wmaraci reklam
lidertakipci

Kafayı yemeye az kaldı !

22 Mesajlar 2.854 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Yasama Ugrasi adlı üyeden alıntı

ben de aynı şeyi çok düşündüm, hatta blogspottan ücretsiz bir blog açmayı bile düşündüm. ama ben kişisel bir site olmasını tercih ediyorum. gündelik işlerim oldukça yoğun, bir de bu sorunun olması her gün saatlerimi alıyor. daha yeni toparlayabildim siteyi, yarına ne olacağı malum değil. kapatsam onca emeğime yazık olacak, eklediğim yazıların çoğuna saatlerce uğraşmışımdır. pek çok içerik, bir de özel takipçilerim oluştu. ama bu sorun yüzünden çok gerileme yaşıyorum.

Ek Olarak: Arkadaşlar forum kurallarına aykırı olduğu düşünülürse bu iletinin silinmesini rica ederim. Ama hizmet aldığım firmayı belirtmek istiyorum, Firmanın adı turhost buna göre firmayı bilenler görüş ve düşüncelerini pm olarak yazarlarsa çok sevinirim. Ona göre sorunum kesin hosting kaynaklıysa, daha güvenli ve kaliteli bir hostinge geçeceğim. Ama boşu boşuna paramı çöpe atmak istemiyorum daha iki ay oldu ben turhost'a geçeli. Ben sunucuyu ve sunucuda barınan diğer siteleri, sunucunun özelliklerini denetlemeyi bilmiyorum bu yüzden hiç bir şey anlamıyorum.

1 yıla yakın bir süredir Turhost'tayız. Hiçbir sorun olmadı çok şükür. Sunucu değiştirmelerini isteyin isterseniz.

wmaraci
reklam

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Atakan adlı üyeden alıntı

1 yıla yakın bir süredir Turhost'tayız. Hiçbir sorun olmadı çok şükür. Sunucu değiştirmelerini isteyin isterseniz.

Geçen hafta başka sunucuya taşıdılar siteyi, ben gözlemlerime göre şunu anladım; bütün sorunlarımın kaynağı, sitede bulunan bir tema, uygulama vs.. değil saldırılar olması. Çünkü bunun dışında site bir çok wp sitesinden daha üst performansta çalışıyor.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Geçen hafta başka sunucuya taşıdılar siteyi, ben gözlemlerime göre şunu anladım; bütün sorunlarımın kaynağı, sitede bulunan bir tema, uygulama vs.. değil saldırılar olması. Çünkü bunun dışında site bir çok wp sitesinden daha üst performansta çalışıyor.

Saldırılar konusunda boş değiller yani önlemleri var. Sıkıntı olacağını sanmıyorum bundan dolayı (bir yere kadar).
Aslında bu tarz sorunların birçok nedeni olabilir. Temadan olmadığını sanarsınız ama tema ya da uygulamalardan olabilir.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Peki ben tema ve uygulamaların yedeklerini aldıktan sonra ftp den silsem. Bir kaç gün hiç bir uygulama olmadan ve orjinal temayla deneme yapsam sorunun temadan ya da uygulamalardan olup olmadığını anlayabilirim ve yedeklediğim klasörleri geri atınca uygulamalarım ve tema da hiç bir bozulma olmadan kullanabilirim sanırım değil mi ?
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yemrekoc yemrekoc Php Dev. Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 5, (%100)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Host saglayacınızla görüşün sunucuyu taratsın. Şifrelerinizi değiştirin dosyalarınızın yedegini alın sql ve tema vb. yeni hosting açsın host saglayıcınız aksi halde düzelmeyecektir.
katılıyorum

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi FTP yedek aldım, ama trojen çıktı yine dört tane tespit ettim. Burada da virüs günlüklerini paylaşayım dedim, belki de bir fikriniz vardır. Atakan'ın söylediği gibi, virüslerin isimleride Shell kelimesi geçiyor.

yemrekoc yemrekoc Php Dev. Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 5, (%100)

Şimdi FTP yedek aldım, ama trojen çıktı yine dört tane tespit ettim. Burada da virüs günlüklerini paylaşayım dedim, belki de bir fikriniz vardır. Atakan'ın söylediği gibi, virüslerin isimleride Shell kelimesi geçiyor.

ben çok çektim Allah kolaylık versin ! hostcumla aşmıştım bu sorunuda belirteyim...

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

yemrekoc adlı üyeden alıntı

ben çok çektim Allah kolaylık versin ! hostcumla aşmıştım bu sorunuda belirteyim...

Sağ ol arkadaşım, senin adına sevindim ama muzdarip ve yardıma ihtiyacım olduğum âşikar, ben arkadaşların fikirlerine ve teknik bilgilerine göre hareket etmeye çalışıyorum. Madem sen de bu sorunun aynısını yaşadın, belki biraz daha detaylı bilgi verebilirsin bana.

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Hostta 1 site shell yemiş ve sen de o sitenin etkilerinden nasibini alıyorsun.
Hostu değiştirmen gerekli.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Baska sitedeki c99-r57 vb. shellerle sunucuda root olup sitenize erişiyorsa sunucu güvenli değildir zaten. Tek çare başka hosting firması.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al