lostyazilim

FBI'a göre Android telefonlar zararlı yazılımlar için cennet

6 Mesajlar 1.328 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
FBI, özellikle Android işletim sistemli akıllı telefon sahiplerini mobil zararlı yazılımlar ve cihaz güvenliği konusunda uyardu. FBI’a bağlı olan İnternet Suç Şikayet Merkezi tarafından yapılan açıklamada Loozfon ve FinFisher gibi zararlı yazılımların özellikle Android işletim sistemli akıllı telefonları hedef aldığı belirtildi. Tüm zararlı yazılımlar farklı etkiler ve etki alanlarına sahipken, Loozfon ve FinFisher halihazırda aktif olan ve önlem alınması gereken zararlı yazılımlara örnek olarak gösterildi.

Kullanıcıların akıllı telefonlarını satın alırken cihazların özellikleri ve proaktif önlemler hakkında bilgi sahibi olmalarının önemli olduğuna dikkat çekilirken, uygulama satın alma esnasında yorumlar dışında verilen izinlerin de okunması gerektiği belirtildi. Söz konusu izinlere örnek olarak ise konum belirleme gösterildi. Konum belirleme özelliği reklamlar için kullanıcının izini sürme adına kullanılsa da, siber takipçilik ve hırsızlık gibi amaçlar için de kullanıldığı ifade edildi. Kullanıcılara telefonlara bir giriş kodu koymaları ve sadece güvenli kablosuz ağlara bağlanmaları tavsiye edildi. Kullanıcıların jailbreaking veya rooting gibi yöntemlerden uzak durmaları ve cihazların daima güncel tutulması gerektiği ifade edildi.

Kaynak: Teknoblog

wmaraci
reklam

Myflyhosting Myflyhosting WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
doğru uygulamaları indirirken istediği izinlere bakın zaten alakasız çok saçma izinler isteniyor bağzı şeylerde bisürü şey güvenmediğin şeyi indirmiycen.

MyFlyHosting Internet & It Services
E-Posta & Msn : sales@myflyhosting.com

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
bu aralar hiç bir telefon yazılımı beni güvenlik konusunda tatmin etmiyor şeytan diyor git al bi 3310 alo desin yeter :)

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
FBI'a Apple, iPhone falan mı dağıttı yoksa? :)
Riza

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
wmaraci

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Androide uygulama ben bile yapabiliyorum ne test yapıyorlar belli değil. iOS için ciddi olmak gerekiyor ki kabul etmiyorlar bile :) Bunun farkındayız zaten fan boy olmaya gerek yok android başlı başına virüs cenneti.

ChuckBartowsKi

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Androide uygulama ben bile yapabiliyorum ne test yapıyorlar belli değil. iOS için ciddi olmak gerekiyor ki kabul etmiyorlar bile :) Bunun farkındayız zaten fan boy olmaya gerek yok android başlı başına virüs cenneti.

Maalesef.

Metin adlı üyeden alıntı

FBI'a Apple, iPhone falan mı dağıttı yoksa? :)

Dağıtmasına gerek yokki. Bu konudaki "Apple'ın bu konuda daha iyi olduğu" gerçeği ortada zaten. :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al