İşte böyle ekleyince siteyi yavaşlatıyormuş.

ama dogrusu;

Bunu sana kim söylemişse hayal gücü çok geniş bir insanmış. Takdir etmek lazım. Öncelikle bunların ne olduğundan başlayayım. margin ve padding boşlukları ayarlamaktır. Mesela, margin:5px yaparsan ve bunu kare bir kutu için yaparsan. O kutu dört bir tarafından 5 px kadar uzaklaşır. padding:5px yaparsanda kutunun içindeki yazı vs. kutunun kenarlarından 5px kadar içeri girer. Bunlar hızla ilgili değil tasarımla ilgili terimlerdir. İkincisi ise bir css dosyasını sayfaya montelemektir.

Sen hızdan şikayet ediyorsan bana kalırsa ya bir tasarımcı ile anlaş ve şuanki siteni düzenlettir. Ya da bu temanın aynısını orjinal olarak indir ve türkçeleştirme yap - yaptır. Site hızı evet js,css gibi dosyalara bağlıdır fakat kodları düzenlemek yeterli değildir. Sıkıştırma işlemi başarılı şekilde yapılırsa faydalıdır. Ki sende başarısız olmuş. Tavsiyem madem bilmiyorsun kodlama kısmını, bilen kişiye ücreti karşılığında yaptır, senin işin temiz olsun. Ha ben yapacam dersen o iş şuan ki söylediğin bilgi yetersizliği dolayısıyla epey zor. Yanlış anlama bunu söylediğim için herkes herşeyi bilmek zorunda değildir. Velhasıl, tek bir tavsiyem var, wordpress sistemi kullanıyorsan direk güzel bir tema beğen ve orjinalini olduğunu bildiğin siteden indir ve kur. Bu tema diyorsan illede bunun orjinalini indir ve türkçeleştirmeyi yap (%40-50 biliyorum diyorsan yaparsın zaten) yada yaptır...