ozgr11 adlı üyeden alıntı

Aslında sinemalar kelimesinde yükselmek istedim sadece, ilk sayfaya kadar çıktım fakat sonra nedense tatmin etmedi. Bir kaç farklı kelimede yükselmek yani tüm içerikleri yükseltmek istiyorum. Ne önerirsiniz?

Önce kelime analizi yapmanı öneririm. Bu analizi arama sayısına göre yapma ama. Hep yanıltır. Bir kelimeyi gözüne kestirdiğinde o kelimedeki ilk sayfadaki sitelerin durumlarına bak. Örneğin "film seyret" 1. site 35 binlerde alexada. Elbette kesin reyting değildir alexa, ama bizde saf değiliz. Ziyaretçisi yüz bin olan bir site 35 bin olmaz. Site sahibi her gün düzenli girse ilk 15 bin garanti zaten. Demek ki bu kelime fragman görünmesine karşın aslında iyi bir öbek değil. Yani kelimeleri işlevsel olanlardan seçmelisin ve seçerken kıstasların bunlar olmalı. Kelime çok önemli görünebilir. Ama getirisi dahada önemli. Site sahibi olarak kelimeleri senin seçmen daha doğru. Ama şunuda unutma ki, film adında yükselmek çok daha kolaydır ve hiti de çok fazladır. Çünkü çoğu kez direkt film adını arıyoruz izlemek için. Yinede sen karar ver önce, patron sensin:)