wmaraci reklam

bu alexa'ya site ne zaman eklenir?

19 Mesajlar 2.827 Okunma
smmexpress

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
kayıt olmana gerek yok hocam alexa için link alabilirsin ama yeni siteye link almak sana fayda sağlamaz verdiğin paralar çöpe gider öncelikle 1 2 ay boyunca düzgün bi index al siten düzene girsin sonra link alırsın acele etme

wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

oquzhanozusta adlı üyeden alıntı

yok direk link alışı yapıcağımda backlink sayarmı şimdiden kayıt olmadan?

Şuan kayıt oldunuz zaten. Alexa nın sitenizi düzene oturtmasını bekleyin. İlk amacınız ziyaretçi çekmek olsun. Bunu tamamen organik şekilde yapın. Düzenli güncelleyin sitenizi.

Daha sonra alexa değeriniz düşmeye başlayacak. Bu aşamadan sonra forumumuz aracılığıyla alexa dayanışma konularından yardımlaşabilirsiniz.

Şimdilik yapay bir işlem kesinlikle önermiyorum. tamamen doğal şekillerle 1-2 hafta indexlerinizin ve linklerinizin tam oturmasını sağlayın. Biraz sabır gerekli.

oquzhanozusta oquzhanozusta Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek sınavlara hazırlanıyor.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
haklısın.
1-2 hafta uzun süre baya fakat beklemekten başka çarem yok heralde teşekkürler arkadaşlar.

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

oquzhanozusta adlı üyeden alıntı

haklısın.
1-2 hafta uzun süre baya fakat beklemekten başka çarem yok heralde teşekkürler arkadaşlar.

Bu 1-2 Hafta içerisinde tamamen içeriğe odaklanın. O 1-2 hafta boş geçmeyecek, uzun vadede tutarlı bir alexa düşüşü istiyorsanız ani ve suni değişikliklerden kaçınmanız gerek.

Ha şuda var, alexanızı birden de düşürebilirsiniz suni yöntemlerle fakat bu olay sizin zararınıza çok fazla tutarlı olmayacak. Bir anda suni şekilde düşüş daha sonra artışla site itibarınızı zedelemektende bir süre bekleyip istikrarlı geliştirme daha isabetli olur. Nacizane kendi görüşümdür.

wmaraci
wmaraci

oquzhanozusta oquzhanozusta Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek sınavlara hazırlanıyor.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
hocam tamamen organik üye olması lazım ben bunu kanaatındayım.
hiç gerek yok diğer yöntemlere.
dediğiniz gibi ilk önce içerik odaklanırım daha sonrada link alışı yapıcağım çoğu miktarda iyi bir kadro ile bence olur bu iş.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Alexa ihmale gelmez. Doğrulama kodunun eklenmesine gerek yok diyenlere şaşarım.
Nasıl ki google doğrulama kodunu sitenize ekliyorsanız, alexa doğrulama kodunu eklemenizde büyük fayda var. Alexa sayfasında "This site claimed" yazanla "This site not claim" yazan siteye aynı mı bakar Alexa?
Ayrıca Alexa en önemli arama motorlarından biridir.
Sitenizde mutlaka google, bing, alexa, yandex, webutation, majesticseo, safeweb.norton doğrulama kodları olsun. Bunların hepsi sitenize sağlam referans kazandırır.

Alexa değerini tamamen doğal dayanışma ile ilerletmek mümkün. Yeni veya eski olmasının hiç bir önemi yok. Alexa her gün 1 milyonluk liste hazırlar. Bu listeyi alıp yayınlayan binlerce site vardır. Bu binlerce doğal harici index demektir.
Bu yüzden alexa değerinize önem verin. Aldığınız hitleri öncelikli bir kriter saymaz alexa. Ziyaretlerin süresine ve sitenizde kaç sayfa gezildiğine bakar daha çok.
Dayanışma bölümünde bu sebeple 1 saatlik Alexa dolaşım grubu açtım. İmzamdaki 1. Site 13 aylık: alexa global değeri 155.000
2. Site 1 aylık: alexa global değeri: 500.000
NovaCep

kişi bu mesajı beğendi.

fatihcan fatihcan www.ktubotekulubu.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 212 / 75
  • Ticaret 2, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Alexa ihmale gelmez. Doğrulama kodunun eklenmesine gerek yok diyenlere şaşarım.
Nasıl ki google doğrulama kodunu sitenize ekliyorsanız, alexa doğrulama kodunu eklemenizde büyük fayda var. Alexa sayfasında "This site claimed" yazanla "This site not claim" yazan siteye aynı mı bakar Alexa?
Ayrıca Alexa en önemli arama motorlarından biridir.
Sitenizde mutlaka google, bing, alexa, yandex, webutation, majesticseo, safeweb.norton doğrulama kodları olsun. Bunların hepsi sitenize sağlam referans kazandırır.

Alexa değerini tamamen doğal dayanışma ile ilerletmek mümkün. Yeni veya eski olmasının hiç bir önemi yok. Alexa her gün 1 milyonluk liste hazırlar. Bu listeyi alıp yayınlayan binlerce site vardır. Bu binlerce doğal harici index demektir.
Bu yüzden alexa değerinize önem verin. Aldığınız hitleri öncelikli bir kriter saymaz alexa. Ziyaretlerin süresine ve sitenizde kaç sayfa gezildiğine bakar daha çok.
Dayanışma bölümünde bu sebeple 1 saatlik Alexa dolaşım grubu açtım. İmzamdaki 1. Site 13 aylık: alexa global değeri 155.000
2. Site 1 aylık: alexa global değeri: 500.000

Dolaşırken kendimi bu konu içinde buldum ben sadece Google'ı eklemiştim diğerleri aklıma nedense gelmemiş hocam teşekkürler bing, yandex ekledim anında sitemde 6 tane bot belirdi. Önceden de ziyaret ediliyordu ancak sayısı çok azdı bir google kadar değildi konuları aradan hafta geçince indexlemeye geliyorlardı.

Düzenlendi:
http://www.blogokulu.org/2012/01/siteni-130-arama-motoruna-kaydet-ara.html
http://www.neleryokki.com/program/aramamotoru/aramamotoru_kayit.htm

Gibi sitelerde tüm arama motorlarını kaydedin diyor hepsine birden tek tıkla bunlar sakıncalı mı hocam yaparsak karlımı çıkarız yoksa ilerleyen sürüçte zararını görürmüyüz
erkolay

kişi bu mesajı beğendi.

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)
1 haftaya kalmaz listeye girersin. 3 gün önce 12Milyonda olan sitem, her gün düzenli içerik girmemle birlikte 6milyona düştü bugün. Ve günlük 1 milyon kadar düşüyorum :D

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)

fatihcan adlı üyeden alıntı

Dolaşırken kendimi bu konu içinde buldum ben sadece Google'ı eklemiştim diğerleri aklıma nedense gelmemiş hocam teşekkürler bing, yandex ekledim anında sitemde 6 tane bot belirdi. Önceden de ziyaret ediliyordu ancak sayısı çok azdı bir google kadar değildi konuları aradan hafta geçince indexlemeye geliyorlardı.

Düzenlendi:
http://www.blogokulu.org/2012/01/siteni-130-arama-motoruna-kaydet-ara.html
http://www.neleryokki.com/program/aramamotoru/aramamotoru_kayit.htm

Gibi sitelerde tüm arama motorlarını kaydedin diyor hepsine birden tek tıkla bunlar sakıncalı mı hocam yaparsak karlımı çıkarız yoksa ilerleyen sürüçte zararını görürmüyüz

Otomatik kayıt gibi görülen yerler, aslında sitenize bir nevi ping sağlamak için. Bu tür yayınları yapanlar, ne paylaştıklarının bilincinde değiller. Gerçi öyle ping de ne kadar doğru olur, orası ayrı bir tartışma konusu da. Google, Bing, Alexa, Yandex gibi arama motorlarına kayıt olunca, diğer arama motorlarının çoğu da bu kayıtları algılar zaten.
NovaCep

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al