HTML5 ile alakalı açıklamaları derleyip, hem kendim için hem de Türkçe kaynak oluşması için siteme son günlerde sıkça konu giriyorum. Yabancı makaleler araştırıp çevirilerini gerçekleştiriyorum. Bu konuda ise bu gerçekten işin birebir kaynağı olan siteleri yazımın sonunda detaylı olarak paylaşıyorum, yabancı dil sıkıntısı çekmekte olan arkadaşlar için, kendi yorum ve işlevlerinin kullanım alanlarıyla alakalı açıklamalarımı sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bu yazımda ise sizlere daha önceki sürümlerde bulunmayan veyahut dışarıya bağımlı olarak (kütüphane destekli) çalışan bazı elemanların kullanım alanlarından ve açıklamalarından bahsedeceğim. Tek bir makaleye olan tüm elementleri yazmak ve göz yormak yerine, adım adım ve kategorileri ayrıştırarak gitmeyi tercih ediyorum. Bu bölümde ise daha çok SEO ile alakalı etiketlerin kullanımlarıyla alakalı şeyler paylaşmayı tercih ettim.

Makale tanımlayacağınız alanlarda SEO ve kolay kod yazımı için tasarlanmış olan semantik ve akılda kalıcı bir etiket.