wmaraci reklam

Dmoz Kalitesizliğine Basit Bir Örnek : Bi bakın

7 Mesajlar 1.249 Okunma
smmexpress

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Dmozun Güvenilirliği :

Link 1 :

http://www.dmoz.org/search?q=ma%C3%A7+izle&start=0&cat=/Top/World/T%C3%BCrk%C3%A7e/Kaynaklar/E%C4%9Fitim/Ders_Yard%C4%B1mc%C4%B1lar%C4%B1/%C3%96devler&all=no

Link 2 :

http://www.dmoz.org/search?q=ma%C3%A7+izle&cat=World%2FT%C3%BCrk%C3%A7e&all=no

Sadece meraktan baktım maç izleme sitelerimi kaydedebilirmiyim acaba başvursam mı diye . Maç izle yazıp aradım :D Hiç de gerek yok ders notları bölümünde bunlar varsa google da eşek değildir herhalde görüp dmoz gibi bi siteyi referans alarak işlem yapmaz sanırım. Editörlerden fiyat teklifleri gibi konularda farklı forumlarda da gördüm 150 isteyen arkadaş işinin ehli galiba çok istemiş 50 liraya da kayıt edenler var.
hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/dmoz-kategorisinin-haline-bakin-sitem-silinmis-61629.html

Çöplük oldu resmen. :)

sosyalme.com

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bu saatten sonra dmoz da olmak yada olmamak hiç birşey değiştirmez , benlik bir durum yok fakat blog yazarları çok uğraş harcıyor buraya kayıt için . Satarken alırken link takası yaparken bunu bir ölçek olarak alıyorlar. Canları sıkılıyor , paralar verip kayıt olmaya çalışıyolar , başvuru da 20 alırım garanti kayıt diyen aracılara para kaptırıyolar. Hepsi ne için bu çöplükte var olmak için :) boşuna yani

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
dmoz'un etkisi küçümsenemez. Ama kategori editörleri dürüst olmalı. Türkiye'de maalesef, çoğunluk önce kendi sitesi için editör olmayı tercih ediyor. Kendi işini görünce de kategorisinde rakip olacak yeni sitelerin başvurularına tarafsız bakamıyor.

Bu durum düzelse, çok faydasını göreceğiz. en büyük arama motorlarının ilk referans aldığı yer dmoz. O yüzden kimse önemsiz demesin. Ama bu sebeplerle, dmoz'u bir kalite referansı olarak değerlendirme konusunda şüphelenmekte haklısınız.

wmaraci
wmaraci

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Dmoz'un devri bitmek üzere.Devir Opdip devridir. :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Erkolay :) bir hatalı tıklamadan adsense banlayan google , 2 tag fazlalığından 10 sayfa geri atan google şu durumda ki dmoza sence önem veriyormudur ? Normal dizin sitelerinden bir farkı kalmamış ki adı var dmoz ama içine gir aynı bizim yukarıarpacıkdizin.com gibi bi yere dönmüş ben tek denememde bunu yaşadım ki siz de deneyin bişeyler arayın ne kadar alakalı olduğunu kendiniz görün. Ben bunu görüyorsam google görmüyor mu ? Film izleme sitesinin ödev ile ne alakası var yakınlık bile yok :D Dmoz a google bakışı bence çokdan değişmiştir bile . Benim zerre dmozla işim yok istedim kayıt olamadım kötülüyorum falan diye algılanmasın zaten maç yayını yapıyorum. Kar yağsa gelen geliyor. Ama bloggerlar için bence o dmoz dmoz değil sıradan hatta çorba olmuş bi dizin sitesi.

Tekrarlıyorum bizim gördüğümüzden fazlasını google görür . Eminim o kategorilere eklenemeyen onlarca yüzlerce site sahibi de google a bu durumları gösteren mailler atıyordur. Bu editörler sadece türkiyede de değil her yerde aynıdır insan neticede insan. Bi endonezyalının hindistanlının paraya bi türkten çok daha fazla ihtiyacı var . 100 dolara script yazan adam 10 dolara da dizin kaydına onay verir :D yanlışsam yanlışsın diyin .

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Yaklaşık 6 yıldır çeşitli websitelerimi (bunların arasında pr6 olanlar vardı) ısrarla kabul etmeyen , kalitesiz ne kadar site varsa dizininde barındırdığı bir yerde benim olmam mantıksız olurdu.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al