lostyazilim

Alternatif Bilgisayar

6 Mesajlar 1.483 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mert Kahveci Mert Kahveci www.mertkahveci.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba :)

Windows 8 çıktığından beri kuramadım, şimdiki bilgisayarıma kurmak istedim; fakat sürekli kullandığım bir bilgisayar olduğundan win8 ile ilgili en ufak bir sıkıntıda hayatımı sorunlara dolduracak. Bu nedenle önce başka bir bilgisayarda denemek istiyorum. Hatırladığım kadarıyla internet üzerinden bilgisayar yaratabiliyorduk, bulut veritabanı ileydi galiba. Bu teknoloji ile yapabilir miyim ? veya önerebileceğiniz başka şeyler var mı ? Şu an için ihtiyacım oldukça fazla.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Windows 8'i ayrı bir sabit diske, imkanın yoksa ayrı bir bölüme kurmak sıkıntı oluşturmayacaktır. Eğer yine de endişeliysen VirtualBox ile işletm sisteminin içinde sanal olarak kurmayı deneyebilirsin (Winodws 8 kurulabilir mi bilmiyorum). İnternet üzerinden Windows 8 makine kiralayabileceğini sanmıyorum.

• Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
VirtualBox kelimesini biraz açar mısınız ? Yani yapabileceklerim, avantaj ve dezavantajları gibi. Ayrıca şu an harddiskimi bölsem, ve böldüğüm alana kursam çalışır mı dersiniz ?

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam virtual box kur var olan işletim sisteminin içinde iframe sistemiyle bir sistem daha çalıştırıyorsun. Daha önce sql için kurup kullanmıştım bir zararı yok bilgisayara ve diski bölmenide gerektirmez

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Mert Kahveci adlı üyeden alıntı

VirtualBox kelimesini biraz açar mısınız ? Yani yapabileceklerim, avantaj ve dezavantajları gibi. Ayrıca şu an harddiskimi bölsem, ve böldüğüm alana kursam çalışır mı dersiniz ?

VirtualBox varolan işletim sistemin üzerinde sanal bir sistem birimi oluşturup bu alanda seçeceğin işletim sistemini çalıştırır. Sistemler arasında kolayca geçiş yapabilirsin. Ancak tahmin edeceğin gibi performans açısından biraz sıkıntılı olacak. Bir Windows 8 1 GB RAM'e ihtiyaç duyuyorsa sanal olarak kurulacak bir Windows 8 1,5 GB RAM'e ihtiyaç duyacaktır. İşlemci ve ekran kartı belleğinin de tamamını kullanamayacaksın. Bunun sebebi Windows 8'in direk bilgisayarla değil, işletim sistem ile çalışacak olması.

Bana sorarsan normal bir kurulum çok daha iyi, Win8'i DVD'den boot edip sabit diskindeki bir bölüme kurabilirsin ve kurulumda çok büyük bir hata yapmadığın sürece (yanlış birimi formatlamak gibi) diğer sistemin güvende olur. Eğer diskinde uygun durumda bir birim yoksa, varolan birimlerden birini daraltıp başka bir birim oluşturabilirsin. Bunun için Partition Magic kullanabilirsin.

• Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Ben her ikisini de yapamam sanıyorum. Yanlış birşey yaparım, her şeyim gider falan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al