lostyazilim

Adsense Kazancım | Fazla mı düşük?

7 Mesajlar 1.528 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba,

Adsense yeni başlayan biri olarak kişisel blog adresimden elde ettiğim oran ve rakamların fazla düşük olduğunu düşünüyorum, 2 adet bağlantı birimi ve 2 adet normal reklam kullanıyorum, yerleşim vs net bilgim olmadığı için size danışmak istedim.

İçerik olarak ise sıradan bir kullanıcının gündemi diyebilirim, her gün olmasa da 1-2 günde bir içerik giriyorum, alexa değerlerim iyi ancak çok aşırı bir indexim olmadığından beklentim çok da yüksek değil. Tamam bir dizi/film sitesi değil ama görüntülenme/tıklanma oranı olarak araştırdığımda değerler düşük görünüyor, sizin görüşünüzü alabilirsem sevinirim.

Not: Site imzamdadır.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)
site imzandaki mi?

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Sitene şöyle bir baktım.
-En alt kısımda yer alan reklamın yerine bağlantı reklamı koymalısın. orada şuanda yer alan reklam boyutundan mıdır nedir bir türlü istenilen kazancı sağlamıyor. (tecrübe)

-konu başlangıclarında yer alan bağlantı reklam yerine 336280 reklam kullanmalısın, orası ziyaretçiyi rahatsız eder dersen yazının hemen sonuna eklersen farkı göreceksin.

-Siten çok yavaş açılıyor. bu kadar görsel resim ıvır zıvırdan ziyade sade bir blogun olması adsense kazancı için çok önemlidir. ayrıca yavaş açılan siteden ziyaretçiler hemen kaçar.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

evet direk link paylaşımı yapmak istemediğim için önce istatistikler üzerinden gitmek istedim.

lodos adlı üyeden alıntı

Sitene şöyle bir baktım.
-En alt kısımda yer alan reklamın yerine bağlantı reklamı koymalısın. orada şuanda yer alan reklam boyutundan mıdır nedir bir türlü istenilen kazancı sağlamıyor. (tecrübe)

-konu başlangıclarında yer alan bağlantı reklam yerine 336280 reklam kullanmalısın, orası ziyaretçiyi rahatsız eder dersen yazının hemen sonuna eklersen farkı göreceksin.

-Siten çok yavaş açılıyor. bu kadar görsel resim ıvır zıvırdan ziyade sade bir blogun olması adsense kazancı için çok önemlidir. ayrıca yavaş açılan siteden ziyaretçiler hemen kaçar.

Teşekkürler hocam deneyeceğim söylediklerinizi. Herkesin sahip olduğu sıradan blog temasına o kadar uyuzum ki anlatamam, ama maalesef optimize edilmiş bir ürüne geçmem şart anlaşılan.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Teman herkesin sahip olduğu gibi sıradan olabilir ama içeriğin sıradan olmadıktan sonra gerisini boş ver. teman sade olduktan sonra zaten ziyaretçi googlede temayı bulmuyor içeriği buluyor.

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
benim 60.000 gösterim 230 tık BU kadar tık'ın yanlışlıkla bile gelmesini bekliyordum ama epey düşük geliyor nasıl oluyorsa adsenseden

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Reklam yerleşimi yaparken, hem ziyaretçi hem reklamveren gözünden bakmanız gerekir. Fakat siteniz de ben reklam göremedim. Kullanıcı hareketlerini kanallar oluşturarak ölçümleyebilirsiniz. Sayfa to oranları düşük olan reklamların yerlerini değiştirerek daha verimli tıklamalar alabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al