seo açısından zarar görüyorsa neden neredeyse her kelimede nedir.com sitesi ilk sayfada çıkıyor. bu sitede mantığını arkadaşın düşündüğü gibi yapmış. tamam google alt domain olarak görüyor olabilir. blogspot google'ın kendi hizmetidir. google tamamen otomatik bir yapı değil. yüzlerce mühendis hizmet veriyor. bunlar blogspot'un yapısını bilip ona göre derecelendirebilir. yani google'ın blogger hizmeti ile sıradan bir domaini seo açısından kıyaslamak bana göre yanlış. ben seo açısından zararlı olacağını düşünmüyorum.

siz arama yaparken "akıl nedir" yazarsanız iyi bir pagerankınız yok ise aranılan sorgu, domainde ne kadar kısa ve öz ise o kadar iyidir. aşağıdaki verdiğim örnekte olduğu gibi birinde daha fazla harf içerisinde sonuca ulaşırken diğerinde sorgu dizilimi daha iyi bir şekilde olduğu halde 12 harf gibi kısa bir adresle sonuca ulaşıyor. kişi aradığı şeyi bu sayfada buluyorsa seo açısından yanlış değil bana göre doğrudur. alt domaini siz neye açarsınız? sizin için önemli sayfalara açmaz mısınız? ben akıl kelimesine o kadar önem veriyorum ki onun için bir alt domain açıp burada açıklama ihtiyacı duymuşum. yani biraz da böyle düşünülmeli. tabi bu durumda alacağınız adresin sorguyu tamamlaması gerekir. bunun önemi vardır. her domain de bu yemez. tabi bunlar benim düşüncelerim. katılırsınız katılmazsınız o ayrı şeyler. böyle bir eklenti varsa farkı ortaya çıkarmak için kullanıp denemek isterim.

www.nedir.com/akil-nedir
akil.nedir.com