freelance iş ilanları

Sizce bu içerikte bir site ne kadar tutar ?

41 Mesajlar 4.997 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
VPS değil de VDS düşünün bu tarz bir site için. Bence de önceliği siteyi yükseltmeye verin, sonrasında gelen hiti yaptığınız masraf üzerinden dağıtmanız daha kolay olur.

wmaraci
reklam

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
O kadar buyuk is yapmak istiyorsun. 100 kisilik ekibin var ama 10bin TL cok diyorsun. Ucretsiz sistemleri de begenmiyorsun. Bu is biraz yas kardes.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
hayır beğenmiyorum yada çok demiyorum. İlk başta bu kadar yatırmam mantıklımı onu düşünüyorum :S

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam o zaman buyuk hedeflerle baslamayin. Bazilarini onceleyin. Yukseldikce bir strateji belirler yeni seyler katarsiniz. Adim adim gitmek en mantiklisi.
KLavy3

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
evet çok haklısınız şimdi direk böyle ilk başta başlarsak ya tutulmazsa istediğimiz gibi sonuçlar alamazsak çok kötü olur bizim için. İlk başta bir haber portalı gibi online sohbeti radyosu olan yer olsa olur değilmi sizce ?_

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Abi bu bahsettiklerin gerçekten büyük işler worpress falan küçük kalır diye düşünüyorum. Bu işin maliyetini tam bilmem ama bence bir 15.000 tl yi başlangıç olarak gözden çıkarak bir durumda olmalısın. Bunun yanı sıra diyelim ki özel scirpt olacak. Bu işi istediğin gibi yapacak kaliteli adam bile sıkıntı bence. Bulsan maliyeti sıkıntılı olacaktır. Ben bir ara kendime özel yazdırayım ve asp olsun dedim. Küçük bir portal ölçüsünde adamlar 2 sene önce 3.000 tl istediler ki istediklerimi daha tam sayamamıştım.:)

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
bizim isteklerimiz doğrultusunda sanırım arkadaşın sözüne gelicem 50bin tl demişti :)

Storm Storm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 23 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Çekirdekten dallara doğru açılmalısınız bence hocam.Şimdi bir sosyal paylaşım sitesi scripti 700$ herşey dahil yanlış hatırlamıyorsam içinde oyun vs de vardı.Buna sadece size özel tema ve istediğiniz yeni kodlama ve değişiklikleri eklersek 2500 Tl olur.Forum ücretsiz isterseniz en iyisi mybb olur pro bir tema gerekir 100 tl ye oda halledilir.Yok vbulletin olsun derseniz.3000 Tl oldu bile.Diğer ekstralar tanıtım reklam seo dersek minimum 5000 Tl den aşağı olmaz.
KLavy3

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
beş bin tl ile iyi birşey çıkabileceğine inanıyorum zaten.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

KLavy3 adlı üyeden alıntı

ekip kalabalık 100'ün üstünde ekip var zaten.

Ek Olarak:

50 bin çok değilmi sizce ? Bilmiyorum bu kadar bir maliyeti olurmu.

En son cevap 9 gün önce atılmış. Hemen hemen bütün yorumları okudum ve çok merak ettiğim noktalar olduğu için soramadan yapamadım. Bu sizin bahsettiğiniz 100 kişilik ekip sıradan arkadaş çevresimi yoksa hepsi kodlamayı, site kurmayı, sunucu yönetimini, SEO, grafik tasarım işlerini bilen kişilerden mi oluşuyor?

Sorunuza cevap vericek olursak. Günümüzde sadece bir şirketi tanıtım amacıyla, wordpress site kurmasına rağmen 5.000 liraya web siteleri yapanlar var. Siz mynet gibi Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 11. sitesine benzer bir şey yapmak istiyorsunuz. Siz 50.000'e çok diyorsunuz ama arkadaşlar çok fazla iyimser cevap vermişler.

Bundan 3 sene önce E-Ticaret işi yapacak birinin dahi 250 bin liradan aşağı parası olması durumunda iş yapamayacağı söyleniyordu. Bugün o rakam 400.000 civarı. Tamam siz bir ürün alıp satmayacaksınız ama kodlama ve sunucu masraflarınız çok fazla olacak. Sadece okey oyununu 10.000 liradan aşağı, sıfırdan yapabilecek adamın bulunacağını zannetmiyorum. Bu kodlamayı da o ekip dediğiniz kişiler yapmayacaksa değil 50.000'i 500.000'i gözden çıkarın derim.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al