Ben avast kullanıyorum 6-7 senedir. Daha önceleri çok değişik antivirüsler kullandım. Kaale alınacak düzeyde sadece eset ve avast olduğunu düşünüyorum. Eset ufak tefek önemsiz virüsleri buluyor. Bir çok antivirüs'ün bulamadığı virüsleri bulur ancak sadece ufak virüsleri. Biraz sağlam virüsleri gözden kaçırır. Avast ise özellikle sağlam virüsleri bulur ve siler ayrıca çevrim içi korumada en iyisinin olduğunu düşünüyorum. Diğer antivirüs programlarına gelince ise belirli bir uzmanlık alanı olan virüs programı olduğunu düşünmüyorum. Kaspersky diğerleri arasında virüs kaçırmayan bir program olarak dikkatimi çekiyor. Ancak oda virüs olmayan dosyaları bile siliyor ki buda 3-4 ay gibi bir sürede sistem dosya eksikliği sebebiyle sistem çökmelerine neden olabiliyor. Bu sebeplerden ve tecrübelerimden dolayı bu tarz bir düşüncem ve tercihim var. Konuştuğum herkese ise avastı öneriyorum bu tecrübelerimden dolayı. İyi forumlar =)

Bİrde avast'tan 1 yıllık ücretsiz lisans alabilirsin her sene tekrar tekrar kullanablirsin kafan rahat olur