
Ama yani insanı yaptığı iyilikle rezil ediyorsunuz bırakıyorsunuz.

Vallahi sizin gibileri görünce türkiye`de tek bir tema, script dahi yapıp dağıtasım gelmiyor.
Böylelikle en azından kendiniz öğrenir ya da biraz cebinizden para gidince ne olduğunu anlardınız.

Sonuçta insanların bir yerden ekmek parası olmalı.

haklısın.