wmaraci reklam

Video İzleme Sitesi Tecrübeleriniz?

21 Mesajlar 2.899 Okunma
smmexpress

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

Merhaba arkadaşlar,

Bugünlerde video izleme sitesi açma fikrine fazla kapıldım ama boş yere kürek sallamak yerine bu işle daha önceden meşgul olmuş ve halen meşgul olan deneyimli arkadaşlardan fikirlerini rica edeceğim. Neler gereklidir, neler olmazsa olmaz. Telif hakları, youtube kullanımı, adsense kullanımı, cloud hosting vs. Aklınıza gelenleri bir cümle olsa da yazarsanız ortak faydalı bir kaynak oluşturalım. Teşekkür ederim.

Not: Konu hakkında hiçbir bilgi veya tecrübesi olmayan arkadaşların görüş belirtmemelerini rica ederim.

wmaraci
reklam

berqan berqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sürücü Eğitmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 11 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
Her zaman şunu düşünmüşümdür. Zor kulvarlarda yani film sitesi,video sitesi gibi içerik seçimimde sıfırdan başlamak yerine hazır var olan yol kat etmiş site almayı tercih etmişimdir.

Beni en çok sıkan olayda video sitesi açıcaksan videoları sunucunda barındıracaksın.Eğer buna gücün yetmiyorsa açmayacaksın. Çünkü kullanırken yok o videoyu sildi, yok bunun api formatı değişti , hiç bir video oynamıyor gibi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Yani video sitesinde her zaman bir siteyi arkadasına alıyor bizim gücümüzün yettiği.

Kesinlikle bot ile içerik eklemeyeceksin eğer ki düzgün olmasını istiyorsan.Aklıma şimdilik bu kadar geliyor eğer olursa devamını eklerim.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim.

Bu durumda da iki farklı problem önümüze çıkıyor. Kendi sunucumuz, bu sunucu maliyetleri, hadi bunu aştık bir şekilde bu sefer de telif hakları vs. Bu nokta da görüşler almak isteriz.

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam video konusunda kendimi iyice geliştirdiğimi düşünüyorum seo konusunda.Videolarda en büyük yapcagın seyi bastan yap.Acıklamaları baslıgı özgün gir.Atıyorum film sitesiyse herkes Kemal Sunal Full İzle yapar.Sen ise Kemal Sunal En Güzel Filmi gibi bir iki değişiklik yap ve acıklamarıda özgün kendi kafana göre gir.Sonra güzelce hergün düzeyli bir şekilde imleme v.s yaparsan birde saglam seoculardan ayda ufaktan bir paket alsan kısa sürede istediğin yere gelir ve harcamalarının karsılıgını alırsın.

wmaraci
wmaraci

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Adsense kullanan arkadaşlar varsa bu konuda telif hakları noktasında ne gibi önlemler alınabilir? Bu konuda görüşü olan var mıdır?

lukens lukens WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 8, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Adsense kullanan arkadaşlar varsa bu konuda telif hakları noktasında ne gibi önlemler alınabilir? Bu konuda görüşü olan var mıdır?

Muyap videolarını, acunn medya videoları ve erotik videolar yayınlamayın hiç bir sorun olmaz.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Viideolar Telif hakalrıyla korunmadığı sürece Adsense için sıkıntı olmaz.

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Kardeşim ben film işine girmiştim bir ara. Gerçekten zor. Rekabet hatsafada. Ha,güzel bir script alırsın güzel de domain. Sıkıntısız host. Ardından 30,40k lık aktif facebook sayfası. O zaman bir yerelere gelebilirsin (belki)

Forumoloji Forumoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Videoların sosyal ağlarda paylaşmaya uygun olmalı player ın düzgün sade işlevsel olmalı guvenliğin ve serverın/hostingin kaliteli olmalı :) benden bu kadar diğerlerinin dedikleri doğru ben ek olarak söyledim.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim.

Burada amaçlanan şey gelip geçici bir dizi, film sitesi veya embed kodlarıyla çalışan bir çöp siteden ziyade kalıcı, ileride projelendirme ile yükseltilebilecek bir başlangıç yapabilmek. Bu noktada değerli görüşlerinizi bekliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al