wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce bu içerikte bir site ne kadar tutar ?

41 Mesajlar 4.393 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ckurdu ckurdu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programmer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
Minimum 50 bin TL

wmaraci
reklam

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
ekip kalabalık 100'ün üstünde ekip var zaten.

Ek Olarak:

50 bin çok değilmi sizce ? Bilmiyorum bu kadar bir maliyeti olurmu.

ckurdu ckurdu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programmer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
Bence en az 50 bin TL. Her oyun için ayrı ayrı bir bütçe çıkartıp düşünürsek bu vermiş olduğum fiyatıda aşar. Tabi bu fiyatın içinde oyun sunucularının maliyeti kurulumu yok.

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)

ckurdu adlı üyeden alıntı

Bence en az 50 bin TL. Her oyun için ayrı ayrı bir bütçe çıkartıp düşünürsek bu vermiş olduğum fiyatıda aşar. Tabi bu fiyatın içinde oyun sunucularının maliyeti kurulumu yok.

Evet haklısınız ama ilk başta bu kadar büyük birşeye girişemeyiz. Basit olarak oyunları ekleriz sanırım. Çünkü 50bin tl çok fazla

wmaraci
wmaraci

BiqBanq BiqBanq Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 18 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
1 okey oyunu dahi 1000 TL deseniz en basitinden diğer oyunlar vs.. de 5000 TL sade oyunlar onun dışında sosyal ağ tarzı script yazdırılması gerekir buda en dandiğinden desek 2000 kağıt etti side 7000 lira forum için vbulletin kullansanız lisans için 200 TL + tema 100 TL etti 7.5 lira fıkra bölümü için ayrı bir script buda 1000 lira desen nerden baksan bi 10.000 lira tutar :)

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
gitti kafadan 10bin tl :) Şu maliyeti bir düşürsek iyi olcak inşallah bir yolunu bulurum. Fikirlerinizi bekliyorum.

BiqBanq BiqBanq Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 18 / 42
  • Ticaret 2, (%100)

KLavy3 adlı üyeden alıntı

gitti kafadan 10bin tl :) Şu maliyeti bir düşürsek iyi olcak inşallah bir yolunu bulurum. Fikirlerinizi bekliyorum.

ben min söyledim :) free sistemler kullanarak 500 liraya hallede bilirsiniz ama bu işi :)

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
free kullandığımız zaman bir anlamı kalmaz ki iyi birşey olmaz.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
ASP bu tarz siteler için kullanılıyor, PHP yapan kişi ben okey konusunda bulamadım. Biraz uzun olacak ama kısaca kendi öykümğ anlatayım size:
Bir okey sitesi açtık, hazır portala kurdurduk, arkadaşlarımız yaptı bize, bundan en az 4 sene öncesinden söz ediyorum. O zamanlar bu işlere ilgim olmadığından okey adminliği DJ'lik vs için bolca zamanım vardı, kendi sitemiz olsun dedik. Sadece sunucu parası ödüyorduk, o da aylık 25 TL gibi küçük bir rakamdı. Siteye giren oyuncu sayısı online'de 4 - 5'i geçmiyordu, biraz kalabalık olunca, sunucu kasmaları, kavgalar vs yoğun oluyordu. Sonrasında siteyi başka bir arkadaşıma devrettim. Güncelleme istedi, maliyeti önemli değil dedi. Bundan yaklaşık 4 ay kadar önce, sadece güncelleme, o da portal, ve forum güncellemesini 400 TL'ye yaptırdı, 1 ay kullandı kullanmadı, sunucunun parası ödenmemiş elinde yedek de yokmuş, sitenin yerinde şu anda yeller esiyor. Wordpress entegresini istedim; yapmayı bilen kişiyi bulamadık KahveMix için. 4 senelik zaman zarfında da online sayısı SEO çalışması olmadan 10'u geçmedi. Bu biraz kötü bi öykü, ama aklımdakini de yazacağım size:
Belirttiğim gibi ASP yapıyorlar genelde, ama bu tarz siteler çok saldırı alır. Sunucu maliyeti tahmin edildiği kadar yüksek olmuyor; ama online sayısı arttıkça yükselecektir sayı ki sizin ekibiniz bile çok kalabalık gördüğüm kadarıyla :)
KahveMix için konuşuyorum yine; benim çevremdekiler yeni sürümlerin 3000 - 4000 TL olduğunu söylüyorlar; ben bu işe para yatırmayı sevmediğim için detaylı araştırmasını yapmadım.
Şimdi kısaca özetlersem, istediğiniz şey gerçekten de tutarsa, tabiri caizse köşeyi dönersiniz, ama öncesinde başka birilerinin köşeyi dönmesi gerekir diye düşünüyorum. 50.000 TL olmasa bile, 20.000 - 30.000 TL'yi bulur gibime geliyor.
Nokta :)
KLavy3

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
evet çok büyük bir ekibimiz var. Ekip zaten normal günlük hiti karşılar ilk açılışta 10 k üstü bir hit düşünüyoruz şuan site için. Kahvemix yazılımını bilmiyorum ama öncelik olarak sanırım haber portalı gibi birşey yapıcaz ona bile iyi bir vps gerekli diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al