Yandex Yine Kutladı!

36 Mesajlar 5.588 Okunma
smmexpress

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Yandex kutlamış ama muhterem google amcanız kutlamamış aaa hayırdır bu google amcanız sizi unutmuş heralde :)
Yandex inşallah atak yaparda şu google tekelciliginden kurtuluruz

www.kirlipanda.com
wmaraci
reklam

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)

blogesinti adlı üyeden alıntı

Yandex biz Türk milletinin ne kadar duygusal olduğunu biliyor ve derinden giriyor :) Çakal derim ben bu olaya.

Forza Google.

o zaman google bize karşı dürüst davranıyor, ve abd'nin bağımsızlık gününü kutlayarak kendi ülkesinin duygularını mı sömürüyor

çok yanlış düşünüyorsun, müşteri-hizmetli ilişkisinden öteye gidemez bu duygusallık

müşterisine özen göstermeli, FORZA YANDEX

ha birileri yandex'in her zaman doğru sonuca ulaşmadığını söylüyor, google'ın sonuçlarına alıştığınız içindir o yoksa yandex ile de cevaba ulaşabiliyorsunuz
harddepo

kişi bu mesajı beğendi.

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Yapmayın gözünüzü seveyim "Google yine Türkiye için logo yapmıyor" ne demek yahu ?
Burada milli bir bayramdan bahsedilmiyor, dini bayramdan bahsediliyor.

Dini bayram bir millete ait olamaz. Google'ın kurban bayramını kutlaması demek, bütün dünyada kutlaması demektir. Türklükle uzaktan yakından alakası yok.

Dini bayramımı kutlamadı diye de Google'a laf yapmayın. Din bu inanan var, inanmayan var. Hristiyan ya da Yahudilikle ilgili bir şeyi de kutlamıyor Google !

Bu kadar düz mantık olmayın.

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Yapmayın gözünüzü seveyim "Google yine Türkiye için logo yapmıyor" ne demek yahu ?

Dini bayram bir millete ait olamaz. Google'ın kurban bayramını kutlaması demek, bütün dünyada kutlaması demektir. Türklükle uzaktan yakından alakası yok.

Dini bayramımı kutlamadı diye de Google'a laf yapmayın. Din bu inanan var, inanmayan var. Hristiyan ya da Yahudilikle ilgili bir şeyi de kutlamıyor Google !

Nasıl kutlamıyor ya Paskalya Hristiyanların bayramı değil mi ? benmi yanlış biliyorum

wmaraci
wmaraci

blogesinti blogesinti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Google Ads.
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 82 / 71
  • Ticaret 31, (%97)

alabacaknet adlı üyeden alıntı

o zaman google bize karşı dürüst davranıyor, ve abd'nin bağımsızlık gününü kutlayarak kendi ülkesinin duygularını mı sömürüyor

çok yanlış düşünüyorsun, müşteri-hizmetli ilişkisinden öteye gidemez bu duygusallık

müşterisine özen göstermeli, FORZA YANDEX

ha birileri yandex'in her zaman doğru sonuca ulaşmadığını söylüyor, google'ın sonuçlarına alıştığınız içindir o yoksa yandex ile de cevaba ulaşabiliyorsunuz

Milliyetçi duygular ile hareket ediyorsunuz. Üst de ki arkadaş çok güzel söylemiş. İnanan var inanmayan var. Türklere özgün bir şey değil ki bu Bayram olayı.

Neyse konu sapacak yine ama milletin duygularını kullanarak yalakalık yapan Yandex başarılı olabilir mi göreceğiz. Ben asla Yandex'e karşı değilim. Google ' a rakip çıkmasının da ne kadar güzel bir şey olduğunu da söylüyorum. Ama bizi kullanarak yapmamalı bunu...

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

lussio adlı üyeden alıntı

Nasıl kutlamıyor ya Paskalya Hristiyanların bayramı değil mi ? benmi yanlış biliyorum

Eğer bunu yayınladıysa bu yaptığı da yanlıştır ki tahminimce bütün ülkelerde bunu yayınlamamıştır. Hiçbir dinin sembolleri bu tarz işlerde yapılmamalı.

http://www.google.com/doodles/search?query=National%20Holiday
harddepo

kişi bu mesajı beğendi.

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)

Eğer bunu yayınladıysa bu yaptığı da yanlıştır ki tahminimce bütün ülkelerde bunu yayınlamamıştır. Hiçbir dinin sembolleri bu tarz işlerde yapılmamalı.

http://www.google.com/doodles/search?query=National%20Holiday

yayınladı resim adresine bakarsan google kaynaklı olduğunu görebilirsin. ben tüm ülkelerde yayınladı demedim zaten. Tüm ülkelerde yayınlayıp yayınlamaması önemli değil sonuçta onların dini bayamını yayınlıyorsa bizim dini bayramımıza da yayın yapması lazım sadece google Türkiye de yayınlasın. Tüm dünyada yayınlansın diyen yok zaten

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)

blogesinti adlı üyeden alıntı

Milliyetçi duygular ile hareket ediyorsunuz. Üst de ki arkadaş çok güzel söylemiş. İnanan var inanmayan var. Türklere özgün bir şey değil ki bu Bayram olayı.

Neyse konu sapacak yine ama milletin duygularını kullanarak yalakalık yapan Yandex başarılı olabilir mi göreceğiz. Ben asla Yandex'e karşı değilim. Google ' a rakip çıkmasının da ne kadar güzel bir şey olduğunu da söylüyorum. Ama bizi kullanarak yapmamalı bunu...

"O zaman" diyerek başlıyorum,

o zaman google amcamız yıllardır yalakalık yaparak bizi kendisine sevdiriyor, fakat Türkiye'de etkinlik gösteremediğinden ne panoramik görüntülerimizi paylaşıyor ne de böyle Türkiye'nin resmi olarak tatil ilan ettiği dini günlerimizi kutlamıyor.

İnanan var inanmayan var haklısın, ama gördüğün gibi kutlayan var kutlamayan var.

Büyük çoğunluğu müslümanlığı benimsemiş bir milletin paskalyasını kutlamaktansa kurban bayramını kutlamak mantıklı gelmiş demekki yandex'e, ayrıca ciddiyetçi bir anlayışları yok müşteri hizmetleriyle konuşmamda sanki daha öncesinden tanışmış gibiydim.

Ben burda dinimizi yüceltmiyorum, yani en azından burada yapmıyorum.

Ek Olarak:

Din millete ait olamayabilir, millet bir dini kendisininmiş gibi benimseyebilir. Biz bu benimsemeyi hangi dine ne kadar kişi mensupmuş ona göre belirliyoruz, ve bu ülkenin en azından %51'i müslüman

ve google bu benimsemeye karşı duyarsız kalarak, bakın %49luk kesim sizinle bir değil

diyor ve %51liğin isteklerini görmezden geliyor

ama bakın avrupada bilmem şu kadar müslüman var iken

Christmay Day'i nasıl kutluyor görelim:
(yıl başı olarak kaktırdılar bize ama aslında miladi takvimde yılbaşı isa'nın doğum günüdür, ve hristiyan yılbaşını değil o doğum gününü kutlarlar, biz ise yılbaşını kutluyoruz, amaçlar farklı)

http://youtu.be/to__rxeGRe8

http://whatculture.com/news/google-doodle-wishes-you-a-merry-christmas-day.php

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1777
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 48, (%100)
bence yandex göz boyamaya çalışıyor. googleyi geçince onuda görürüm.

calimerra calimerra Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek programlama
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
google farkında artık türkiyeyi yandex'de kaptırdığını artık yavaş yavaş elini ayağını çekiyordur google yandex ise başla mücadele ediyor türkiye için

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al