[FONT=Verdana]Merhabalar , uzun bi aradan sonra makalelerime devam etmek üzere buraya gelmis bulunuyorum , bugün konum[/FONT]WordPress Eski Yazılarda İçerik[FONT=Verdana]uyarısı. Peki nedir bu içerik uyarısı ? Uzun yıllardır açık olan bir bloğunuz var , belki 5 belki 10 sene , bu süre zarfında bloğunuzun her türlü bölümünü değiştirip geliştiriyorsunuz , sunucu değiştiriyorsunuz , bir eklenti kurup diğerini kaldırıyorsunuz , ve haliyle kimi yazılarda kullanılan eklentilerde örneğin[/FONT]Syntax Highlighter[FONT=Verdana]uygulamalarında kodlarda bozulmalar meydana geliyor.Bu bozulmaları okurlarınızın sayesinde farkedip bozuk yerleri yavaş yavaş onarabileceksiniz.Kod mantığı şöyle ; Eğer yayınlanma yılı belirlenen yıldan büyük ise uyarı vermiyor , ancak yayın tarihi belirlenen tarihten küçük ise , uyarıyı yapıştırıyor : )[/FONT][FONT=Verdana]Aşağıdaki kodu single.php dosyanızın uygun bölümüne yerleştirebilirsiniz.[/FONT]
[FONT=Verdana]# Author : Rıza Sabuncu #
# Wordpress Eski İçerik Uyarısı #
$tarih = the_date('j F y', '', '', FALSE);
$ayirma = explode(" ",$tarih);
if ($ayirma[2] <= "11") { // 11 yerine yılı 2 haneli olarak yazın , örneğin 2012 için 12 gibi.
// Uyarı
echo "Bu yazı bir sene veya daha önce yazılmış,bulunan linkler , resimler ve kodlarda hata olabilir , bize buradan bildirebilirsin. :) Teşekkürler";
}
?>
[/FONT][FONT=Verdana]
[/FONT][FONT=Verdana] Satır 6 : Yıl ı 2 haneli olarak yazıyoruz, örneğin 2012 için “12″ cinsinden.
Satır 8 : Yazı eski ise çıkacak uyarı.[kaynak 32byte.org][/FONT]
[FONT=Verdana]İsteseniz bunu daha geliştirerek ay bazlı olarak da kullanabilirsiniz.Ben uğraşmadım ama uğraşılırsa geliştirilebilecek bir fonksiyon. WordPress li PHP li günler efenim. : )[/FONT][FONT=Verdana]
[/FONT]
[FONT=Verdana]Kaynak : http://32byte.org/wp-eski-icerik-uyarisi.html
[/FONT][FONT=Verdana]
[/FONT]