wmaraci reklam
lidertakipci

PHP Öğrenmek ve Scripti Yazma

27 Mesajlar 12.359 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Algoritma mantığını da unutmamak lazım programlamanın temel taşı algoritma. Eğer algoritma mantığını çözemezsen istersen en iyi php yazarı ol yinede hazır sistemleri düzenlemenin ötesine geçemezsin.

Script yazmanın en zor taraflarından biri eğer teksen zaten çok ve çok bir yük altındasındır. Algoritmayı iyi kurman lazım yoksa tek bir hata ileride sorun yaşatır sana ve algoritmayı sil baştan düzenlemek zorunda kalırsın.

wmaraci
reklam

Developers Developers Laravel Artisan Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
Daha önceki bilgilerin de çok önemli. Ben PHP'ye başlarken daha önceden GML(basit bir ara dil) öğrenmiştim ve temel olarak if,else,değişken türleri,class,while vs. yapılarını biliyordum. Sana tavsiye olarak basit dillerden başlamanı öneririm. Basit dediysem HTML gibi diller değil. HTML de gerekecektir ama PHP'nin temel olarak genellikle kullanacağın sistemlerinde bir işe yaramayacak. C# veya Java ile basit döngüleri,if/else yapısını,değişkenleri ve class yapısını öğrenebilirsin ;)

Ek Olarak:

myenes adlı üyeden alıntı

Algoritma mantığını da unutmamak lazım programlamanın temel taşı algoritma. Eğer algoritma mantığını çözemezsen istersen en iyi php yazarı ol yinede hazır sistemleri düzenlemenin ötesine geçemezsin.

Script yazmanın en zor taraflarından biri eğer teksen zaten çok ve çok bir yük altındasındır. Algoritmayı iyi kurman lazım yoksa tek bir hata ileride sorun yaşatır sana ve algoritmayı sil baştan düzenlemek zorunda kalırsın.

myenes'in de belirttiği gibi algoritma yapısı da önemli. Bunun için Dia ismindeki diagram programını öneririm. Ücretsiz ve açık kaynaktır ;)
nuti MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Peki eğitim cdleri var bende php için kitap varmı bildiğiniz önereceğeniz onuda alsam

bokssever bokssever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi yazılım dili öğrenmek istiyorsan yukarıda artislik yapalara bakmayacaksın şimdi adama sormazlarmı sen ilkokula gittiğin zaman sana abc kim öğretti öğretmenin değil mi? Peki sen ne yaptın sana öğreten olduğu için öğrendin peki öğreten yoksa nasıl öğreneceksin. Şimdi coder olan bazı vatandaşlarımızbiraz kendilerini farklı görüyorlar altı üstü kod dizinlerini anlamlarını öğrenmişsin yazıyorsun. Niye milleti ezikliyorsun. Adamın birine bot yazdırdım. Sunucu fransaya taşınınca kodlar çalışmıyor. Yani arkadaşım sen piyasadaki kitapları al kendine rıza çelik kitapları var dr 60 tl falanlar bizim artisleri değil yabancı forumlardaki ve youtube videoları izle oho şimdi düşünsene sana bu kadar acımasız bir eleştiride bulunan insanlardan ne beklersin bunlar olmasada olur bak wordpress gibi bir sistemi yazanlar senden beş kuruş istemiyorlar ken sen bunlaramı bakıyorsun.

Öğrenmek isteyince öğrenirsin ha 3 yılda öğrenirsin ama öğrenirsin değil mi kimse anasından php yazılımcı olarak doğmuyor boşver bu engelleyici yorumları.

wmaraci
wmaraci

Referee Referee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)
Bahsettiğin scriptleri yazabilecek seviyeye gelmen maksimum 2 hafta alır(bence).

JexyR JexyR Codeigniter / Symfony Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Adam öğrendi işini kurdu siz hala yorum mu yapıyorsunuz. Ne yiyip ne içiyosunuz da size böyle yarıyor bilmiyorum.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Ah şu konuların açılma ve son mesaj yazılma tarihine bakıp da öyle cevap yazsanız...

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Bu konuyu ben yıllar önce açmıştım. Şimdi php uzmanı oldum bahsettiğim scriptleri satttım zengin oldum :D şaka bi tarafa çalışması gereken ve pes edilmemesi lazım azda olsa geliştirdim

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

nuti adlı üyeden alıntı

Bu konuyu ben yıllar önce açmıştım. Şimdi php uzmanı oldum bahsettiğim scriptleri satttım zengin oldum :D şaka bi tarafa çalışması gereken ve pes edilmemesi lazım azda olsa geliştirdim

Ne kadar geliştiniz acaba merak ettim 2 yılda?

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Aynen bende merak ettim yapmış oldugunuz bir çalışmayı bizimle paylaşırmısınız en azından yeni başlıyacak kişilerede bir kaç tavsiyeniz vardır diye umuyorum

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al