Çok uzun yazdım ama okuyunuz lütfen

sevgili arkadaşlar merhabalar
benim bir sorunum var ve bana bu konuda gerçekten yardımcı olacak yön gösterecek birisi lazım çünkü ben webmaster değilim kodlardan da uzman bir webmaster gibi anlamam ama kendi çapımda anlarım % 40 - 50 filan.

Şimdi arkadaşlar benim bir blogum var
reklam için yayınlamıyorum
şudur

http://muujdatsayar.blogspot.com/

ben buna bir ayar çekmek istiyorum ayar çekmek istediklerim şudur;

benim blogum biraz yavaş arkadaşlar sevgili furkan özdenden almıştım bu temayı sağolsun
300 bilmem kaç gündürde bunu kullanıyorum kendi çapımda birşeyler yapıyorum blogumda işte herneyse
Şimdi asıl sorun yavaşlık arkadaşlar, benim blogumda js .css dosyaları var işte ben bunları ayarlamak istiyorum ayarlamaktan kastım şıkıştırmak birleştirmek hafifletmek ve düzene sokmak istiyorum artık blogum hızlansın istiyorum
ve şu yollarıda denedim mesela js şıkıştırma siteleri var bunları denedim ama js nin içindeki kodları bozuyor ancak anladım ki onlada olmuyor mesela şöyle birşey duydum

Örnek:

İşte böyle ekleyince siteyi yavaşlatıyormuş.

ama dogrusu;

böyle eklemekmiş benim temadada çoğu kod yanlış olan seçenekteki gibi işte bunların hepsini bir css dosyasına nasıl toplarım yani kısacası arkadaşlar bana bu konuda gerçekten yardım eden olursa ALLAH RAZI OLSUN etmeyendende

Ek Olarak: cevap bekliyorum arkadaşlar sizden