lostyazilim

Wordpress'de konuların subdomain olarak çıkmasını istiyorum?

28 Mesajlar 5.592 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

menfaatcininarkadasi menfaatcininarkadasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek web
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
cevaplar için teşekkürler

wmaraci
reklam

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
ancak kategorileri subdomaine çevirebilirsin wp'de.arkadaşlarında dediği gibi konuları çevirsen bile subdomaine ki böyle birşey olabileceğini sanmıyorum.çok fazla zararı olur sana en iyisi .html'den devam sende biliyorsun ki google .html'yi sever :)
Developers

kişi bu mesajı beğendi.

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 112 / 90
  • Ticaret 34, (%100)

menfaatcininarkadasi adlı üyeden alıntı

teşekkürler ama her yazılan konuda tek tek subdomain mi açacağız? Ayrıca her subdomainli konuyu google tamamen ayrı bir site olarak mı algılar. Yoksa anadomainin içinde mi algılar? Gerçekten bu işte uzman olanların cevaplarını bekliyorum

blogger üzerinde blog kurunca subdomain.blogspot.com şeklinde blog veriyor eğer google bunları anadomain olarak indexleseydi olabilecekleri düşünebiliyormusun :D

Developer

MmoForumu MmoForumu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
nedir.com'un sahibi ile iletişime geç belki yardımcı olabilir.

wmaraci
wmaraci

xclever xclever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek arazi
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 43 / 54
  • Ticaret 12, (%100)
http://wordpress.org/extend/plugins/wp-subdomains-revisited/ bu eklenti ile bir şeyler yapabilirsin

• Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek web
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
hepinize çok teşekkürler arkadaşlar

nihattt nihattt her şeyin başı sağlık Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek bilgi işlem, acemi seocu
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
seo açısından zarar görüyorsa neden neredeyse her kelimede nedir.com sitesi ilk sayfada çıkıyor. bu sitede mantığını arkadaşın düşündüğü gibi yapmış. tamam google alt domain olarak görüyor olabilir. blogspot google'ın kendi hizmetidir. google tamamen otomatik bir yapı değil. yüzlerce mühendis hizmet veriyor. bunlar blogspot'un yapısını bilip ona göre derecelendirebilir. yani google'ın blogger hizmeti ile sıradan bir domaini seo açısından kıyaslamak bana göre yanlış. ben seo açısından zararlı olacağını düşünmüyorum.

siz arama yaparken "akıl nedir" yazarsanız iyi bir pagerankınız yok ise aranılan sorgu, domainde ne kadar kısa ve öz ise o kadar iyidir. aşağıdaki verdiğim örnekte olduğu gibi birinde daha fazla harf içerisinde sonuca ulaşırken diğerinde sorgu dizilimi daha iyi bir şekilde olduğu halde 12 harf gibi kısa bir adresle sonuca ulaşıyor. kişi aradığı şeyi bu sayfada buluyorsa seo açısından yanlış değil bana göre doğrudur. alt domaini siz neye açarsınız? sizin için önemli sayfalara açmaz mısınız? ben akıl kelimesine o kadar önem veriyorum ki onun için bir alt domain açıp burada açıklama ihtiyacı duymuşum. yani biraz da böyle düşünülmeli. tabi bu durumda alacağınız adresin sorguyu tamamlaması gerekir. bunun önemi vardır. her domain de bu yemez. tabi bunlar benim düşüncelerim. katılırsınız katılmazsınız o ayrı şeyler. böyle bir eklenti varsa farkı ortaya çıkarmak için kullanıp denemek isterim.

www.nedir.com/akil-nedir
akil.nedir.com

• Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek web
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
nihattt arkadaşım anlatmak istediğimi çok iyi kavramışın. çok teşekkür ederim.

nihattt adlı üyeden alıntı

seo açısından zarar görüyorsa neden neredeyse her kelimede nedir.com sitesi ilk sayfada çıkıyor. bu sitede mantığını arkadaşın düşündüğü gibi yapmış. tamam google alt domain olarak görüyor olabilir. blogspot google'ın kendi hizmetidir. google tamamen otomatik bir yapı değil. yüzlerce mühendis hizmet veriyor. bunlar blogspot'un yapısını bilip ona göre derecelendirebilir. yani google'ın blogger hizmeti ile sıradan bir domaini seo açısından kıyaslamak bana göre yanlış. ben seo açısından zararlı olacağını düşünmüyorum.

siz arama yaparken "akıl nedir" yazarsanız iyi bir pagerankınız yok ise aranılan sorgu, domainde ne kadar kısa ve öz ise o kadar iyidir. aşağıdaki verdiğim örnekte olduğu gibi birinde daha fazla harf içerisinde sonuca ulaşırken diğerinde sorgu dizilimi daha iyi bir şekilde olduğu halde 12 harf gibi kısa bir adresle sonuca ulaşıyor. kişi aradığı şeyi bu sayfada buluyorsa seo açısından yanlış değil bana göre doğrudur. alt domaini siz neye açarsınız? sizin için önemli sayfalara açmaz mısınız? ben akıl kelimesine o kadar önem veriyorum ki onun için bir alt domain açıp burada açıklama ihtiyacı duymuşum. yani biraz da böyle düşünülmeli. tabi bu durumda alacağınız adresin sorguyu tamamlaması gerekir. bunun önemi vardır. her domain de bu yemez. tabi bunlar benim düşüncelerim. katılırsınız katılmazsınız o ayrı şeyler. böyle bir eklenti varsa farkı ortaya çıkarmak için kullanıp denemek isterim.

www.nedir.com/akil-nedir
akil.nedir.com

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)

menfaatcininarkadasi adlı üyeden alıntı

nihattt arkadaşım anlatmak istediğimi çok iyi kavramışın. çok teşekkür ederim.

Katılıyorum Nedir.com buna iyi bir örnek. Lakin sanırım özel olarak kodlanmış bir site Wordpress'te böyle bir eklenti olduğunu zannetmiyorum. Ancak ücretli olarak anlayan arkadaşlara kodlatabilirsin belki.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Böyle bir şeyin wordpresste oldugunu bilmiyorum. Bence suan wordpress sistemi seo acısından en iyisi ki seninde bunu seo için yaptıgını dusunuyorum bence değişikliğe gerek yok :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al