wmaraci reklam

Redhack PTT serverlarını hacklediğini duyurdu.

7 Mesajlar 1.147 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Altinkaynak Altinkaynak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyalist hacker grubu Redhack, son düzenlediği saldırılar ile Türkiye’deki iletişim ağlarının kilit serverlarını ele geçirdiğini duyurdu.

Redhack, Türkiye’nin iletişim ağlarını hedef alan saldırıları sonucunda iletişim ağlarının kilit serverlarını ele geçirdiğini duyurdu.

Twitter üzerinden fotoğraflar paylaşan Redhack’in bu eylemi sosyal medyada “Redhack devleti ele geçirdi” şeklinde yorumlanırken, konuya ilişkin Redhack tarafından yapılan açıklama ve paylaşılan fotoğraflar şöyle:

"Telefon ağlarının bağlandığı ana server şifreleri ile birlikte ele geçirildi. Bunda 400 ana kamu kurumuda dahil. İstenilirse bu servera bağlı hizmet alan telefonlar kesilebilir veya birbiriyle görüştürülebilir. Ayrıca bu alt ofisleri ve bağlantılarıyla birlikte yaklaşık Türkiye’nin %70 i olarak hesapladığımız bir alana hitap ediyor.”

Kaynak

İlginç ?

wmaraci
reklam

karbonat karbonat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Bu adamlar yaptıklarını büyütmeyi çok seviyorlar. Daha ddos ile siteleri kısa süre kapalı tutmaktan başka bir iş yaptıklarını göremedim. Varsa gören beni bilgilendirsin.
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Bu hackerların işi gücü yok başka. Bizim kurumlarda kazandıkları parayı altyapıya harcasa keşke.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Altinkaynak Altinkaynak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

karbonat adlı üyeden alıntı

Bu adamlar yaptıklarını büyütmeyi çok seviyorlar. Daha ddos ile siteleri kısa süre kapalı tutmaktan başka bir iş yaptıklarını göremedim. Varsa gören beni bilgilendirsin.

Ekibin yaptıkları yasadışı işleri doğru bulmuyorum ve savunmuyorum. Fakat botnet ağlarını kullanan ve bu denli saldırı tekniklerini kullanan Anonymous grubuyla karıştırıyorsunuz sanırım. Redhack ddos ve botnetlerin yanı sıra daha çok imza bırakmayı seven bir örgütlenme. Bu yüzden yaptıkları yasadışı eylemleri kanıtlama amaçlı eylem sonrası elde ettikleri verileri yayınlıyorlar yada imzalarını bırakıyorlar. Bkz : Ankara Emniyet Müdürlüğünün ihbar sayfasının hacklenmesi, verilerin yayınlanması yada valilik sitelerinin hacklenip görünümlerinin değiştirilmesi (index atılması) gibi.

supheli adlı üyeden alıntı

Bu hackerların işi gücü yok başka. Bizim kurumlarda kazandıkları parayı altyapıya harcasa keşke.

Çok haklısın. Kurumların alt yapısı yetersiz. Bence tüm "gov,bel,k12" tarzı ülkemiz domainlerinin daha iyi bir altyapıda barındırılması gerekir.

wmaraci
wmaraci

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
kurumlar neden bu kadar gevşek tutar bu web işlerini anlamış değilim.

Elbet birgün...

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

SerhatY adlı üyeden alıntı

kurumlar neden bu kadar gevşek tutar bu web işlerini anlamış değilim.

Devlette çok büyük sorun var. Oda memur mantığı. İşte bundan kaybediyoruz.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)

hasbaly adlı üyeden alıntı

Devlette çok büyük sorun var. Oda memur mantığı. İşte bundan kaybediyoruz.

Aynen de öyle.İş yapmasanda aynı yapsan da aynı ödüllendirme adamın varsa var yoksa yok.Neyse bu Redhack'in bu millete devlete büyük faydası var aslında devlet kurumlarının akılları başlarına geliyor da biraz önlem felan alıyorlar artık daha da alırlar.Saolasın Redhack bunların akılları başlarına gelmese yarın rus amerikan israilli misrailli gelir tabiri caizse dakkasında ebemizi şey edebilirdi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al