wmaraci reklam
lidertakipci

Karşınızda Yandex.Browser! Yandex'in yeni tarayıcısı yayınlandı

82 Mesajlar 15.319 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NDM NDM Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
şuanlık bir fark göremedim aynı gibi

wmaraci
reklam

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
şu anda eksikleri olduğu aşikar ama daha ilk sürümden bu kadar acımasız yorumlara gerek yok :)
hele bi iki güncelleme yapsınlar bakalım full+full chrome mu kullanıyorlar kendileride birşeyler katıyorlar mı görürüz o zaman..
Timur

kişi bu mesajı beğendi.

omrumdely omrumdely Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1466
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 11, (%100)
umarım diğer sürümlerde tasarım ve yazılım olarak daha geliştirebilirler.

:)

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Bildiğimiz gibi Yandex’in tarayıcısı (Yandex.browser) dün saat 16.00 gibi ülkemizde indirilebilir olmuştu. Pek çoğumuz muhtemelen indirdikten sonra Google’ın tarayıcısı olar Chrome’a benzettik, gerçekten de benzemiyor değil.Zaten Google’ın da geliştiriciliğini yaptığı “chromium” altyapısını kullanıyor. Chrome’a benzemesinin yanında kendine has çok güzel özellikler de barındırıyor.İsterseniz şimdi onlara geçelim.

-Tab Sistemi

Tarayıcıyı yüklediğiniz andan itibaren göze batan en önemli farklılık.Arama kutucuğuna tıkladığınızda en sık girdiğiniz (Bunu kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz) 12 siteyi görüntüleyebiliyorsunuz. Bunu hoş bir görsellikle birleştiren Yandex, ortaya çok güzel bir özellik çıkartmış.

-Tablar

-Tab Ekleme

-Akıllı İleri Geri Butonu

Yandex’in sunduğu bir diğer güzel özellik ise “Akıllı İleri Geri Butonu” nedir bu derseniz, geri butonu sadece bir sayfanın üzerine yeni bir sayfa açarsanız aktif oluyor.Yani Yandex Browser’i ilk açtığınızda ortada geri butonu gözükmüyor, bu sayede yer tasarrufu sağlanıyor.

-Arama Kutucuğu

Yandex arama kutucuğunun son kısmını sivri bir şekilde yaparak “Yandex.com” adresini çağrıştırmayı hedeflemiş.

-Yandex Hızlı Çeviri

Yandex ile gezinti yaparken “Shift” tuşuna basılı halde herhangi bir kelimenin üstüne gelirseniz o kelimenin çevirisini yapıyor.

Bunlar sadece benim fark ettiklerim.Genel olarak güzel ve işlevsel bir tarayıcı sayılır.Bunun yanı sıra çokta matah bir özelliği yok. Alıştığınız bir tarayıcınız varsa değiştirmeyi gerektirecek devrimsel nitelikte bir özellik barındırmıyor.Tabii tarayıcının Türkçe olmaması ve yazdığınız her yazıyı Rusça algılaması da en büyük eksisi.

İşlevsellik * * * * *
Tasarım * * * * *
Hız * * *
Özgünlük * * *

KAYNAK,Hepsi Ve Daha Fazlası

wmaraci
wmaraci

ViolenTornado ViolenTornado Öğretmen Adayı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 9 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Sitede halen geliştiriliyor dedi bunlar linki önce verdiler şu anda link mi yok ben mi göremedim anlamadım :)

Niye olmasın ki ?

Kenar Kenar Web & Mobil Arayüz Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 203 / 160
  • Ticaret 12, (%92)

ViolenTornado adlı üyeden alıntı

Sitede halen geliştiriliyor dedi bunlar linki önce verdiler şu anda link mi yok ben mi göremedim anlamadım :)

İndirme butonunun altında "Rusça sürümü buradan indirebilirsiniz." yazıyor :) İndirilme açık ama kesin Türkçe dil desteği için "Çok Yakında" demişlerdir.

Kahnweb Kahnweb Yazar, Editör Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 96 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
Açıkcası içime sinmedi kullanmayı denedim ama beni alışık olduğum tarayıcım (Chrome)'dan vazgeçiremedi. Kaliteli ve önzel bir taracıyı olsaydı böyle olmazdı. Ben beğenmedim. Sadece web işlerinde sayfa görünümü için kullanabileceğim bir tarayıcı olarak bilgisayarımda yer edindi.

Zent Zent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blog Yazarı ve Web Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Kendi reklamlarını yapmak için düşünülmüş bir şey ve chrome alt yapısını kullandığı bir gerçek. Ancak küçük arayüz farklılığından ziyade ben şahsen flash(oyun ve video) performansını çok beğendim. Chrome'da facebook'taki ve bazı diğer uygulama ve oyunlarda acayip kasma, aşırı ram harcama sorunu var. Ama bunun flash performansı oldukça iyi kasma ve aşırı ram harcama sorunu yaşamadım. Hız olarakta chrome'dan pek farkı yok.

www.zaferzent.com - blogger

ViolenTornado ViolenTornado Öğretmen Adayı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 9 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

EmirKenar adlı üyeden alıntı

İndirme butonunun altında "Rusça sürümü buradan indirebilirsiniz." yazıyor :) İndirilme açık ama kesin Türkçe dil desteği için "Çok Yakında" demişlerdir.

Aynen benimde bahsettiğim bu daha çıkmamıs diye düşündüm ayrıca diğer düşüncem de heralde sınırlı olrakmverdiler sonra tekrar kaldırıldı gibi düşündüm. Türkçesi çıksın deneriz bir ara :)

Niye olmasın ki ?

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
Beyler Chrome taklidi değil Chrome alt yapısı kullanılarak oluşturuldu zaten, ayar sayfasına girildiğinde Chromium işletim sistemini kullandığı belirtiliyor zaten, bu sistem açık kaynak kodlu olduğundan google - yandex arasında herhangi bir tartışmaya sebep olmaz
----

Ayrıca chrome'da kaydedilen şifreler, açılan oturumlar aynı şekilde Yandex.Browser'a geçiyor

Yandex.Browser benim gibi yandex kullananlar için harika çözüm

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al