wmaraci reklam
lidertakipci

İntel mi AMD mi ?

22 Mesajlar 3.907 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
    • Üyelik 08.05.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad B** B**
    • Mesajlar 3455
    • Beğeniler 783 / 1009
    • Ticaret 1, (%100)
    Yıllar yılı Intel kullandım, bir ara AMD denedim amas pek içim ısınmadı. Intel :)

wmaraci
    reklam

WampiR WampiR WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Aksaray
    • Ad Soyad O** D**
    • Mesajlar 512
    • Beğeniler 521 / 68
    • Ticaret 17, (%100)
    AMD FX - 4100 Kullanıyorum. Ekran kartım 128 bit olmasına rağmen hiçbir oyunda yüksek çözünürlükte kasmıyor.

Morbid Morbid proje.co Kullanıcı
    • Üyelik 11.06.2012
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Creator
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad O** A**
    • Mesajlar 448
    • Beğeniler 22 / 60
    • Ticaret 5, (%80)
    İntel öneririm. Ama AMD'de iyi. AMD daha çok oyun oynamak için kullanılıyor.

nasozby nasozby WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 25.06.2012
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek BilMüh
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad N** Ö**
    • Mesajlar 251
    • Beğeniler 5 / 78
    • Ticaret 12, (%100)
    Adamların zibilyon tane modelleri var birinden birine nasıl iyi diyebilirsiniz ki ?
    KulturluPenguen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Hosting Sağlayıcısı
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 264
    • Beğeniler 135 / 83
    • Ticaret 2, (%100)
    AMD Ekran kartı işine yatırım yaptığında öldüğünü ilan etmişti zaten, uzun süre önce yarışı kaybetti...

AMD Önceden oyunlarda iyi idi ancak şimdi öyle değil.
    Grafik işleme vs uygulamalarda intel her zaman iyiydi şimdide öyle.
    Sistem performansında başa baş gidiyolardı ancak İntel E serisi işlemciler çıkınca artık amd onada yetişemedi.

AMD Ati yi satın alarak ekran kartı işine ağırlık verdi, bugün çıkan hiçbir AMD işlemcisi Intel ile boy ölçüşemez.

Ancak fiyat ve az enerji tüketiminden tercih edilebilir, ki bu tüm işlemci modeleri için geçerli değil.

AMD daha kolay overclock yapılabilir bu doğru ancak overclock yapıncaya kadar yaptığınız masrafla daha iyi bir intel işlemcisi alabilirsiniz.
    Ha ben hobi olsun diye overclock yapmayı seviyorum buna para harcayabilirim sorun değil diyorsanız, çarpan değerleri vs açık olan çok daha iyi sonuç veren intel işlemci modelleride mevcut.

Intel sürekli teknoloji atlarken amd yerinde sayıyor, yıllar yılı aynı chipset kullanıyorlar son işlemcilerinde bile yapısal olarak pek fark yok.

Kısacası Amd yi almam için bi sebep yok hatta almamak için bi sebebe de sahibim:

Yıllar önce tavsiye üstüne AMD işlemcili bi sistem toplamıştım ve overclock tutkunu olduğum içinde aldığım sistemi hız aşırtmıştım, sistem daha 1 hafta olmadan yandı sebebiyse işlemci soğutma sisteminin arıza yapmasıydı işlemci sistemi kapatmamış ve yanıncaya kadar çalışmıştı, üstelik sadece kendini değil 400 liralık anakartıda yaktı. Intel olsaydı sistemi kitlerdi kendini korurdu ancak amd ucuz işlemci üretmek pahasına işlemcisinin içine böyle bir güvenlik önlemi koymamıştı , daha yeni yeni koyuyorlar.

Kişisel tercihim kesinlikle Intel ve herkese tavsiye ederim işlemciyi kullandığınız süre zarfında kattiyyen onun yüzünden sorun yaşamazsınız size ömrü boyunca sorunsuz hizmet edecektir, kafanız hep rahat olur.

Unutmayın ucuz etin yahnisi...
    TeknoTost

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
    • Üyelik 20.05.2011
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek -
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad A** U**
    • Mesajlar 6139
    • Beğeniler 2442 / 2410
    • Ticaret 12, (%100)
    İntel derim tabiki. Bilgisayarcılardayken kaç kere kulak misafiri oldum. Müşteriye sorulduğunda "AMD" cevabını verince bilgisayarcılar hemen olumsuz ve "off" dercesine bir tepki gösteriyor. :D

homfa homfa Öğrenci Kullanıcı
    • Üyelik 12.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad H** A**
    • Mesajlar 478
    • Beğeniler 26 / 69
    • Ticaret 3, (%100)
    AMD işlemciler yeni yeni ısınma problemleri atlatmaya başladı.
    Ben İntel alırdım.

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 410
    • Beğeniler 113 / 80
    • Ticaret 3, (%100)
    laptoplarda intel masaüstünde amd diyorum.

dtdesign dtdesign vizyondakifilm.org Kullanıcı
    • Üyelik 04.09.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Kırıkkale
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 480
    • Beğeniler 47 / 78
    • Ticaret 0, (%0)

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Amd aslında Apple ile Android arasındaki olaya benziyor.AMD güçlü overclock için iyi çekirdekler üretirken intel normal kullanıcıların zorlanmadan yapabilecekleri işlemler için yüksek hızda çekirdekler üretiyor.Tabii ki fiyat farkı da öyle.

AMD alacaksanız eğer Bulldozer alın maddi sıkıntınız yoksa.Bir overclock çekerseniz bilgisayarınız Bulldozer gibi olur.Ayrıca çoğu AMD çekirdekte frekans çarpanı açık durumda.

AMD önceleri ısınmadan dolayı tercih edilmiyordu fakat işi sonradan çözdüler.AMD ile iyi bir makine yapmak hem ucuz hem de kolay :)

La Mekan adlı üyeden alıntı

İntel Normal Kullanım İçindir, AMD İse Oyun İçin Gereklidir

Estail adlı üyeden alıntı

bence düşünceniz yalnış intel her zaman kaliteden ödün vermiyor ve çok sağlam oyun bilgisayarları intelle daha iyi oluyor. Amd orta halli ev kullanıcıları içindir her zaman paran varsa eğer intel sistem kur ve keyifle bir kaç yıl geçir.intelin güzel bir özelliğide yeni sisteme işlemcilerinin ayak uydurması ekran kartı değiştirmen yetiyor amddede öyle bir olay yok.

TeknoTost adlı üyeden alıntı

%1000 kere İntel 8 senedir aynı işlemci tık demedi daha :D

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

İntel'in en kötü olayı sürekli chipset değiştirmesi.

srhnyldz adlı üyeden alıntı

Kullanıma göre değişir. Bilgisayarda masa üstü uygulamalar kullanacaksanız Intel. Hatta sunuculardada kullanıldığında çok kötü sonuçlar vermiyor pahalı Intel işlemciler. Ama oyun ve grafik yoğunlukta kullanılacaksa AMD. Yine sunucuda kullanacaksanız orta seviyenin altı fiyatlı bir AMD işlemci, yüksek fiyatlı bir Intel işlemci ile aynı performansı vermektedir.

TeknoTost adlı üyeden alıntı

İntel Pentium D 3.40Ghz çift çekirdek 8 senedir kullanıyorum.

Geçenlerde ekran kartı aldım Asus ATİ HD6575 Her türlü oyunu açıyor GTA4 bile rahatlıkla açıyor.

uniburs adlı üyeden alıntı

amd diyorum hocam...

WampiR adlı üyeden alıntı

AMD FX - 4100 Kullanıyorum. Ekran kartım 128 bit olmasına rağmen hiçbir oyunda yüksek çözünürlükte kasmıyor.

Morbid adlı üyeden alıntı

İntel öneririm. Ama AMD'de iyi. AMD daha çok oyun oynamak için kullanılıyor.

nasozby adlı üyeden alıntı

Adamların zibilyon tane modelleri var birinden birine nasıl iyi diyebilirsiniz ki ?

Virusman adlı üyeden alıntı

AMD Ekran kartı işine yatırım yaptığında öldüğünü ilan etmişti zaten, uzun süre önce yarışı kaybetti...

AMD Önceden oyunlarda iyi idi ancak şimdi öyle değil.
    Grafik işleme vs uygulamalarda intel her zaman iyiydi şimdide öyle.
    Sistem performansında başa baş gidiyolardı ancak İntel E serisi işlemciler çıkınca artık amd onada yetişemedi.

AMD Ati yi satın alarak ekran kartı işine ağırlık verdi, bugün çıkan hiçbir AMD işlemcisi Intel ile boy ölçüşemez.

Ancak fiyat ve az enerji tüketiminden tercih edilebilir, ki bu tüm işlemci modeleri için geçerli değil.

AMD daha kolay overclock yapılabilir bu doğru ancak overclock yapıncaya kadar yaptığınız masrafla daha iyi bir intel işlemcisi alabilirsiniz.
    Ha ben hobi olsun diye overclock yapmayı seviyorum buna para harcayabilirim sorun değil diyorsanız, çarpan değerleri vs açık olan çok daha iyi sonuç veren intel işlemci modelleride mevcut.

Intel sürekli teknoloji atlarken amd yerinde sayıyor, yıllar yılı aynı chipset kullanıyorlar son işlemcilerinde bile yapısal olarak pek fark yok.

Kısacası Amd yi almam için bi sebep yok hatta almamak için bi sebebe de sahibim:

Yıllar önce tavsiye üstüne AMD işlemcili bi sistem toplamıştım ve overclock tutkunu olduğum içinde aldığım sistemi hız aşırtmıştım, sistem daha 1 hafta olmadan yandı sebebiyse işlemci soğutma sisteminin arıza yapmasıydı işlemci sistemi kapatmamış ve yanıncaya kadar çalışmıştı, üstelik sadece kendini değil 400 liralık anakartıda yaktı. Intel olsaydı sistemi kitlerdi kendini korurdu ancak amd ucuz işlemci üretmek pahasına işlemcisinin içine böyle bir güvenlik önlemi koymamıştı , daha yeni yeni koyuyorlar.

Kişisel tercihim kesinlikle Intel ve herkese tavsiye ederim işlemciyi kullandığınız süre zarfında kattiyyen onun yüzünden sorun yaşamazsınız size ömrü boyunca sorunsuz hizmet edecektir, kafanız hep rahat olur.

Unutmayın ucuz etin yahnisi...

Atakan adlı üyeden alıntı

İntel derim tabiki. Bilgisayarcılardayken kaç kere kulak misafiri oldum. Müşteriye sorulduğunda "AMD" cevabını verince bilgisayarcılar hemen olumsuz ve "off" dercesine bir tepki gösteriyor. :D

hasbaly adlı üyeden alıntı

laptoplarda intel masaüstünde amd diyorum.

Değerli olan yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Batuhan adlı üyeden alıntı

Yıllar yılı Intel kullandım, bir ara AMD denedim amas pek içim ısınmadı. Intel :)

içiniz ısınmamış olabilir amd ısındı mı ? :D

Şimdi arkadaşlar benim düşüncem şu yaklaşık 5 yıldır kendi toplamış olduğum masaüstü bilgisayarımı kullanıyorum ve bu süre zarfında bu seneki ramazan ayına kadar hiç 5 kuruş masraf etmedim ki bırakın masrafı kasayı doğru düzgün temizlemedim. Ramazan ayında elektrik probleminden dolayı ram belleklerimden bir tanesi yandı. Sadece 30 lira vererek 1 gb ram aldım ve eski düzeye getirdim. İşlemcimin fanını ilk ve son temizlediğimde (2 ay önce ) işlemci fanı içerisinden neredeyse 1 parmak kalınlığında sertleşmiş toz tabakası çıktı. 5 yıldır ilk defa temizliyordum. Bu arada unutmadan söyleyim şuan Kırıkkale üniversitesi bilgisayar programcılığı 1. sınıf öğrencisiyim. Kasamı lise 1 de kendim topladım.
    İşlemci sıcaklığı 70 dereceden aşağı pek nadir iniyordu. Şuan 30 derece ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım ama önceden işlemci sıcaklığından pc kasıyordu.
    laptop almayı düşünüyorum ve bilgisayardada hem oyun hemde yazılım uygulamaları çalıştıracağım (pek oyun oynamam). Performansı iyi olan bir bilgisayar oyunlarda da sorun teşkil etmez düşüncesindeyim.
    Amd kullananlar pergormans yönünü biraz daha açıklayabilirler mi ? Mesela intel deki turbo işlemci amd de varmı ?

dursuntokgoz.com.tr | dursuntokgoz.net | vizyondakifilm.org

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
    • Üyelik 08.05.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad B** B**
    • Mesajlar 3455
    • Beğeniler 783 / 1009
    • Ticaret 1, (%100)

dtdesign adlı üyeden alıntı

içiniz ısınmamış olabilir amd ısındı mı ? :D

:) Ben Athlon 2500 XP kullanmıştım, Intel P4 3.0'dan 6-7 derece daha fazla ısınıyordu.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al