freelance iş ilanları

vbulletin üye olurken bu sistem nedir

4 Mesajlar 1.424 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Selamlar öncelikle arkadaşlar bilgisi olan varsa çok sevinirim 2 sorunum var 1. bu wmaraci forumunda diğer webmaster forumlarında olduğu gibi üye olurken sadece Örn: info@siteniz.com gibi üyelik yapmak istiyorum yani foruma üye olanlar wmaraci gibi üye olacaklar bende doğrulucam

şimdide 2. sorunum

bu sistem de *** da var mesela üye olurken şöyle yazıyor.

Lütfen Aşağıdaki Resim için sorulan soruya dogru cevap veriniz.

ve burdada, resim var

demo

Resimde Kac Zurafa vardir?

bu 2 olayı bana anlatan varsa çok sevinirim gerçekten şimdiden çok teşekkür ederim :)

Selamlar
wmaraci
reklam

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
1.Sorunuzu tam anlamasamda; kullandığınız hosting panelinizden sitenizin adı uzantılı mail adresi oluşturacaksınız. Yada üyelik kayıt formunda sizin sitenize üye olacaklara bir not ekleyerek siteniz uzantılı mail adresiyle üye olabilirsiniz şeklinde not ve üyelik onaylarını admin onaylı şeklinde yaparak site uzantısı olmayanları kabul etmeyeceksiniz.

2.Resim doğrulaması şeklinde sitenize zararlı botların üye olmasını engelleyen resimli soru eklemektir. Bu sitenizin üye olma ayarlarında vardır. Bu kısmı sadece soru olarak kendiniz düzenleyebilirsiniz.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece özel alanadı ile kayıt işini biraz araştırdım ancak tüm mail servislerini banlamadan yapılabilen bir yöntem bulamadım. Bunun nasıl yapıldığını ben de merak ediyorum.

Resim doğrulama konusuna gelince, eğer reCaptcha tarzında olsun derseniz bu sistem vBulletin ile beraber geliyor. Doğrulama örnekteki gibi özel bir resim ile yapılsın diyorsan şuraya bir göz at.
Vbulletin Destek

kişi bu mesajı beğendi.

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)

lodos adlı üyeden alıntı

1.Sorunuzu tam anlamasamda; kullandığınız hosting panelinizden sitenizin adı uzantılı mail adresi oluşturacaksınız. Yada üyelik kayıt formunda sizin sitenize üye olacaklara bir not ekleyerek siteniz uzantılı mail adresiyle üye olabilirsiniz şeklinde not ve üyelik onaylarını admin onaylı şeklinde yaparak site uzantısı olmayanları kabul etmeyeceksiniz.

2.Resim doğrulaması şeklinde sitenize zararlı botların üye olmasını engelleyen resimli soru eklemektir. Bu sitenizin üye olma ayarlarında vardır. Bu kısmı sadece soru olarak kendiniz düzenleyebilirsiniz.

çok teşekkür ederim dostum ilk sistem bu wmaraci forum'undaki üyelik ile ilgili herneyse onu geçelim 2. olay dediğiniz gibi vbulletin de var ancak bu sistem yok sanırım yineden araştırıyorum yorumun için tekrar teşekkür ederim.

Batuhan adlı üyeden alıntı

Sadece özel alanadı ile kayıt işini biraz araştırdım ancak tüm mail servislerini banlamadan yapılabilen bir yöntem bulamadım. Bunun nasıl yapıldığını ben de merak ediyorum.

Resim doğrulama konusuna gelince, eğer reCaptcha tarzında olsun derseniz bu sistem vBulletin ile beraber geliyor. Doğrulama örnekteki gibi özel bir resim ile yapılsın diyorsan şuraya bir göz at.

teşekkür ederim dostum aynen vbulletinde bu sistem var elbette zaten ben soru sorarak hallediyorum sadece amacım bu olayı mekrak ettim ve soru yerine resimli soru olsun istedim dediğiniz yere göz atıyorum ancak link göremedim :)

tamam gördüm link adresini ancak zor çözeyim acaba aynı işlemmi bu :)

Selamlar
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al