wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.720 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Teknik olarak söylediğiniz şey imkansız. Siz sizin gösterdiğiniz bilgiden yahut ibraz ettiğiniz bilgiden bahsediyorsunuz sanırım. Domain lokasyonu ile subdomain lokasyonu farklı olamaz. Bana mesajla sitenizin adresini yollarsanız size net bir açıklama yapabilirim.

sub domain değil. Alt klasöre kurdum diyorum.

Sitem şuan sunucu değişikliği aşamasında ama şöyle diyeyim.

www.learnihongo.com ana sitem. cografi hedefi Türkiye ayarlı.
www.learnihongo.com/japanese-lessons ingilizce sitem. coğrafi hedef amerika ayarlı.

Google webmaster toolsdan kontrol ettim böyle ayarlı şuan.

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Cesefen adlı üyeden alıntı

aslında iki şekilde de üstadım.

:)Güzel hedef. Ama şöyle izah edeyim her ikisini de almak konusunda, kodlama hatan yok diyelim, host değil server kullanıyorsun diyelim, kullandığın ip sadece sana tahsis edilmiş diyelim, içerik sayın 100 binden fazla ve %51 i özgün diyelim, site ziyaretçilerinin %30 u ve fazlası sitene daha önceden de girmiş diyelim, benim gibi ayrıca profesyonel destek sağlayan birinden yardım aldın ve ayrıca bir ekibin var diyelim. En az 6 ay..

Şimdi senin imkanlarını bir düşün. Sanırım en az 3 yıl sürer bu. Hem anahtar kelimelerde çıkacaksın hem de her girdiğin içerik ilk sayfalarda olacak ilk index aldığında. Hedefin tamda istediğim gibi. Büyük..

Ama bana bazı sorularıma yanıt vermen gerekiyor.

1-Siten neden fazla hit almalı? (Para mı kazanacaksın, egonu mu tatmin edeceksin, insanlara bilgi vermek mi seni mutlu ediyor vs)
2-Bu site senin hayatında kaçıncı planda öncelik olarak? (Bu siteyle her gün ilgilenebilecek misin vs)
3-Siten bir yerlere geldiğinde, senden aşağı konumda olan kardeşlerine yol mu göstereceksin yoksa hava mı atacaksın?

Yani anlatmak istediğim neden bir web sitesi açtın? eğer kesin bir amacın yoksa her istediğin kelimede çıkıp ayrıca her girdiğin içerikte ilk sayfada çıkamazsın. Çünkü disiplinli bir çalışma yapman gerekecek, ve sabırlı olman.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
1 - Bana göre insanlara yardım etmek daha zevklidir.
2 - Bir site bana göre ilk planımda.
3 - Yardım etmeyi seçerdim.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

karolla adlı üyeden alıntı

sub domain değil. Alt klasöre kurdum diyorum.

Sitem şuan sunucu değişikliği aşamasında ama şöyle diyeyim.

www.learnihongo.com ana sitem. cografi hedefi Türkiye ayarlı.
www.learnihongo.com/japanese-lessons ingilizce sitem. coğrafi hedef amerika ayarlı.

Google webmaster toolsdan kontrol ettim böyle ayarlı şuan.

Alt klasöre kurdum demeniz subdomain olduğunun yada olmadığının göstergesi olmaz. Her iki şekildede yani;

aa.bb.com
bb.com/aa

olabilir. Ayrıca her ikisi de Türkiye şu an. Son değişiklik henüz yapılmadı anladığım kadarıyla ama ilk aşamada siz değişikliği yapın ve yabancı menşeili olan bölüme %100 ingilizce olarak içeriklerinizi girin. O zaman tekrar site için bir yol haritası çizelim inceleyip
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)

Alt klasöre kurdum demeniz subdomain olduğunun yada olmadığının göstergesi olmaz. Her iki şekildede yani;

aa.bb.com
bb.com/aa

olabilir. Ayrıca her ikisi de Türkiye şu an. Son değişiklik henüz yapılmadı anladığım kadarıyla ama ilk aşamada siz değişikliği yapın ve yabancı menşeili olan bölüme %100 ingilizce olarak içeriklerinizi girin. O zaman tekrar site için bir yol haritası çizelim inceleyip

Zaten 1 aydır ingilizce olarak girildi 40+ yazı vardır muhtemelen :)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

maxmajestic adlı üyeden alıntı

Site içi seo için linkleme yaparken, daha önce indekslenmiş sayfaları wiki tekniğiyle birbirine bağlarsak eğer bu seo için ne kadar faydalı olur. Bunlar ne sıklıkla yeniden indekslenir? 1 yıl önce yayınlanmış bir postu, URL değiştirmeden, bazen büyük ölçüde değiştirip iç linkleme yapıyorum, daha kaliteli ve optimize dilmiş fotoğraflar rekliyorum. ALLinSEO plug-ini alanlarını da seoya uygun olarak doldurup, anahtar kelimeleri giriyorum. Sosyal like ve paylaşımları kaybetmemek için URL değiştirmiyorum, ancak post ismini yeniden giriyorum.

Bu işlem doğru mudur? Ne kadar faydalıdır? Smart Link gibi eklentileri kullanmaya çok sıcak bakmadım, sizin bu konudaki görüşünüz nedir. Elle yapmak daha iyidir diyeceğinize eminim sanki.

Her gün bu sayfayı kontrol ediyorum, yeni birşeyler paylaşılmış mı diye. Şimdiye kadar SEO için çğrendiklerimi çöpe atıp, yaptığınız yorum ve yönlendirmeleri not ederek yendiden öğreniyorum. Minnettarız, emeğinizi sağlık.

Ben çok üzgünüm. Yıllarca seo adı altında danışmanlık verenlerin gösterdiği yollara güldük, ama değiştirmedik. Sebebi vardı, düşündük ki, bu bilgileri verdiğimizde o kişiler bu bilgileri öğrenip daha fazla insanı dolandırmasın. Nasılsa bitecekler birşey yapamadıkları ortaya çıkınca. Ama gördüm ki, yeni siteler açıldıkça, adamlar kendilerini tanımayan yeni müşteriler buluyor ve mağdur ediyor. MAdem öyle bende cevaben paylaşmaya karar verdim. En kaliteli olarakta bu forumu gördüm. Bu gün webmaster konusunda en büyük en iyi forum denen birçok yerin beş para etmediğini sizlere söyleyebilirim. Bu gün seo kitabı diye 20 sayfalık 50 sayfalık kitaplar piyasada. Ben buna çok üzülüyorum. Sırf sizler için bir kitap yazmaya başladım seo kitabı. İnanın bana daha konunun 5 te birini anlatamadım geldiğim aşamada ve bu durumda iken kitap 768. sayfada. Şimdi bakıyorum seo kitabı çıkmış ve yorumlarda herkes memnun, inceliyorum ki 30 sayfa:) Kardeşim uyanın! Sizi kandırıyorlar! Benim sizden tek isteğim var, kim duydu ise bana kızıyor Ahmet verme şunları öğretme sen kötü olursun diye, ben sizden tek birşey istiyorum. Ne yaparsanız yapın, ama bir başka Türk kardeşinize ne zarar verin, nede ona sırtınızı dönün. Bu gün avrupada türklerle dalga geçiyorlar webmaster alanında. Çünkü onlar birbirine yardım ederken bizler bilgi saklayıp, kaçırıp üstünlük sağlamaya çalışıyoruz. Klasik osmanlı taht kavgası diyorlar. Doğru değil mi sizce? Bunu yapmıyor muyuz? Her zaman bunu savundum ben, bizim en basiti şu forumda bile alanında uzman webmaster, grafiker, seo uzmanı, adwords uzmanı vs herkes birbirine destek olsa dünyada bizleri geçecek tek bir ülke bile olamaz. Bizim milletimiz kadar zeki, pratik zekalı bir millet tanımadım ben. Ama fırsat vermiyorlar. İşte o fırsatı birbirimize verelim istiyorum diye burdayım.

Sorularına gelince,
İç linkleme sana mynet in verdiği backlinkten daha değerlidir. İndex sıklığını arttırır. İşleminiz doğrudur. Bu işlemi yapmayanlardan daha öncelik tanınır sizin sitenize. Smart link hikayedir. Yazılım kodudur ve yazılımlar cümleyi tanıyamazlar. Dolayısı ile yazılımın verdiği linkler konunun gerçek kalitesi ile değil komut kararıdır. Elle yapacaksınız bu işlemleri. Seo efsanelerine aldırmayın. Size bir bilgi verir gibi gözüküp asıl bilgiyi kendileri uygulayıp öne geçen hadsizlerin işidir bu. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Kim bunu kullanmışta zengin olmuş? Kim 100 bin kişi hit almış bunun sayesinde? Bu foruma gelsin bu konu başlığı altına yazsında seo danışmanlık hayatını bitireyim. Böyle şeyler yok hiç olmadı da. Rekabeti olmayan kelimede yapıp bak yararlı bu diyenlere aldırmayın. Elle yapacaksınız bunları. Yazılım kodlarını bırakın zarar verirsiniz bilakis kendinize.

Son olarak son paragrafında samimi isen, forumdaki kardeşlerimizden 1 tanesine istediğin tek bir konuda yardımcı ol. Ben senin ve senin gibi samimi ve iyi insanların sitelerine bizzat bakayım hangi kelimeyi istiyorsan. Her okuduğunuza inanmayın. Ne 30 sayfalık seo olur ne 10-20-50-100 TL ye seo kitabı olur. Bilmeyen herkes sorsun. Sizi kandırmalarına izin vermeyeceğim artık.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

bilgisepetim bilgisepetim Bilgisepetim Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
hocam sitemi pm ile göndermiştim ama cevap gelmedi sorumu değiştiriorum imzamdaki site için seo olarak ne önerirsiniz google için ne gibi çalışmalar yapabilirim bilgi kelimesinden ilk sayfaya gelmem için ne yapmalıyım.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

bilgisepetim adlı üyeden alıntı

hocam sitemi pm ile göndermiştim ama cevap gelmedi sorumu değiştiriorum imzamdaki site için seo olarak ne önerirsiniz google için ne gibi çalışmalar yapabilirim bilgi kelimesinden ilk sayfaya gelmem için ne yapmalıyım.

Siteniz hakkında açıklamada bulundum konu altındaki cevalarda +1 butonunu değiştir ile başlayan cevap. Sitenize gelince, öncelikle bilgi kelimesinde çıkmak size birşey kazandırmaz. Arama sonuç sayısı ile rekabet analizi yapılmaz. Bu kelimede çıktığınızda sitenizde büyük bir hit artışı olmaz. Odaklanmanız gereken kelimeler, neyin bilgisi olduğunu belirten kelimeler olacaktır.

Yinede ben bu kelimede çıkmak istiyorum derseniz, site içi linklendir yapmanız gerekiyor bilgi kelimeleri üzerinden ana domaininize. Bir iki backlink alın ve dizinlere sitenizi kaydedin. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar haberdar edin bir sonraki adıma geçelim.

adwenture adwenture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek blogçuluk
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ben yeni bir blog sitesi açıcağım, wordpress tabanlı daha önceden açtığım site pek iyi sonuçlara ulaşmadı bende yanlış yapmaktan korkuyorum seo konusunda. Bir site yeni açıldığında seo konusnda adım adım neler yapılmalı acaba öncelik sırası önem sırası olarak baktığınız zaman

Cesefen Cesefen DogushanBalci.com.TR Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 1 / 31
  • Ticaret 3, (%67)

:)Güzel hedef. Ama şöyle izah edeyim her ikisini de almak konusunda, kodlama hatan yok diyelim, host değil server kullanıyorsun diyelim, kullandığın ip sadece sana tahsis edilmiş diyelim, içerik sayın 100 binden fazla ve %51 i özgün diyelim, site ziyaretçilerinin %30 u ve fazlası sitene daha önceden de girmiş diyelim, benim gibi ayrıca profesyonel destek sağlayan birinden yardım aldın ve ayrıca bir ekibin var diyelim. En az 6 ay..

Şimdi senin imkanlarını bir düşün. Sanırım en az 3 yıl sürer bu. Hem anahtar kelimelerde çıkacaksın hem de her girdiğin içerik ilk sayfalarda olacak ilk index aldığında. Hedefin tamda istediğim gibi. Büyük..

Ama bana bazı sorularıma yanıt vermen gerekiyor.

1-Siten neden fazla hit almalı? (Para mı kazanacaksın, egonu mu tatmin edeceksin, insanlara bilgi vermek mi seni mutlu ediyor vs)
2-Bu site senin hayatında kaçıncı planda öncelik olarak? (Bu siteyle her gün ilgilenebilecek misin vs)
3-Siten bir yerlere geldiğinde, senden aşağı konumda olan kardeşlerine yol mu göstereceksin yoksa hava mı atacaksın?

Yani anlatmak istediğim neden bir web sitesi açtın? eğer kesin bir amacın yoksa her istediğin kelimede çıkıp ayrıca her girdiğin içerikte ilk sayfada çıkamazsın. Çünkü disiplinli bir çalışma yapman gerekecek, ve sabırlı olman.

çünkü sitedeki çevirmen/yazarların emeklerinin karşılığını almalarını istiyorum. bu kadar uğraşın karşılığının gelmesini istiyorum. Sitede şu an reklam yok, yaklaşık 7-8 aydan beri koymuyorum. koymayı da düşünmüyorum. tabi arada host masrafını karşılaması için koyabilirim onu da bloga değil foruma koyarım. çünkü reklam olayına karşıyım. kaliteyi düşürüyor kendi görüşümce.

bu siteyi idare edebilmek için tüm bloglarımı, sitelerimi sattım. onlardan gelen gelirle yaptım bu siteyi. sadece bununla ilgileniyorum.

tabiki de hayır, şu an aynı kategorideki birkaç siteyle işbirliği içerisindeyim. tabi bozuştuğumuz sitelerde var ama genel olarak kısasa kısas. karşı tarafın tutumuna göre iş yaparım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al