wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 149.950 Okunma
wmaraci reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Tamam hocam. Doğru etiketleme hakkında biraz bilgi paylaşır mısınız?
Örneğin başlığımız "windows 8 incelemesi" olsun. Doğru etiketleme "windows,8,incelemesi" şeklinde mi olmalı yoksa "windows 8 incelemesi,windows 8 hakkında bilgi" gibi mi olmalıdır?

Etiketlerimizi "knvke" düzenine göre giriyoruz.

Başlık : Windows 8 incelemesi
Etiketler : windows, işletim sistemi, 7, 8, teknoloji, kıyaslaması

Başlık : Sigara zamlandı
Etiketler : sigara, tütün, nikotin, sağlık, arttı

Açılım:

Kahraman : (Kim, anlatılan ana obje ne)
Ne : (Anakonunun tanımı)
Varyasyon : (Seri, model, versiyonları)
Konu : (Kategori)
Eş : (Eş anlamı)

Başlık : Windows 8 incelemesi
Kahraman : Windows
Ne : İşletim sistemi
Varyasyon : 7, 8
Konu : Teknoloji
Eş : Kıyaslaması, değerlendirmesi
masaLL TechnicaL KobraFighterTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bloglarda ana sayfada sabit açıklama yazısını mı önerirsiniz yoksa, yazı girildikçe otomatik oluşturulan açıklama meta tagınımı önerirsiniz ?

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba hocam.
Yazılarımı kendimce özgün girmeme rağmen yorum sayım az.Diğer sitelere bakıyorum 2-3 katı yorum sayısı oluyor.Ne yapmalıyım?

İmzamdaki site.

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam bir yazıyı yazdıktan sonra onu google aramalarında üste çıkarmak için ne yapabilirim?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Hocam bloglarda ana sayfada sabit açıklama yazısını mı önerirsiniz yoksa, yazı girildikçe otomatik oluşturulan açıklama meta tagınımı önerirsiniz ?

Sabitlik ana kelimede önemlidir. Ana kelimesi olmayan genel içeriklerden besleniyor ise değişmesi anlık/günlük/haftalık ziyaretçi çekmesine olanak tanıyabilir.

Ek Olarak:

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam.
Yazılarımı kendimce özgün girmeme rağmen yorum sayım az.Diğer sitelere bakıyorum 2-3 katı yorum sayısı oluyor.Ne yapmalıyım?

İmzamdaki site.

1-Özgün yazı yazmak = Yorum denklemi yanlış
2-Yorum gerektiren paylaşımlar sunup sunmadığın önemli
3-Yayın yaptığın ülke ne kadar sosyal bunu bilmen önemli
4-Sitenin popüler imajının eksik olup olmadığını analiz etmen önemli

Detayda:

1- Özgün yazı yazmak yorum getirir diye bir olay yok. Yazının özgün olması çok önemli değil. Yorumla direkt olarak bir bağlantı kurulamaz.
2-Paylaştığın makalelerin yorum gereksinimi olup olmaması önemlidir. Eğer yoksa yorumda olmaz ve bu doğaldır. Yoruma açık yazıp yazmadığın önemli bir etken. Bahsttiğin konuyu kestirip atmışsan üstüne söylenecek söz bırakmamış ve kapılarını kapatmışsan yorum olmaması da doğaldır.
3-Makalelerini paylaşırken hangi ülkeye yayın yaptığını iyi analiz etmelisin. Bizler teknik bilgiden sıkılan insanlarız. Sempatiyi severiz. Kullandığın dil bu yönde olmalı
4-Birisi sitene girdiğinde onu yorum yapması için iteklemen gerekir bu ülkede. Kimse etliye sütlüye karışmaz. Ama birileri başı çekerse, onlardan uzun dillisi de olmaz. Youtube de video yorumlarından geçilmez, aynı kişiler girdikleri her siteye yorum atan tipler de değildir. O halde neden? Bizler çok gaza gelen insanlarız. Biri ortaya bir laf atınca, cesaretimiz mi geliyor desem, sosyalleşme iç güdüsü dışa mı çıkıyor desem, artık bir şekilde açılıyorlar ve yorum yaparak konuya katılımda bulunuyorlar. O halde başlangıç aşamasında ilk yorumu sen yap:) Çünkü konuyu birinin fişeklemesi gerekir Türkiye'de. Nasıl ki facebookta bir paylaşım yapıyorsun, o ilk kişi beğenmemişse 2 günde kalsa 0 kalıyor, ama biri beğenince yada yorum yapınca, hoop başlıyor katılımlar.

Ayrıca övülmekten de hoşlanan insanlarız, dolayısı ile makalelerine yorum yapanları da makalelerine al. Yani, a makalesine ali isimli biri olumsuz birşey yazdı diyelim. b makaleni, "Oyun kategorisindeki xx isimli makalemde ali'den fırça yemiştim, bilim kategorisine kaçtım umarım burda da yakalanmam" diyerek başlat. Hem o makaleyi okuyan kişi gülümser, hem bahsettiğin xx makalesini merak edip ona da tıklar ve sayfa gösterimin artar hem de yorumlayıcılarına değer verirsin, ve onları yorum yapma konusunda cesaretlendirirsin.

Umarım artık sitene çok başka bir açıdan yaklaşarak ziyaretçilerinle bir aile gibi hissetmeni ve hissetmelerini kolaylaştıracak yeni fikirleri kafanda canlandırabilmişimdir:)

Ek Olarak:

Ghost adlı üyeden alıntı

Hocam bir yazıyı yazdıktan sonra onu google aramalarında üste çıkarmak için ne yapabilirim?

Belli bir yazı ise bu, yani sabitse, o yazının bulunduğu url ye çalışma yapman gerekir. Linklerini o url üzerine alman gerekir.

Her girdiğim yazı için söylüyorum diyorsan, ana domainine çalışma yapman gerekir. Aldığın linkleri kelime üzerine değil, direk url olarak alman gerekir. Ana domaini güçlendirirsen, aşağı yukarı her girdiğin yazı ilk sayfada olacaktır zaten. Ayrıca sık güncellemen gerekecek siteni.

alpinepro alpinepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 15, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Sağolun, teşekkür ederim.
Siteniz konusunda sağlam kalmak istiyorsanız öbeklerde çıkmalısınız ve sitenizde bu öbeklere yer vermelisiniz. Bunlar;

cam balkon fiyat
cam balkon sistemleri
cam balkon modelleri
cam balkon fiyatları
cam balkon perdeleri
cam balkon fiyat hesaplama
cam balkon fiyatları hesaplama

olarak başlayabilirsiniz.

üstadım bu öbeklemeyi gerçekleştirmek için webmaster'ıma nasıl
bir şekilde aksettirmeliyim , yani ne demeliyim de böyle bir
çalışmayı gerçekleştirebilsin , sizden beni yönlendirmenizi
rica ediyorum ..

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam sitemdeki birçok içerik başka sitede yayınlanmış, yazılar tamamen bana ait yani ben yazdım. Bu sitelerdeki içerikleri nasıl kaldırtabilirim ?

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Sn. AhmetYılmaz Hocam öncelikle bu kadar arkadaşımıza yardım ettiğiniz için şahsım adıma size çok teşekkür ederim. Sırf size soru sorabilmek için üye oldum eğer yanıtlarsanız çok sevinirim.

Benim 2 tane blog sitem var. Bloglar, 8000 indexli ekonomi blogu ve 4000 indexli iş haber blogundan oluşuyor.

Bundan 4-5 ay öncesine kadar ekonomi blogundan, iş bloguma backlink vermiştim ama rel belirtmemiştim. Şimdi iş haberleri blogu bugünlerde baya hit kaybı yaşadı arama sonuçlarında kendi özgün içeriklerim çıkmıyor. Çıkanlarda çok gerilerde çıkmaya başladı. Siteyi filteren çıkarmak için linkleri temizledim. Temada düzenlemeler yaptım vs. ayrıca iş blogundan da ekonomi bloguna link verdim. Fakat bu iki sitede aynı reseller hesabı üzerinde aynı ip üzerinde çalışıyor. Linklerkende ekonomi blogundan iş bloguna rel="me nofollow" etiketini iş blogundan ekonomi blogunada rel="me" tagını vererek backlinkledim.

Sorum şu şekilde. Bu yaptığım işlemlerde bir hata var mıdır? Kendi sitelerime karşılıklı link verirken me etiketini kullanayım mı? Aynı reseller hesabında yer alan sitelerden birine c-class ip alayım mı? Filtrede olan sitemi c-class ip ile değiştirirsem filtreden çıkma süreci hızlanabilir mi? Linkleri kaldırayım mı vs? Yani kısaca bu işlemlerden size mantıksız gelen bişey var mıdır? Biraz karışık uzun anlatmış olabilirim kusura bakmayın. Cevaplarsanız çok sevinirim tekrar teşekkürler.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

alpinepro adlı üyeden alıntı

üstadım bu öbeklemeyi gerçekleştirmek için webmaster'ıma nasıl
bir şekilde aksettirmeliyim , yani ne demeliyim de böyle bir
çalışmayı gerçekleştirebilsin , sizden beni yönlendirmenizi
rica ediyorum ..

Seo Webmaster işi değil öncelikle. eğer çalıştığınız koder bilmiyorum derse ona kızmayın. Seo çok ayrı bir dal. Elbette bilirse çok iyi olur ama zorunluluktur diyemeyiz. Biliyor ise kelimeleri vermeniz yeterli. Bilmiyor ise, ya forum adında bir alan oluştursun ve bu kelimeler geçecek şekilde yazılar paylaşıp ana kelimeyi ana domaine linklesin. Ya bir alt kategori açsın, ve bu kategori üzerinden açıklayıcı yazıları oradan yayınlasın ve yine aynı şekilde linklendirsin. Sadece bunu yapmak kısa sürede sizi çıkarmayacağı için bir iki backlink almanız, bir iki de sosyal ağda paylaşmanız gerekecek.

Bunlar yeterli olacak mı?
Seo konusunda yapılacak işlemler dinamiktir, sabit değildir. Bu dinamiği yani ne yapacağınızı siz yahut bir seo danışmanı belirlemez. Bu çalışmanın şeklini belirleyecek olan, rakiplerinizdir. Örneğin; "dfasfdsgdfsgdfsfgdfsglkjkdfslgm" bu kelimede çıkmak istiyorsunuz. Bir makale yayınlamanız yeterli.

Yani hedef kelimenizin çalışma yönünü bu kelimede çıkan rakiplerinizin gücü belirler. Siz hangi kelimede daha güçlü rakiplere sahipseniz o kelime için daha fazla makale, daha fazla backlink ve daha fazla paylaşım yapmalısınız. Sıralamalarda, eğer çok teknik seo çalışması yapmamışsanız, yükselişiniz size fikirler verebilir. Örneğin, şu anki sıranız 22. sıra, makale yayınladınız paylaştınız felan ve sıralama değişti. Yeni sıralamanız 22 değil artık 5. oldu. Bu şu demek, o kelimedeki rakipleriniz güçlü değil, yahut o kelime için bir çalışma yapmıyorlar. Yani tesadüfen birinci sayfadalar aramalarda. Ama 22, 20, 19,18 gibi yükseliyorsanız. İşte o zaman biraz daha ciddi çalışmalar yapmalısınız. Yukarda bahsettiğim yolu kullanırsanız zaten ilk sayfa sizin için çok zor bir hedef olmayacaktır.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam www.gizlioyun.net için bir şeyler söyleyebilir misin?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al