wmaraci reklam
lidertakipci

Anahtar Kelime Hakkında Bir Soru

5 Mesajlar 1.392 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KoteElektronik KoteElektronik Elektronik Hayattır. Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek Yüksek Elektronik Mühendisi
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Sevgili Wmaracı Üyeleri,

Anahtar kelime hakkında bir kaç soru sormak istiyorum senelerden beri aklımda olan bir türlü sormaya fırsat bulamadığım bir soru aslında. Soru ise basit... Anahtar kelimeye yükselmek için backlink alırız. Anahtar kelimeyi dallandırdık mı daha çabuk üst sıraya çıkarız ama anahtar kelimenin kelime sayısı düştümü daha fazla sürede üst sıraya çıkarız.

Anahtar kelime seçimim mesela "Elektronik Devreler" ben bu kelimede 2 haftalık düzenli backlink çalışması ile ilk sayfaya çıkmam neredeyse çok kolay. Peki Anahtar Kelimem "Elektronik" olsaydı. Elektronik kelimesine çalışma yapsaydım ve ilk sayfaya veya ilk sıraya çıksaydım. "Elektronik Devreler" kelimesinde de mi ilk sırada olacağım? Yani backlink çalışmasını "Elektronik" üzerine yaptığım zaman Elektronik kelimesinin dallarında da mı ilk sırada olacağım. Soru bu. Bir kaç örnek daha vermek gerekirse; Elektronik kelimesinde ilk sıradayım. Elektronik Projeler kelimesinde veya Elektronik devre, Elektronik Devreler, Elektronik Pic Devreleri kelimelerinde de ilk sıraya mı çıkacağım?

Pic kelimesi elektronikle arası iyi olmayan yanlış anlayabilir. Bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. Pic kelimesi bir entegre serisi olarak tanımlaya biliriz. Microchip şirketinin ürettiği yaygın kullanılan, programlabilir bir entegredir. Pic16f84, Pic16f84a, Pic16f628, Pic16f628a, Pic16f648 vb Seride gitmektedir. Pic12Fxx, Pic14Fxx, Pic16fXX, Pic18Fxx.. Bu açıklama yeterli olacaktır sanırsam. Entegre ne diye sorarsanız; Elektronik devrelerde sürekli gördüğünüz bir sürü ayağı olan, genellikle siyah renkte olan elektronik malzemesidir. Bilgisayarlarınızda kullanılan anakartlarının içinde bir çok entegre kullanılmıştır. Bilgisayarınızın İşlemcisi bir entegre olduğunu söylemeliyim. Yazımı fazla uzatmadan, sorumu yanıtlayan arkadaşlara şimdiden en içten dileklerimle teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Emin Kader.

wmaraci
reklam

ata350 ata350 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Konunun uzmanı değilim, fakat "serverler" kelimesinde yaptığım çalışmalar sonuçu "metin2 pvp serverler" kelimesinde de artış gördüm, "metin2 serverler" kelimesinde de.
KoteElektronik

kişi bu mesajı beğendi.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Size şöyle bir örnek vereyim: aslında tek kelimede yükselmek için backling çalışması yapmanıza bile zaman zaman gerek kalmaz, hiç ummadığınız bir kelimede, üzerine dahi düşmediğiniz bir kelimede 1. sıra olabilirsiniz, bu konuda Google'nin mantığını anlamak zor... Sizin verdiğiniz örnekten gidecek olursak:
Elektronik devreler kelimesinde yükselmek için uğraştınız; ve sonrasında belki elektronik devrelerde 1. sıra oldunuz, ya da olmadınız, ama bir bakarsınız ki Elektronik kelimesinde 1. sıradasınız...
Dediğim gibi olayın mantığını net olarak anlayamamakla birlikte böyle bir durum kesinlikle var... Elektronik devreler konusunda yükselmek için belki de, elektrinik devreler nelerdir konusunda çalışlma yapmanız gerekecek, ve bir anda elektronik devrelerde yükseleceksiniz...
Çok güzel yardımcı oldum değil mi :) kendi yazdığım bana bile karışık geldi bir anda :)
KoteElektronik

kişi bu mesajı beğendi.

KoteElektronik KoteElektronik Elektronik Hayattır. Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek Yüksek Elektronik Mühendisi
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Almina çok iyi yorumlamış olayı ama bilenler en azından ne yapmamız gerektiğini söylerse herkes için daha iyi olur en azından hangi kelimelere çalışırsak daha iyi yerlere gelebileceğimiz biliriz:)

wmaraci
wmaraci

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Bu konuda anladığın kadar şöyle bir çalışma yapmalısınız.Örnekten yola çıkarsak burada ki asıl kelime elektroniktir.Bu konuda sitenizde konular yer almalı.Örnekle elektronik nedir,elektronik hangi ürünlerde vardır.... bu konuların olabildiğince çok olması faydalı olacaktır. sitenizin ana başlığında da mutlaka olmalıdır.
örnek:elektronik dünyasındaki bütün elektronik aletler... gibi

Özetle siteniz ve içeriği tamamen bu kelimede yoğunlaşmalı fakat bunu kesinlikle ölçülü bir şekilde yani abartmadan uygulamalısınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al