Forumun herhangi bir yerinde mesaj yazarken genelde klavye kısayollarını kullanıyorum. Yazıyı kalınlaştırmak için ctrl+b yada altını çizmek için ctrl+u gibi. Bazen uzun yazılar yazdığım oluyor, bazen birkaç paragraf sürebiliyor. Bazen son yazdığım yanlış kelimeyi silmek isterken tab tuşuna elim değebiliyor ve bunu fark etmeyebiliyorum, haliyle backspace tuşuna bastığım anda da bir önceki sayfaya dönüyor ve 3 paragraf yazımı hemen ileri tuşuna bassam dahi kurtaramayabiliyorum. Bunun için form ve kutularda yazdığım yazıları önbelleklesin diye eklentiler kullanmak zorunda kalıyorum, haliyle biraz yavaşlık yaşandığı oluyor.

Birkaç ay önce bazı sosyal ağların yazı kutularını gözlediğini ve eğer kutulardaki veriler kaydedilmemişse çıkış yapmak istediğimde uyarıldığımı gördüm. Örneğin Facebook herhangi bir kutuya bilmem kaç karakterden fazla mesaj yazarsanız sayfadan öylece ayrılmanıza izin verilmiyor. Bir linke yada geri tuşuna tıkladığınızda "Gönderini henüz tamamlamadın. Tamamlamadan çıkmak istiyor musun?" şeklinde bir uyarı gösteriliyor ve sayfaya geri dönmenize imkan veriliyor.

Bu küçük ancak zaman zaman hayat kurtaran özellik WM Aracı forumlarında olsaydı güzel olmaz mıydı? :)