wmaraci reklam
lidertakipci

facebook app izinler yardım !

8 Mesajlar 1.138 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Programcılar ilgilendiren bir konu olduğunu düşündüğüm için buraya açtım konuyu .

Facebook uygulaması yaparken izinleri alamama konusunda acayip takılmış durumdayken neden olduğunu buldum ancak sorunu çözemiyorum.

Yukarıda ki resimde görüldüğü üzere eski yaptığım uygulamlar da en altta kırmızyla işaretlediğim kısım var ancak aşağıda görüldüğü üzere yeni uygulamalrda bu kısım gözükmüyor.

Bu sorunun nasıl çözüleceğini lütfen yardımlarınızı bekliyorum. İzin isteyen sayfa hiç bir şekilde açılmıyor.......

wmaraci
reklam

AUNSAL AUNSAL Facebook Api Developer Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Uygulamanızın gizlilik, kullanım koşulları v.b. linklerini girip öyle deneyiniz.

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

A ÜNSAL adlı üyeden alıntı

Uygulamanızın gizlilik, kullanım koşulları v.b. linklerini girip öyle deneyiniz.

Aşağıdaki gibi yaptım ama değişen birşey olmadı :(

jasper jasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
hocam uygulama konusunda bende çok takıldım bi türlü beceremedim. kendim uyugulamamı kullanabiliyorum fakat başkaları uygulamamı göremiyor bile. eğer sorunu çözmüş iseniz banada yardım eder misiniz?

favoridus.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

jasper adlı üyeden alıntı

hocam uygulama konusunda bende çok takıldım bi türlü beceremedim. kendim uyugulamamı kullanabiliyorum fakat başkaları uygulamamı göremiyor bile. eğer sorunu çözmüş iseniz banada yardım eder misiniz?

Benim sorunum izinleri istemekler alakalıydı eğer sen kendi uygulamanı kullanırken izin sayfası çıkartabiliyorsan o sorunu aşmıssın demektir. Tahmin ettiğim kadarıyla başkalarını senin uygulamanı görememesi facebook'un güvenli gezinme özelliğiyle alakalı olabilir.

Uygulamayı yüklediğin sitenin SSL özelliği yoksa diğer kullanıcılar güvenli gezinme açık olduğu için hata sayfasıyla karşılacakatır. Hostundan SSL özelliği satın alırsan artık siten https://www.sitedi.com şeklinde çalışacağı için sorun olmayacktır. Eğer izinler konusun da takıldıysan da tamamını kod yazarak yaptım.

require 'src/facebook.php';//facebook apisini dahil ettim
$config=array(
'appId' => '135311503290870',
'secret'=>'f7c7a7603d0e9e6c121774da7fd07a34'
);//$config dizisi oluşturarak uygulamamın güvenlik anahtarını ve appId numarasını giriyorum
$my_url="http://apps.facebook.com/uygulamadim"; Uygulamamın çalışacağı facebook linki
$facebook=new Facebook($config);// $facebook değişkenine daha önce yukarda facebook apisini dahil ettiğim için, "new Facebook" diyerek facebook sınıfını atadım.
$user_id=$facebook->getUser(); Burada kullanıcının giriş yapıp yapmadığını kontrol ettim.

?>

Aşağıdaki kodlarlada istediğim izinleri aldım. Sadece izinleri istediğin kısmı değiştirmen yeterli. Tabi ki üstteki kodu da aynı olması şartıyla. Tabi kendine göre app id, secret filan değiştireceksin.

#----facebook izinlerini istiyoruz----
$code = $_REQUEST["code"];
if(empty($code)) {
$_SESSION['state'] = md5(uniqid(rand(), TRUE)); // CSRF protection
$dialog_url = "https://www.facebook.com/dialog/oauth?client_id="
. $config['appId'] . "&redirect_uri=" . urlencode($my_url) . "&state="
. $_SESSION['state']."&scope=user_about_me,user_birthday,user_relationships,friends_birthday,friends_relationships";//izinleri burda sıralıyorum

echo("<script> top.location.href='" . $dialog_url . "'</script>");
}

Şimdilik yardımcı olabileceğim bu kadar. Bir sorun olursa tekrar paslaşabiliriz :D

irfanevrens irfanevrens WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili olkunmustafa,

Authenticated referrals facebook ikinci resimdeki şekli ile kaldırılmıştı diye biliyorum. Birinci resimde görünmesi ise uygulamaların geriye dönük uyumluluk nedeniyledir. Uygulamalarınızın içinde izinleri almayı deneyebilirsiniz.

Saygılarımla

say.ac

jasper jasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ssl özelliğini satın almadan facebookta uygulama kullanamıyor muyuz? benim istediğim istem sadece facebookta uygulama gibi görüntülensin yani tamamen uygulama denilemez ama...

favoridus.com

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web &amp; Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

jasper adlı üyeden alıntı

hocam ssl özelliğini satın almadan facebookta uygulama kullanamıyor muyuz? benim istediğim istem sadece facebookta uygulama gibi görüntülensin yani tamamen uygulama denilemez ama...

Facebook kullanıcılarının bir çoğunun güvenli geiznme özelliği açık bu yüzden SSL bağlantısı gereklidir. Dikkat edersen zaten uygulama oluşturduğun yerde güvenli canvas bağlantısı sorar oraya da "https://www.sitedi.com/aplikasyonadi/ " şeklinde gireriz.

Ek Olarak:

irfanevrens adlı üyeden alıntı

Sevgili olkunmustafa,

Authenticated referrals facebook ikinci resimdeki şekli ile kaldırılmıştı diye biliyorum. Birinci resimde görünmesi ise uygulamaların geriye dönük uyumluluk nedeniyledir. Uygulamalarınızın içinde izinleri almayı deneyebilirsiniz.

Saygılarımla

Hocam izin problemini çözdüm ilginiz için teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al