lostyazilim

WordPress Google İndex Sorununa Son – Smart Update Pinger Eklentisi

16 Mesajlar 7.122 Okunma
lostyazilim

VolkanAkpinar VolkanAkpinar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Güvenlik Vard. Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 45 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
WordPress hemen herkes tarafından Google dostu olarak bilinen bir sistem. Ancak son zamanlarda bir çok site sahibinin dile getirdiği index problemi herkesin canını oldukça sıkmaya başladı. Bu sıkıntıların nedeni ise özellikle blog siteleri başta olmak üzere bütün siteler için, anında indexin büyük önem taşıması. Yazılarınızın yazdığınız gibi indexlenmesi, sıralama bakımından diğer rakiplerinizden 1-0 önde başlamanıza yardımcı olur. Bunun yanında erken index sitenin Google gözünde güvenilirliğini de artırmaktadır.Bu eklenti sayesinde yazılarınız yazdığınız anda pinglenip hemen indexlenicektir.

Bu yazımda bahsedeceğimiz eklentiyi, bende index konusundan muzdarip olduğum için bu konuda arama yaparken buldum ve kullanıyorum. Faydalarını da gördüm diyebilirim. Şimdi gelelim eklentimize eklentinin adı Smart Update Pinger ve gerçekten index konusunda yararları büyük diyebilirim.

Smart Update Pinger Eklentisinin İşlevi Nedir ?

Bu eklentinin işlevinin mantığı aslında gerçekten çok basit .Wordpress sisteminin bizlere kolaylık sağlaması amacıyla sunduğu WordPress Ping servisinin gelişmişi ve otomatik hale getirilmişi diyebiliriz.Sistem ping atma işlemini otomatik olarak yapıyor.

Smart Update Pinger Eklentisinin Kurulumu

Eklentinin kurulumu için ilk başta, eklentinin sitesine üye olmak gerekiyor. İlk önce Burada ki adrese girip, adınız ve email ile kayıt oluyorsunuz.Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra size gelen email ile siteden eklentiyi indirebilirsiniz.

Eklentiyi indirdikten sonra;

Ftpye girerek indirdiğiniz eklentiyi wp-content/plugins/ dizinine atın.
Ftpye attığınız eklenti klasörünün CHMOD(Dosya izinleri) ayarlarını 755 yapın.
Son olarak da admin panelinden Eklentiler kısmına girerek eklentiyi aktif hale getirin.Eklenti kurulumu tamamlandı.
Smart Update Pinger Eklentisi Ayarları

Kurulum işlemi bittikten sonra Ayarlar sekmesinden Smart Update Pinger sayfasına giriyoruz.Buraya girdikten sonra karşımıza gelen boşluğa,

http://blogsearch.google.com/ping/RPC2
http://rpc.pingomatic.com/

Sadece yukarıda ki ping sitelerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak

wmaraci
reklam

mkardogan mkardogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 27 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
soruna kesin çözüm oluyor mu acaba :)

VolkanAkpinar VolkanAkpinar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Güvenlik Vard. Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 45 / 68
  • Ticaret 0, (%0)

mkardogan adlı üyeden alıntı

soruna kesin çözüm oluyor mu acaba :)

Kesin çözümmü almak istiyorsunuz?

İlk olarak herkesin bildiği gibi Sitemap'ımızı kuruyoruz ve Google Webmaster Tool'dan site haritamızı gönderiyoruz.

Wordpress için gerekli olan ve hızlı index almamız için yararlı olacak eklentiler nelerdir şimdi bunlara değinelim. All in One Seo, XML-Sitemap, SEO Smart Links eklentilerini kuralım.

XML-Sitemap bunu yüzde yüz kurun.

Sonra 2 hafta gibi bir süre bekleyin farkı göreceksiniz... daha önce bir çok projemde bunlar sayesinde başarıyı elde ettim.

ahmetsahin ahmetsahin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik ögrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
mysayfam eline saglık dostum ama eklenti ile ilgili sıkıntı olabilir çünkü;
eklenti wordpres in eklenti sitesinden kaldırılmış nedenini bilimiyorum biraz araştırınca tehlikeli olduguna dair bir makale buldum linki burada bir incelersiniz http://www.ivanbudimir.com/smart-update-pinger/

wmaraci
wmaraci

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)

ahmetsahin adlı üyeden alıntı

mysayfam eline saglık dostum ama eklenti ile ilgili sıkıntı olabilir çünkü;
eklenti wordpres in eklenti sitesinden kaldırılmış nedenini bilimiyorum biraz araştırınca tehlikeli olduguna dair bir makale buldum linki burada bir incelersiniz http://www.ivanbudimir.com/smart-update-pinger/

Öncelikle hoşgeldiniz :)

İlgili sayfada eklentinin spama yol açabileceği ve bu nedenle zararlı olabileceğini anlatıyor ve alternatif bir çözüm öneriyor.

Ben yaklaşık 1 yıldır bu eklentiyi kullanmaktayım. 5-6 adet ping servisini listeye eklemiştim. Yayınladığım yazılar çok kısa bir sürede (genellikle 1-2 dk içinde) index alıyor. Kısaca memnunum..

Tabii kullanmak istyenler eklenti hakkında daha geniş çaplı araştırma yapabilir.
ahmetsahin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

retrospektif adlı üyeden alıntı

Öncelikle hoşgeldiniz :)

İlgili sayfada eklentinin spama yol açabileceği ve bu nedenle zararlı olabileceğini anlatıyor ve alternatif bir çözüm öneriyor.

Ben yaklaşık 1 yıldır bu eklentiyi kullanmaktayım. 5-6 adet ping servisini listeye eklemiştim. Yayınladığım yazılar çok kısa bir sürede (genellikle 1-2 dk içinde) index alıyor. Kısaca memnunum..

Tabii kullanmak istyenler eklenti hakkında daha geniş çaplı araştırma yapabilir.

hoşbulduk teşekkürler ;)
eyvallah üstad, ya eklenti çok hoşuma gitti aslında ama geçenlerde sitelerim hack lenince artık biraz tedirgin oluyorum birde eklentiyi wordpresin sitesindede bulamayınca birazda tedirginligim ondan arttı önerini için sağol tekrar. bende bir deneyeyim o zaman inşallah sıkıntı olmaz...(googlenin gözünde biraz düştük, hack ten sonra bana kimlik avı **************lığı mesajı bile yolladı webmaster araçlarından şimdi toparlamaya ugraşıyom işte)

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Geçmiş olsun.

Temkinli olmak tabii ki güzel bir şey. Hatta eklentinin sadece tek bir .php dosyası mevcut. Kodlamadan biraz anlıyorsanız o dosyayı inceleyin derim. Ya da anlayan birine rica edin, kontrol etsin. Ama dediğim gibi linkte bahsedilen durum daha çok spam yönüne dikkati çekmiş. Yine belirttiğim gibi ben hiç zararını görmedim, indexlemeden ve hitten memnunum.

Kolay gelsin..

Ek Olarak: Bu arada gönderdiğiniz linkteki logo oldukça yaratıcı :)
ahmetsahin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkür ederim. kuracam eklentiyi tekrar sogolun ilginiz için

Ek Olarak: eklentiyi denildği indirip attım ama böyle bir hata alıyorum ; (bu 777 olayını felanda yaptım)
These are the last 100 actions performed by the plugin. In reverse chronological order for easier reading (latest ping first).

Error writing log file (/home/egitim/public_html/wp-content/plugins/ultimate-plugins-smart-update-pinger/ultimate-plugins-smart-update-pinger.log). Most likely your logfile (/home/egitim/public_html/wp-content/plugins/ultimate-plugins-smart-update-pinger/ultimate-plugins-smart-update-pinger.log) is write-protected and no log data can be saved (change the rights of this file to 777), or alternatively this could mean that you have manually removed the log file, or that you have changed the directory or file name of the plugin (they both should be 'ultimate-plugins-smart-update-pinger')

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)
Teşekkürler güzel bir şeye benziyor...

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)
Merhabalar hocam bahsettiğiniz adrese yöneldim ancak kayıt olma yeri bulamadım direk indirdim uygulamayı sorun olmaz inşallah...

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al