Hasan Hüseyin adlı üyeden alıntı

Çağ açıp çağ kapamak her yiğidin harcı değildir. Microsoft googleye rakip olamazken bizim türkler nasıl olsun.

Benzer bir konu milli işletim sistemi pardus dururken kaç kişi kullanıyor burada. Maksimum 3-4 kişi gerisi windows kullanıyor.

Kısacası zaman kaybı olarak düşünüyorum. Tutmatacaktır.

Çağ açıp kapamak her yiğidin harcı değil demişsin doğru.Ama biz burada ülke kapsamında googleye rakip oluyoruz microsoft ise bütün ülkelerde rakip olmaya çalışıyor.Eğer Ak parti tarafından çıkarılıp kullanmaya açılırsa ki açılacağını düşünüyorum.Okullar,eğitim vakıfları vb. yerlerde kesinlikle bu arama motorlarından başkaları tercih edilmeyecektir.Ayrıca türkiyede yaklaşık 50 milyon internet kullanıcısı var.Eğer gerçekten işe yatırımlar yapılırsa türkiye haricinde ülkelerinde kullanacağını düşünüyorum.Türkiye'ye destek için azerbaycan,kıbrıs,fransa,almanya bu ülkelerdeki gurbetçilerinde türkiyenin arama motorunu kullanacağına inanıyorum.

Arama motoru açıldığında bu arama motoruna geçeceğim.Birçok kişininde kullanacağına inanıyorum.Eğer böyle bi proje gelişip kullanılmaya başlarsa youtube gibi büyük bir video siteside ardından gelecektir.