wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun Siteleri Hakkında Sorularım Var!

21 Mesajlar 4.383 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nadlog nadlog Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SEO Stratejisti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 70 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar selamlar,

Flash oyunlardan oluşan bir oyun sitesi kurmak istiyorum ancak aklıma takılan bir soru var. Bu yüzlerce oyunun bir arada satıldığı paketler var mı, yoksa hepsini tek tek indirip ya da bir şekilde bulup bu oyun scriptlerinin içerisine ekliyormuyuz? Eğer öyleyse oldukça zahmetli olacak çünkü. Bir de "oyun" ya da "oyun oyna" gibi kelimelerde ilk sayfada bulunduğumu varsayacak olursak ortalamada aylık adsense gelirimize yönelik bir tahmin yürütebilirmisiniz?

wmaraci
reklam

senolsenolx senolsenolx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayarci
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
hepsi otomatik botlara bagli

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Ayda 6 milyon kişi oyun oyna diye arama yapıyor. Sen o kelimede ilk sıraya çık en iyisinden bir helal olsunun yanında sağlam bir adsense gelirinede sahip olursun =) Tabi oyunlar kendi hosting hesabında barındırılacak olursa o adsense parasının yarısı yada yarısından çoğu hosting masraflarına gider ;)
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

karsavar1 karsavar1 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek boşta
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 4, (%100)
Ben blogger üzerinden ekliyorum ve tek tek ekledim oyunları. kendi yaptığım ve sponsor olduğum 170 oyunum bulunuyor ancak arkadaşın dediği gibi masraflar filan pek birşey kalmıyor. Ben hepsini yeni oyunlar için harcıyorum ve yavaş yavaş site gelişme gösteriyor. Kısaca para kazanmak için açmayı düşünüyorsanız hem kısa sürede kazanma durumu yok hemde kazanmaya başlayıncada büyük bir gelir beklemeyin. Büyük bir gelir elde etmek için büyük bir harcama vs.. yapmak gerekiyor. Ama size tavsiyem açarsanızda en popüler kız oyunlarını vs. ekleyin ve ingilizce olsun. Ziyaretçisi en çok olan bu tür siteler.

wmaraci
wmaraci

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Ayda 6 milyon kişi oyun oyna diye arama yapıyor. Sen o kelimede ilk sıraya çık en iyisinden bir helal olsunun yanında sağlam bir adsense gelirinede sahip olursun =) Tabi oyunlar kendi hosting hesabında barındırılacak olursa o adsense parasının yarısı yada yarısından çoğu hosting masraflarına gider

Oyun kelimesinde ilk sırada olursan,aylık gelirin en az 30 bin tl olur .
Bu gelir sadece oyun kelimesinden gelen değildir .
Oyun kelimesinde ilk sırada isen,zaten baya bi hitin vardır.
Hosting masrafı konusunda bence çok yanlış düşünüyorsun .
Gerekli optimizasyon ile , aylık en fazla 1000 tl hostinge gider.

Oyun kelimesinde ilk sırada olman çok zor . Ama sana tavsiyem , seçme oyun sitesi açman.
Oyunları doldurmaktansa , kendininde oynayabileceğin oyunları seçip,site açman.
Yoksa ilk sıraya gelmen imkansız. Tecrübe ile söylüyorum bunu .
Ortalık kopya oyun sitesi dolu.
Kısaca emek lazım,vakit harcamak lazım.Karşılıksız google o parayı vermiyor malesef.
Link

kişi bu mesajı beğendi.

muhammeteminucuncu muhammeteminucuncu hemradyohemtelevizyon.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci, Webmaster, Futbolcu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 15 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam benim de html ile yaptığım http://www.hololop.com diye bir flash oyun sitem var ama daha ufak çaplı bir site zamanla geliştireceğim.

Oyun yükleme işini embed kodlarıyla yapıyorum sunucumda oyunun dosyası bulunmuyor. Bu yöntem birazdaha kullanışlı ve kolay.

Şuan "oyun" "oyun oyna" gibi kelimelerde ilk sayfada çıkanlar mininmum 10 bin tl civarında kazanıyordur, ancak senin veya yeni açılan bir sitenin oraya girmesi uzun ve sıkı bir çalışma ister. Umarım güzel olur sizin için :)

www.puupon.com
www.hololop.com

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
düşünürseniz 6 aylık PR1 tamamen özgün başlıklar ve açıklamalar girilmiş içerik ile tam uyumlu domainli sitemi satabilirim size.Düşünürseniz bilgi verin...

Sağlıcakla...

muratsal muratsal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
http://myarcadeplugin.com/ plugin ni baya populer içinde de 30 bin oyun geliyor . Ancak oyunların çoğu dandik . Ama ucuz bi bak istersen .
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

mapacarta mapacarta HTML5/Flash Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek HTML5/Flash Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Flash oyun sitesi olarak benim de bir kaç denemem, tecrübem oldu. Öncelikle belirteyim seo, site tasarımı vs. hakkında pek bilgim yok. Bilgi sahibi olduğum alan flash oyun geliştirme. Hal böyle olunca uzun zaman önce bende orta seviye bir flash oyun sitesi açtım. Bu sayede sponsor bulamadığım ya da sponsor bulmakla uğraşmak istemediğim oyunlarımı kendi sitemin linki, logosuyla yayınladım. Türkiye'de gördüğüm kadarıyla pek yaygın değil ama özellikle Avrupa ve Amerika merkezli siteler yüksek fiyatlara flash oyunlara sponsor oluyorlar ve bu sayede sitelerine ziyaretçi çekiyorlar.

Kendimden örnek verirsem HurryCane isimli oyunumu yayınladığım gün siteme 25.000 civarı bir ziyaretçi gelmişti, bu oyunu yayınlamadan önce sitenin hiti günlük 700-800 civarıydı. Bu oyunu yayınlamam üzerinden çok uzun zaman geçti ama halen daha bu oyundan ziyaretçi geliyor siteme. Tabii her oyun bu kadar başarılı değildi, biraz tecrübe etmek gerekiyor ama flash oyunlara sponsor olmak siteye iyi ziyaretçi çekiyor ayrıca sitenin reklamı açısından da iyi.

Bu arada sitem Blogger tabanlı, yani herhangi bir masraf söz konusu değil :).Sitenin şu anki hali ne derseniz, uzun zamandır ilgilenmiyordum. Bir hafta kadar önce internetten bulduğum yeni bir temayı yükledim. Yayınladığım oyunlardan hala ziyaretçi geliyor, Blogger istatistiklerine göre günlük sayfa görüntüleme 1000 civarı ki ilgilenilmeyen bir site için oldukça iyi sanırım. Günlük hiti bilemiyorum, analytics'i uzun zaman önce tema üzerinde değişiklik yaparken kaldırmıştım. Şimdi yine ekledim bir kaç güne bir şeyler çıkar ortaya.

Şimdi gelelim kritik soruya; siteyle ilgilenmeyi neden bıraktım. Açıkçası o zamanlar kullandığım tema anlayamadığım bir sebeple bozuldu. Blogger için düzgün tema da bulamadım. Ayrıca flash oyun geliştirmekle meşgul olduğum için siteyle zaten fazla ilgilenemiyordum. Ben de kendi haline bıraktım. Şimdi bu yazıyı görünce sizinle paylaşayım dedim, flash oyunlara sponsor olmak da siteye ciddi trafik getirebilir. Tabii bu işin dağıtım kısmı vs.'de var ama oralar girmeyelim baya uzun bir yazı oldu.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Oyun sitelerinde 1k hit = 4-5 $ (yaklaşık olarak). oyun kelimesinde ilk sayfada kaçıncı sırada olduğun önemli. 1. sayfa 8. sırada 4k hit geliyor o da günlük 15-20$'a falan denk gelir.

ama;

Öncelikle domain güven kazanmalı aradan 1-2 yıl geçmeli ki o kelimeye geldiğinde kalıcı olabilesin. Aksi halde yeni siteye oyun diye yüklenirsen en fazla gelebileceğin yer 3. sayfa ve ondan sonra da o kelimeden filtre yersin.

Ha var mı istisnalar elbetteki var. 100 tane site deniyor diyelim o kelimeye spam yaparak 1 tanesi tutuyor. :)

Şuan 1 tane oyun sitemden ekran görüntüsü vereyim; Günde 10k hiti var. Kullanıcı siteyi beğenirse geri dönüş yapıyor.

GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al