wmaraci reklam
lidertakipci

Neler Öğrenmeliyim ?

12 Mesajlar 2.289 Okunma
wmaraci reklam

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. 17 yaşında, Web Tabanı Programlama ve Grafikerlik bölümünde okuyan, ikinci dönem C++ ile Asp.net öğrenecek birisiyim. Kendi kendime öğrendiğim HTML sayesinde 100 üzerinde 73'le kapatttık ilk sezonu. :)

Kendimi bu işte çok genç görüyorum. 24-25 yaşlarında çok profesyonel kişiler var. Kendimi onların seviyesinde görmek istiyorum. Düşük hitte yeni açılmış destek - webmaster içerikli bir sitem var. Bir nevi WmAracı.Com gibi diyebiliriz. Daha az detaya sahip. MyBB hakkında profesyonel derecede bilgim var. vBulletin çok pahalı olduğu için ve satın, lisans alımı konusunda fikir sahibi olmadığım için vB'ye el atamadım. SEO'suyla çok ünlü diyorlar. Sizce değer mi ? vB kullandığım zaman oraya vereceğim parayı tekrar kazanabilir miyim ? Döngüyü nasıl kurarım ?...

Bu sitede araştırma yaparken birkaç hocam "İyi fikir" sahibi olmak istemiş. Konuya gelen yorumlarda "İnsanların iyi fikirleri olsa yazmaz" demiş.. Bu konuda bana vereceğiniz fikirler sizi düşürmeyecektir. İnşallah anlatabilmişimdir. :)

Daha önceden yapmak istediğiniz ama yapamadığınız yada yaptığınız ve iyiki yapmışım, öğrenmişim dediğiniz konuları benimle, bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. Kendimi bu konuda çok çabuk öğrenen birisi olarak görüyorum. C# 'ta zorluk çeksemde ondada az şeyler biliyorum. Mesela bir bloga sahibim. Ama PHP bilmiyorum. Birkaç ders veren siteler var. Onların yardımıyla PHP öğrenmeli miyim ? Okulda hocamız PHP'yi atlayıp direk Asp.net öğretecek. Amacı kötü değil tabii ki ama bilmiyorum eksik bir yanım olmasın..

Forumum da; MyBB Forum Script'iyle devam etmeli miyim ? Çünkü grafiksel yönden ve eklentileri bakımından çok zengin ve güncel bir script. Ortalama her iki ayda bir yeni güncelleme geliyor. Kısacası MyBB'yi seviyorum ve biliyorum. Ancak insanlara gerekli desteği verebilmem için en iyisine sahip olmam gerekiyor. Siz olsanız nasıl bir forum olsun isterdiniz ? Veya diğer fikirleriniz :)

Sitem normalde 22 Kasım'da kuruldu. Ancak Aralık ayında bakıma aldım ve hem alt yapı çalışmaları hemde okul yüzünden siteyi açmam Ocak'ın 3'ünü buldu. O günden beri özgün içerik paylaşmaya çalışıyorum. Adsense veya Google reklam olayından hiç anlamıyorum. Sizce reklam verirler mi ? Hiti düşük, konu sayısı az.. Bu reklam işleri neye göre oluyor ? Detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Ayrıca son olarak, "Kardeşim şunu şunu şunu öğrenmelisin" diyebileceğiniz konular var mı ? Sanırım gelecekte; gelecekten kastım önümüzdeki birkaç yılda nelerin popüler, nelerin değerli olacağını görebiliyoruz. En azından sürekli değerli olacakları biliyoruz :) Önerdiğiniz kodlama dili, program.. her türlü tavsiyelerinize açığım. 7/24 öğrenime açık bir genç, sizleri bekliyor...

Yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla..

wmaraci
reklam

sabrican sabrican WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad s** g**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bende lise web tasarım bölümü okudum başlamadan önce insan heycanlanıyor şimdi ben hiç bir şey bilmiyorum okulda ki herkes benden iyidir diye.Bir bakıyorsun hocanın bile hiç bir şeyden haberi yok liseye başlamadan önce bende forumla başladım asp tabanlı bir portal kurmuştum o zamanlar iş yapıyordu portallar ve forumlar c++ ,c# asp.net böyle duyunca bir de eğitimini alıcağını alıcağını düşünüyorsun ya orda yanılıyorsun.Bütün dönem hatta lise bitene kadar basit örnekler dışına çıkamayacaksın.

Sana en büyük tavsiyem okuldan birşeyler öğreneceğini sanma mutlaka birşeyler kaparsın diğer bir önerim ise hazır başındayken forumdan uzak dur zaten tutturan tutturmuş forum açıcaksanda tek bir konuya odaklan dizi forumu,fan forumu vs. aç derim güncel olman özgün olman kelimeleri takip etmen gerek başarılar.. :)
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.turkmarkatescil.com

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

sabrican adlı üyeden alıntı

Bende lise web tasarım bölümü okudum başlamadan önce insan heycanlanıyor şimdi ben hiç bir şey bilmiyorum okulda ki herkes benden iyidir diye.Bir bakıyorsun hocanın bile hiç bir şeyden haberi yok liseye başlamadan önce bende forumla başladım asp tabanlı bir portal kurmuştum o zamanlar iş yapıyordu portallar ve forumlar c++ ,c# asp.net böyle duyunca bir de eğitimini alıcağını alıcağını düşünüyorsun ya orda yanılıyorsun.Bütün dönem hatta lise bitene kadar basit örnekler dışına çıkamayacaksın.

Sana en büyük tavsiyem okuldan birşeyler öğreneceğini sanma mutlaka birşeyler kaparsın diğer bir önerim ise hazır başındayken forumdan uzak dur zaten tutturan tutturmuş forum açıcaksanda tek bir konuya odaklan dizi forumu,fan forumu vs. aç derim güncel olman özgün olman kelimeleri takip etmen gerek başarılar.. :)

Hocam haklısınız tabi ama şu anda destek forumlarından başka bildiğim bir şey yok. Kişisel blog kurayım diyorum ama onun içinde çok erken olduğunu düşünüyorum. Baştan batırmayayım diye korkuyorum. Aslında kişisel blog, portal.. güzel şeyler yapabileceğimi düşünüyorum ama yeterince bilgim yok. Güvende yok açıkçası. Bu işe yeni atıldım, çevre, ortamda yok.. Arada kaldım :(

sabrican sabrican WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad s** g**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
wordpress kur nereye çekersen oraya gelir ücretsiz kaliteli seolu bal gibi script.hem destek ver hem portal gibi hem forum gibi kullan istediğin kadar tema istediğin kadar ücretsiz eklenti bulursun

https://www.turkmarkatescil.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

sabrican adlı üyeden alıntı

wordpress kur nereye çekersen oraya gelir ücretsiz kaliteli seolu bal gibi script.hem destek ver hem portal gibi hem forum gibi kullan istediğin kadar tema istediğin kadar ücretsiz eklenti bulursun

Aklımda Blog'u önde olan ve arkasında Forum'u olan bir destek sitesiydi. Belli başlı kategorileri olan ve o kategorilerin dışına çıkmayan, insanların öğrenmek istediklerine net cevap veren.. Ancak istediğim temayıda yapamıyorum ki.. Sıralı olarak WordPress dersleride yok öğreneyim.. Bir şeyi görüp araştırmam lazım. Hiç böyle kurulumundan sonuna kadar bilen kimse uğraşmamış. Ancak dediğinizi not ettim. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

BiMaster006 BiMaster006 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 35 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
SEO yerine öğrenim gördüğünüz konuda uzmanlaşmanı ve uzmanlaştıkça da SEO vb diğer konulara eğilim gerçekleştirerek öğrenimini artırmanı öneririm ancak şu an öğrenmen gereken seo değil programlama vs yani "cin olmadan adam çarpamazsın" önce cin olmayı öğren :)

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

BiMaster006 adlı üyeden alıntı

SEO yerine öğrenim gördüğünüz konuda uzmanlaşmanı ve uzmanlaştıkça da SEO vb diğer konulara eğilim gerçekleştirerek öğrenimini artırmanı öneririm ancak şu an öğrenmen gereken seo değil programlama vs yani "cin olmadan adam çarpamazsın" önce cin olmayı öğren :)

Programlama derken ? C# ve C++ gibi mi ?

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
İngilizce şart önce onu öğren... sonra istemediğin kadar kaynağın olur khan academy, codeacademy, codeschools, tutsplus, lynda vs vs...

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

İngilizce şart önce onu öğren... sonra istemediğin kadar kaynağın olur khan academy, codeacademy, codeschools, tutsplus, lynda vs vs...

Anladım. Şu anda çok iyi derecede olmasada okuduğumu, duyduğumu anlayabildiğim bir ingilizcem var. Tek sorun yazmakta zorluk çekiyorum :)

AliBurak AliBurak Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 45 / 184
  • Ticaret 2, (%50)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Anladım. Şu anda çok iyi derecede olmasada okuduğumu, duyduğumu anlayabildiğim bir ingilizcem var. Tek sorun yazmakta zorluk çekiyorum :)

İngilizce okunur yazılır ama anlamak zordur sen zoru başarmışsın ya :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al