lostyazilim

Alexa'da en iyi düşme yöntemi! (Tamamen doğal)

30 Mesajlar 9.119 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

googleseo googleseo SEO, basittir. Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Google Optimization
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

Şimdi bir web sayfamız var ve hiti iyi sayılır.
Ancak Alexa değerlerimiz oldukça yüksek durumda. Şöyle diyebilirim milyonları aşmış.

Peki bu Alexa değerlerimizi biz nasıl DOĞAL yolla düşürebiliriz?
Program kullanmadan ve programa ihtiyaç duymadan? Aslında yine çok basit. Size birşey söylemek isterim. Bu Alexa düşürmek için üretilen programlar vs varya? Bunların hepsi fasa fiso.

Siz Doğal yolla Alexa değerlerinizi düşürmek ve iyi bir Alexa değerine sahip olmak istiyorsunuz öyle değil mi?

Şimdi size bir kaç negatif maddeler açıklayacağım. Çoğumuz sırf Alexa değerleri düşsün diye bunları yapmaktayız.

1. Biliyoruz ki bol bol yazarak, kullanıcı daha fazla okuyacak diye düşünüyoruz. Bu sayede kullanıcı web sayfamızda daha fazla kalacak ve kullanıcının kalma süresi uzun olacak değil mi? Hmm evet. İşte bu yanlış arkadaş.

Bırakın biz kullanıcıya sadece kısa ve öz bir metin bırakalım. Kullanıcı onu okusun ve istediği bilgiyi tam elde etsin. Bu sayede kullanıcı farklı başlıklarıda okuma vakti bulsun.
Eğer siz uzun uzun yazıp kullanıcıyı uzun süre sitede tutmak istiyorsanız, yok arkadaş ben bile uzun yazıyı okumam kolay kolay. Bana bilgilendirici şekilde kısa ve öz yazsın isterim. Çünkü diğer konularada göz atabileyim.

2. Saçma sapan paragraflar oluşturmaktayız. Arkadaş bir konuyu kısaca özetlemek varken neden genişletiyoruz ki? Bunlar kendinizi yormaktan başka birşey değil. Herneyse artık çözüme gelelim.

İlk önce aşağıdaki şu ilk açtığım konuyu incelemeyenler onu bir incelesin.

- Google'da indexlenme hızını arttırma ile ilgili bir konu.

Sonra bizim Alexa değerlerini düşürmek için yapacaklarımız;

1. En az 5 adet PC'ye sitenizin Alexa Toolbarını kurun ve en çok kullanılan tarayıcıya.

2. İçeriklerinizi kısa ve öz yazın. Gerekirse videolu ve yeni pencerede açılan resimli içerikler ekleyin.

3. Sayfa otomatik yenileme kodu ekleyin. Bu sonuçta doğal bir koddur. Ama her 30 sn. için yapmayın.

Örn: 120 ila 140 saniye arası yapın. Bu bütün konu ve içeriklerde olsun. Videolu içerikleri düşüneceksiniz. Kullanıcı video play butonuna bastığında playera yöneldiği için yenileme kodu devre dışı kalıyor.

Bu sayede kullanıcı daha fazla kalıyor ve sayfa çoğul hit daha çok artıyor. Bununla birlikte kullanıcıların kalma ve sayfalar arası dolaşma istatistikleri artmış oluyor.

Sonra 3 günde 1 muhakkak Alexa değerleriniz düşecektir.
Tabi yukarıdaki bahsettiklerime tamamen uyar ve gerçekleştirirseniz.

İşte Alexa düşürmenin en doğal ve en iyi yolu!
Program felan bu konuda da hikaye oluyor.

Düşünsenize, programla indirmek için sitenize 3 gün çoğul hit yolluyorsunuz vs.

Sitenin normal çoğul hiti, Pazartesi: 800 vs ise.
Salı, Çarşamba, Perşembe programı kullanarak çoğul hitin 1600 olduğunu düşünün? Alexa değerleri hemen düşüşe geçecek. Programdan elinizi çekin yine aynı seviye ye gelecek.
Bu sefer ne olacak biliyor musunuz? Anlık yükseliş ve düşüşünüz sebebiyle, Alexa değerleriniz ani düşecek ve bıraktığınızda tavan yapıp ani yükselecek :)

Buna ne gerek var, doğal yollarla azar azar düşürün, kalıcı olsun :)
bd

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu kadar uzun yazacağına kısaca toolbar ekleyin deseydin ya...

Zent Zent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı ve Web Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Birincisi 5 tane bilgisayarı nerden bulacaksın. İkincisi blog dediğin genelde uzun yazılardan oluşur, blogun doğası bu okumak isteyen zaten okur. Tabi her konu da uzun olacak diye bir kaide yok. Konuya göre değişir zaten anlatacağın şey kısa yazıda anlatılamayacak birşeyse uzun yazarsın. Ama kısa bir yazıda anlatılacaksa kısa yazasın. Mesela benim yazılarım genelde orta uzunlukta olur, yazabildiğim kadar anlatabildiğim kadar yazarım. Senin anlattığının faydası olacağını sanmıyorum. Zaten bir siteyi günlük 5 veya daha üzeri tekil ziyaretçi takip ediyorsa Alexa günden güne zaten düşer.

www.zaferzent.com - blogger

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)

zfrznt adlı üyeden alıntı

Birincisi 5 tane bilgisayarı nerden bulacaksın. İkincisi blog dediğin genelde uzun yazılardan oluşur, blogun doğası bu okumak isteyen zaten okur. Tabi her konu da uzun olacak diye bir kaide yok. Konuya göre değişir zaten anlatacağın şey kısa yazıda anlatılamayacak birşeyse uzun yazarsın. Ama kısa bir yazıda anlatılacaksa kısa yazasın. Mesela benim yazılarım genelde orta uzunlukta olur, yazabildiğim kadar anlatabildiğim kadar yazarım. Senin anlattığının faydası olacağını sanmıyorum. Zaten bir siteyi günlük 5 veya daha üzeri tekil ziyaretçi takip ediyorsa Alexa günden güne zaten düşer.

Kesinlikle hocam bu tür bir yazı yazılacaksa biraz daha ayakların yere basılması lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
İlk öncelikle bunlar deneyipte olumlu sonuç elde ettiğim taktikler.
5 tane pc nerden bulacaksın demişsin? Arkadaşlarından 5'ine kurdursan yine olur. Yeter ki iste. Negatif değil pozitif bak.

2.olarak benim kastım çok detaya girmektendi. Tabiki orta dereceli yazılar yazılacak, ama olabildiğince uzun değil.

3.olarak isteyen uygular, isteyen uygulamaz. Sonuçta ben burada olumlu sonuçlar elde ettiğim taktikleri yazıyorum.

Diğerleri gibi genel söylemler yapmıyorum. Sadece kısa ve öz teknik bilgilere değiniyorum.

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)

googleseo adlı üyeden alıntı

İlk öncelikle bunlar deneyipte olumlu sonuç elde ettiğim taktikler.
5 tane pc nerden bulacaksın demişsin? Arkadaşlarından 5'ine kurdursan yine olur. Yeter ki iste. Negatif değil pozitif bak.

2.olarak benim kastım çok detaya girmektendi. Tabiki orta dereceli yazılar yazılacak, ama olabildiğince uzun değil.

3.olarak isteyen uygular, isteyen uygulamaz. Sonuçta ben burada olumlu sonuçlar elde ettiğim taktikleri yazıyorum.

Diğerleri gibi genel söylemler yapmıyorum. Sadece kısa ve öz teknik bilgilere değiniyorum.

Hocam hangi sitede uyguladın öğrenebilirmiyiz

• Üyelik 06.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam kurumun isteği üzerine, site adresini forum vb. alanlarda paylaşamıyorum.

forumzeblebi forumzeblebi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%0)
kısa ve öz yazın iyorsun kendinde öz yazsaydın ya :D uzatmışsın oku allah oku , neyse sağol :D
burakisci

kişi bu mesajı beğendi.

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Bu yöntemide deneyeceğim teşekkürler.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

goga82 goga82 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
yazında belirttigin alexa için refresh kodu adsense için bir ban sebebidir.bunuda belirtseydin insanları yanlış yönlendirmeseydin keşke..şöyle diyebilirsin adsense kullanmayan siteler refresh kodunu sitelerine koyabilir..bilindigi gibi adsense te sayfa görüntülenme sayısını otomatik olarak arttırdıgı için google bazı sitelere ban koydu.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al