freelance iş ilanları

Uzaktan Modeme Reset Nasıl Atarım !

20 Mesajlar 33.241 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Kısaca sorunumu acıklıyım inşallah yardımcı olacak biri çıkar çünkü çok ihtiyacım var şimdi biz 2 kisi internet kullanıyoruz ve modem komşunun evinde ve bizim netimiz arada bi gidiyo 1 gün içinde 5-6 kez gidiyo yani sorunu bulamadık böyle idare ediyoruz ama onlar evde olmadıkları zaman veya akşamları internet gidince modeme rest atmadığımız için internet gelmiyo ben kendi bilgisayarımdan modeme rest atabilirmiyim internet varken modemin arayüzüne girebiliyorum ama yokken giremiyorum o yüzden rest atamıyorum bunun başka yolu var mı ?

modem marka : AirTies RT-204v3

kısaca internet gittiğinde komşuya gitmeden modeme rest atabilirmiyim ?

wmaraci
reklam

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)
Modeme ait o anki IP adresini bilirsen, bunu yapabilirsin.
Web tarayıcısının adres çubuğuna http://ipadresi şeklinde yazıp girersen, direkt modemin arayüzüne ulaşırsın.
Modem şifresini biliyorsan arayüze giriş yapmış olursun ve bu tip modem arayüzlerinde modeme reset atma özelliği büyük ihtimalle mevcut oluyor.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

kelimelerbenim adlı üyeden alıntı

Modeme ait o anki IP adresini bilirsen, bunu yapabilirsin.
Web tarayıcısının adres çubuğuna http://ipadresi şeklinde yazıp girersen, direkt modemin arayüzüne ulaşırsın.
Modem şifresini biliyorsan arayüze giriş yapmış olursun ve bu tip modem arayüzlerinde modeme reset atma özelliği büyük ihtimalle mevcut oluyor.

o anki ip adresi derken arayüz acmak için bi ip var zaten o ip de hiç deismiyo net gidincede zaten o ip ise yaramıyo farklı bi ip diyorsanız onu nasıl ögrenebilirim.

• Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

o anki ip adresi derken arayüz acmak için bi ip var zaten o ip de hiç deismiyo net gidincede zaten o ip ise yaramıyo farklı bi ip diyorsanız onu nasıl ögrenebilirim.

İnternet gidince modemle aranızdaki bağlantı da kopmuş olur.
Bu durumda modeme nasıl ulaşmayı düşünüyorsunuz?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

İnternet gidince modemle aranızdaki bağlantı da kopmuş olur.
Bu durumda modeme nasıl ulaşmayı düşünüyorsunuz?

işte bende bunun bi çözümü varmı diye arıyorum uzaktan erişim falan yazıyo panelde onlar ne anlama geliyo eğer yoksada yapcak bise yok yinede çok saol.

• Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

işte bende bunun bi çözümü varmı diye arıyorum uzaktan erişim falan yazıyo panelde onlar ne anlama geliyo eğer yoksada yapcak bise yok yinede çok saol.

Anladığım kadarıyla kablosuz ağdan bağlanıyorsun sen doğru mu? Eğer öyleyse kablo kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. O zaman ip üzerinden modem arayüzüne girebilirsin internet olmasa da. Fakat hem kablo, hem de internet yok diyorsan, mantıksal olarak da fiziksel bir cihaza müdahale edemezsin.

muhammed649 muhammed649 112 Hayat Kurtarır Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Personeli
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 433
  • Beğeniler 91 / 82
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam http://dyn.com/dns/ girin. Üye olun. My host bölümünde kendinize bir domain belirleyin. Örneğin alanadi123.dyndns.org şeklinde. Sonra modemin paneline girin orda DDNS diye bir yer göreceksiniz. oraya girin. dyndns.org u seçip biraz önce oluşturduğunuz domaini girin. dyndns ye kayıtta verdiğiniz kullanıcı adı ve parolayı girin. 1-2 dk bekleyin. Artık domaini yazarak panele ulaşıp reset atabilirsiniz. Yine de yapamadıysanız pm atın yardımcı olurum.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

Anladığım kadarıyla kablosuz ağdan bağlanıyorsun sen doğru mu? Eğer öyleyse kablo kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. O zaman ip üzerinden modem arayüzüne girebilirsin internet olmasa da. Fakat hem kablo, hem de internet yok diyorsan, mantıksal olarak da fiziksel bir cihaza müdahale edemezsin.

kablosuz agdan bağlanıyorum evet kabloluya gecemem evin arasında baya bi mesafe var o yuzden net gittiğinde modem arayüzüne gecemiyorum yinede çok saol

Ek Olarak:

muhammed649 adlı üyeden alıntı

Hocam http://dyn.com/dns/ girin. Üye olun. My host bölümünde kendinize bir domain belirleyin. Örneğin alanadi123.dyndns.org şeklinde. Sonra modemin paneline girin orda DDNS diye bir yer göreceksiniz. oraya girin. dyndns.org u seçip biraz önce oluşturduğunuz domaini girin. dyndns ye kayıtta verdiğiniz kullanıcı adı ve parolayı girin. 1-2 dk bekleyin. Artık domaini yazarak panele ulaşıp reset atabilirsiniz. Yine de yapamadıysanız pm atın yardımcı olurum.

hemen deniyorum tesekkürler

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

muhammed649 adlı üyeden alıntı

arkadaşın sonucunu bekliyorum çünkü bende arkadaşın durumundayım. inşallah en iyi çözümdür.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)

hasbaly adlı üyeden alıntı

arkadaşın sonucunu bekliyorum çünkü bende arkadaşın durumundayım. inşallah en iyi çözümdür.

benim net gittiğinde hiç bi şekilde bişe yapımıyorum yani fiziksel temas olmadığı sürece modeme rest atamam bu da demek oluyorki o işlem de bi işime yaramıyor yinede yardımcı olmaya çalışan herkeze teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al