wmaraci reklam
lidertakipci

Wireless Sorunu

7 Mesajlar 4.908 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar;
Bende antensiz TP LINK Wireless var o buluyor modemleri antenli wireless aldım daha iyi verim alırım diye versatile vr-wlu54 modeli bağladım internetten driverini indirdim kurdum ama hiç bir modemi görmüyor nedense antensiz wireless görüyorda o nasıl görmüyor :(

wmaraci
reklam

meyiti meyiti Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kurye
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hocam açıkcası versatile markasını ilk kez senden duydum lakin tp link bu sektör de önde gelen firmalardan versatile broadcom intel chipsete mi sahip tp linklerde realtek chipset vardır ve bayağı güçlü ve kararlı yapıdadır.Ayrıca şu şekilde düşün (normalde antenli usb cihazın daha yüksek verimde çalışması gerekir) tp linkte anten kısmı sadece bi havay ucu ile bırakılmış noktadır.o halde çekiyor diyorsun.bence bundan emin olmak için el yapımı bi anten yap kendine, bağla versatile bak bakalım çekim gücü nasıl hala bir şey yoksa veya çok düşükse at çöper

• Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)

meyiti adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam açıkcası versatile markasını ilk kez senden duydum lakin tp link bu sektör de önde gelen firmalardan versatile broadcom intel chipsete mi sahip tp linklerde realtek chipset vardır ve bayağı güçlü ve kararlı yapıdadır.Ayrıca şu şekilde düşün (normalde antenli usb cihazın daha yüksek verimde çalışması gerekir) tp linkte anten kısmı sadece bi havay ucu ile bırakılmış noktadır.o halde çekiyor diyorsun.bence bundan emin olmak için el yapımı bi anten yap kendine, bağla versatile bak bakalım çekim gücü nasıl hala bir şey yoksa veya çok düşükse at çöper

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim versatile realtekin ürünüdür, doğru tam driveri bularak sorunu giderdim şuan için sinyal de full çekiyor, yanlız bir sorun tplinkte ağa hemen bağlanıyor sorunsuz diğer wirelesste ise şifreyi giriyorum ve bağlan dedikten sonra ağ bekleniyor diyor bekliyor bekliyor sonra bağlanmıyor. ama söz konusu tplink wireless modemde böyle birşey yok.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam 4 senedir interneti oradan buradan çekiyorum. ZyXEL ve Everest üstüne tanımam. Bunlarda fotoğrafları.

Bunlarda hız sonuçları. En fazla 3 çubuk çeken var o da en altta sağda. Evin 4 yanındaki modemleri Everest'in çekim gücü. ZyXEL ile ölçmedim ama.

Alttaki albümde de Pikatel modeminden 3 çubuk çekerken Platton ve ZyXEL'i karşılaştırdım.

https://picasaweb.google.com/115906977963014091632/ZyXELVsPlatoon?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOmyg5CEheeThQE&feat=directlink

Are you alright?
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
hallettim doğru driveri buldum birde kasa eski olduğu için öndeki usb ler desteklemiyormuş arkaya taktım çalıştı. %85 sinyal var iyi çekiyor. ama sizin gösterdiğiniz modem de çift antenli daha iyi çeker tabiki çekme sorunu olursa aluminyum folyo dan yardım alıcaz artık :) cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

zekuda adlı üyeden alıntı

hallettim doğru driveri buldum birde kasa eski olduğu için öndeki usb ler desteklemiyormuş arkaya taktım çalıştı. %85 sinyal var iyi çekiyor. ama sizin gösterdiğiniz modem de çift antenli daha iyi çeker tabiki çekme sorunu olursa aluminyum folyo dan yardım alıcaz artık :) cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Hocam resimdekinini kısa antenlisi de var Platoon. Onunla dediğiniz yöntemi denedim ama pek fark etmiyor. Alüminyum folyodan fark eder mi acaba :D

Are you alright?

• Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
orasını pek bilmiyorum ama mukavva bir kartona sardınız değil mi? folyoyu sert bir kartona sarıp deneyin birde belki verim alırsınız : )

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al