Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Canı istediğinde yapışır ensene..

NOT:
Genelde illegal içerik bulunduranları ve/veya taklit edenleri alıyorlar.

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Gerçekçi düşünecek olursak büyük bir projen yoksa herhangi bir şey de olmaz.
Günde 200 kişinin ya girdiği ya girmediği, içeriğin markayı içeren site ile uzaktan yakından olmadığı bir siteye dava açıp ne yapacak ? Bu kadar basit bir şey için harcanacak paraya yazık olur.

Biraz büyümeye başladığında da davadan önce uzlaşma yolunu tercih ederler genelde.
Belli bir miktar karşılığı da elinizden alabilirler, ya da onlara vermeniz karşılığında dava açmayacaklarını söylerler.

Mesela;
Zara bir marka ise ve benim adım zara ise, ya da ne bileyim bir lakabım Zara ise, ben bu siteyi açıp kişisel blog olarak kullanayım. Sıkıyorsa alsın zara.

Sonuçta giyimle kuşamla alakası olmayan bir blogun zara ismine gölge düşürmesi de söz konusu değil.

Yani bir diğer neden de markaya gölge düşürmesidir.
Google'ın o diğer siteleri almasının temel sebebi budur. Google markasını kullanarak "**************lık, sahte içerik, markaya leke düşürme, markanın güvenirliğini kullanarak insanları kandırmak" gibi sebepler.

Ha şöyle bir şey de olabilir; Zara genel kullanılan bir isim, bu yüzden çoğu şeylerde hakları yok. Ama bilinmemiş, duyulmamış bir kelime marka yapılıyorsa ve bunu alıp kullanıyorsan adam sana sorar, "nereden buldun bakiim sen bu ismi?" diye.

Bir tane daha şey var, eğer o marka yurtdışı patentli ise global patenti yoksa TR de evire çevire kullanabilirsin. :D

Bizim düşündüğümüz gibi değilmiş bu iş çünkü karşıdaki firma çok büyük ve bu durumda herşeyi yapabilir o zaman.Çok eski bir firma olduğundan.En iyisi uzak duralım biz.