wmaraci reklam
lidertakipci

Genel Forum Tutmaz Diyenlere İnat...

43 Mesajlar 5.120 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Başlığa baktığımda "gerçekten kaliteli bir forum yapıp tutturmuş ve tutmaz diyenleri kapak ediyor" diye düşünmüştüm. Linke tıkladığımda içimden sadece geçmiş olsun demek geldi.

Dostum neden forumda ısrar ediyorsunuz ? Tamam genel forum yerine yeni bir tarz yaratsanız ?

Yani ne bileyim, genel forumlar vardı, genel blog vardı, sonra ekşisözlük inci sözlük tarzı panolar çıktı. Yani zincirleri koparmak ve ileriye bakmak gerekirken neden hala kendinizi geçmişe zincirliyorsunuz anlam veremiyorum.

Yani hiçbir şey ile uğraşmıyorum, boş vaktim var bunu yaptım demek yerine o boş vaktinizi daha yararlı şeylerle geçirebilirsiniz.
Atakan Kahnweb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kamumedya kamumedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Kalite Kontrol
  • Konum Çankırı
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Umudunu kırmak gibi olmasın ama artık çok geç :)

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

cnkymz adlı üyeden alıntı

Farkınız eski forum tadını sağlamak mı? Şuan onu sağlamış olanlar var. Benim demek istediğimi anlamadınız sanırım. Şöyle sorayım, Forumdalga'nin ne artısı var wmaracında yada ceviz'de olmayan. Ki bunlar sadece birer örnek, daha bir sürü. Heves kırmak veya caydırmak değil niyetim, sadece hedefin olursa ve farklılık yaratırsan, tercih edilirsin. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Şuan burada öyle bir şey söyle ki, diğer platformlarda olmasın.

Şunuda unutma, Atakan'ın da dediği gibi şuanki durumda işin inanılmaz zor. Dikkat edersen, büyük platformlardan ayrılan kişiler dahi platformlar kurmaya çalıştıklarında epey zorlanıyorlar ki çevreleri çok geniş olan insanlar bunlar. Hani senin Cem Yılmaz bile bizde takılıyor demen lazım ki "hadi ya" diye şaşırsın insanlar :)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Kaliteli moderatörler almanız lazım seo tema çalışmaları yapılmalı ve kesinlikle bir farkınız olmalı :)

Farklılıktan bahsetmişsiniz. Belki bilirsiniz scriptciyim blog'um da script cini masaüstü yazılımı var. Forum da 'da webmasterlara veya kullanıcıların işine yarayacak bazı yazılımlar geliştireceğiz. Tabi bu bugün, yarın olmayacak biraz zaman gerekir. Şu ilk ayları atlatalım forumu biraz daha dolduralım, ekip toparlayalım ve fark yaratırız zaten :) (inşallah)

Kahnweb Kahnweb Yazar, Editör Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 96 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
21 Yorum var ve insanların çoğu yani hatta bir çoğu aynı şeyi ifade etmeye çalışıyor. Ben senin konu başlığından konunun nereye varacağını tahmin edip tıkladım sadece görmek istedim. "Genel Forum Tutmaz Diyenlere İnat..." Forum'un ismi kel alaka, tıkladığında görsel bir rahatsızlık söz konusu, içeriğin olmadığını da sen kabul ediyorsun zaten. İkinci mesajda arkadaşın dediği gibi bende "Geçmiş olsun" demek istiyorum.

Tanıtım şeklini, tabirlerini ve sitenden pek haz etmedim. "Genel forum" dediğin için daha bir anlamsız geldi projen. Umarım başarılı olursun :) Hayırlı olsun.
grdiyan 3525

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Kahnweb adlı üyeden alıntı

21 Yorum var ve insanların çoğu yani hatta bir çoğu aynı şeyi ifade etmeye çalışıyor. Ben senin konu başlığından konunun nereye varacağını tahmin edip tıkladım sadece görmek istedim. "Genel Forum Tutmaz Diyenlere İnat..." Forum'un ismi kel alaka, tıkladığında görsel bir rahatsızlık söz konusu, içeriğin olmadığını da sen kabul ediyorsun zaten. İkinci mesajda arkadaşın dediği gibi bende "Geçmiş olsun" demek istiyorum.

Tanıtım şeklini, tabirlerini ve sitenden pek haz etmedim. "Genel forum" dediğin için daha bir anlamsız geldi projen. Umarım başarılı olursun :) Hayırlı olsun.

Uzun laf ama haklısınız.
Kahnweb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

Kahnweb adlı üyeden alıntı

"Genel forum" dediğin için daha bir anlamsız geldi projen. Umarım başarılı olursun :) Hayırlı olsun.

Genel forum domain'e mi uymamış ?

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

vBasic adlı üyeden alıntı

Farklılıktan bahsetmişsiniz. Belki bilirsiniz scriptciyim blog'um da script cini masaüstü yazılımı var. Forum da 'da webmasterlara veya kullanıcıların işine yarayacak bazı yazılımlar geliştireceğiz. Tabi bu bugün, yarın olmayacak biraz zaman gerekir. Şu ilk ayları atlatalım forumu biraz daha dolduralım, ekip toparlayalım ve fark yaratırız zaten :) (inşallah)

Sanırım anlatamadığım konu bu, eğer "genel forum tutmaz diyenlere inat" diyorsanız, ekibinizin hazır olması gerekir.

• Şuan foruma girseler ne bulacaklar diğerlerinden farklı? Hiç,

• Bir şey geliştirip yayınladınız mı? Hayır,

• Hali hazırda çalışan sizin deyiminizle "bir ekip toplayalım" var mı? Hayır

• Bir arşiviniz var mı? Hayır

Şöyle bir şey olsaydı eğer, siz forumu ilk açtığınızda biraz da olsa ses getirecek birşeyler, hali hazırda olan 10-12 kişilik ekip, güncel bir anasayfa ve konuya hakim kişiler tarafından genel araştırma yada inceleme yazıları olsaydı eyvallah. O zaman siteye bakıldığında, vay be ilginçmiş, aa iyi konulara değinmiş güzel derlemeler araştırmalar yapmış diyebilirdik.

Şunu tekrar söyleyeyim, bu eleştiri "heves kırmak" yada "olmaz bu iş geçmiş olsun" demek için değil, bu kadar agresif (buradaki agresif, pazarlama açısından) bir giriş yaptığınız içindir. Çünkü insanlara "siz olmaz diyorsunuz ama bak biz neler yapıyoruz/yapmaktayız/yapıcaz" derseniz girdiklerinde bunları görebilecekleri çalışmalar beklerler. Maalesef 5-6 yıl önceki vaatlerle start verme olayı kalmadı. Artık hazır ve dinamik ekiplerle başlanıyor. Ama siz daha mütevazi bir giriş yapsaydınız, mesela:

"Genel bir forum açtık ve ekibimizle birlikte bir farklılık yaratmayı amaçlıyoruz. Rakiplerimiz çok ama iyi bir çalışma ile bu farklılığı ve etkin kullanımı yakalayabileceğimize inanıyoruz"

gibi bir açıklama, size "hadi bakalım, başarılar, inşallah istediğiniz gibi olur" dedirtirdi.

Yine diyorlardır mutlaka ama biraz antipati kazanmış oldunuz. Birde ufak bir tavsiye: bir anasayfanız olsun. Blog gibi kullanabileceğiniz, basın bültenleri, önemli gelişmeler, söyleşiler, röportajlar, araştırma yazıları gibi şeyleri paylaşabileceğiniz bir ana sayfa. Bu sayede sizi sadece forum olarak değil, bir blog mantığı ile de takip edebilirler. Örnekleri bol bunların. (Bknz: wmaracı, ceviz, chip). Velhasıl hocam, başarılar dilerim.

Ama hazır bir ekiple başlamamak size klasik olan; moderatör, süpermoderatör, zart moderatör, zurt moderatör arayışlarına, msn veya skype'tan "arkadaşlar bakın böyle yapıcaz böyle sorumluluklarımız var" gibi mini toplantılara yöneltir. Ki bu gerçek moderatör kavramında olan insanları etkilemez, o insanlar yerine, 16-18 yaş arası moderatörler bularak, tam sürüm program indir gibi paylaşımlara yol açar. Umarım öyle olmaz ama ilk izlenim biraz tepki yarattı ;) Tekrardan başarılar, istediklerinize ulaşmanızı dilerim.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

cnkymz adlı üyeden alıntı

Sanırım anlatamadığım konu bu, eğer "genel forum tutmaz diyenlere inat" diyorsanız, ekibinizin hazır olması gerekir.

• Şuan foruma girseler ne bulacaklar diğerlerinden farklı? Hiç,

• Bir şey geliştirip yayınladınız mı? Hayır,

• Hali hazırda çalışan sizin deyiminizle "bir ekip toplayalım" var mı? Hayır

• Bir arşiviniz var mı? Hayır

Şöyle bir şey olsaydı eğer, siz forumu ilk açtığınızda biraz da olsa ses getirecek birşeyler, hali hazırda olan 10-12 kişilik ekip, güncel bir anasayfa ve konuya hakim kişiler tarafından genel araştırma yada inceleme yazıları olsaydı eyvallah. O zaman siteye bakıldığında, vay be ilginçmiş, aa iyi konulara değinmiş güzel derlemeler araştırmalar yapmış diyebilirdik.

Şunu tekrar söyleyeyim, bu eleştiri "heves kırmak" yada "olmaz bu iş geçmiş olsun" demek için değil, bu kadar agresif (buradaki agresif, pazarlama açısından) bir giriş yaptığınız içindir. Çünkü insanlara "siz olmaz diyorsunuz ama bak biz neler yapıyoruz/yapmaktayız/yapıcaz" derseniz girdiklerinde bunları görebilecekleri çalışmalar beklerler. Maalesef 5-6 yıl önceki vaatlerle start verme olayı kalmadı. Artık hazır ve dinamik ekiplerle başlanıyor. Ama siz daha mütevazi bir giriş yapsaydınız, mesela:

"Genel bir forum açtık ve ekibimizle birlikte bir farklılık yaratmayı amaçlıyoruz. Rakiplerimiz çok ama iyi bir çalışma ile bu farklılığı ve etkin kullanımı yakalayabileceğimize inanıyoruz"

gibi bir açıklama, size "hadi bakalım, başarılar, inşallah istediğiniz gibi olur" dedirtirdi.

Yine diyorlardır mutlaka ama biraz antipati kazanmış oldunuz. Birde ufak bir tavsiye: bir anasayfanız olsun. Blog gibi kullanabileceğiniz, basın bültenleri, önemli gelişmeler, söyleşiler, röportajlar, araştırma yazıları gibi şeyleri paylaşabileceğiniz bir ana sayfa. Bu sayede sizi sadece forum olarak değil, bir blog mantığı ile de takip edebilirler. Örnekleri bol bunların. (Bknz: wmaracı, ceviz, chip). Velhasıl hocam, başarılar dilerim.

Ama hazır bir ekiple başlamamak size klasik olan; moderatör, süpermoderatör, zart moderatör, zurt moderatör arayışlarına, msn veya skype'tan "arkadaşlar bakın böyle yapıcaz böyle sorumluluklarımız var" gibi mini toplantılara yöneltir. Ki bu gerçek moderatör kavramında olan insanları etkilemez, o insanlar yerine, 16-18 yaş arası moderatörler bularak, tam sürüm program indir gibi paylaşımlara yol açar. Umarım öyle olmaz ama ilk izlenim biraz tepki yarattı ;) Tekrardan başarılar, istediklerinize ulaşmanızı dilerim.

Öncelikle uzun ve güzel bir yazı yazmışsınız emeğiniz için teşekkür ederim, Agra sif bir konu değil de biraz da mizah olması açısından böyle bir başlık uygun görmüştüm, sanırım bazı arkadaşlar tarafından yanlış anlaşılmış. Konunun başında da belirttiğim gibi "arkadaşlar başlık biraz kaba olmuş olabilir" diye belirtmiştim. Yeniliğe gelince zamanla gösterilecektir hocam... :)

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)
Heves kıramayın beyler.
Özgürüz bu konuda isteyen istediği siteyi açabilir..
Tutup tutmaması şans işi biraz da..

Uğraşırsan neden olmasın yani :)

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Tek kaideyle tutar; bu işe ayırılabilecek yüksek bütçe ile...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al