lostyazilim

Arkadaşın modemi benim bilgisayarda kurma

4 Mesajlar 689 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar ufak bi sorun var arkadaşın laptopa format attık sonra eve gidince kablosuz modemin şifresini unutmuş wierles'in sonrada kuramamış modemi arkadaş modemi bize getirse ben kendi bilgisayarımdan ayar çeksem sonrada modemi kendi evinde denese sorun düzelirmi acaba.

wmaraci
reklam

MaximusTR MaximusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uygulama Geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 48 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Tabi ki sorun olmaz wi-fi kurarsınız sonrada modem arayüzünden wi-fi ayarlarına girip şifreyi öğrenirsiniz.

kst37 kst37 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 14, (%100)
Arkadaşınızın modemini bir lan kablosu ile direk bilgisayarınıza bağlayıp modem arayüzüne girdikten sonra kablosuz ayarlarını değiştirebilirsiniz. Genellikle 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 ip adresleri ile modem arayüzüne ulaşılır, modem paneline girmeden önce giriş şifresi sorar genellikle kullanıcı adı "admin" şifre boştur ya da kullanıcı adı ve şifre "admin" şeklinde olur, arkadaşınız değiştirmiş de olabilir, şifreyi varsa wireless kategorisi altında security bölümlerinden değiştirebilirsiniz, markalar göre de değişebilir bunlar modem markasını internette araştırınca bulabilirsiniz.

100+ Projelik Domain Portföyümüz http://goo.gl/iHMfLG

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

kst37 adlı üyeden alıntı

Arkadaşınızın modemini bir lan kablosu ile direk bilgisayarınıza bağlayıp modem arayüzüne girdikten sonra kablosuz ayarlarını değiştirebilirsiniz. Genellikle 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 ip adresleri ile modem arayüzüne ulaşılır, modem paneline girmeden önce giriş şifresi sorar genellikle kullanıcı adı "admin" şifre boştur ya da kullanıcı adı ve şifre "admin" şeklinde olur, arkadaşınız değiştirmiş de olabilir, şifreyi varsa wireless kategorisi altında security bölümlerinden değiştirebilirsiniz, markalar göre de değişebilir bunlar modem markasını internette araştırınca bulabilirsiniz.

Hocam ben biliyorumda arkadaşa anlattım ama yapamamış yarın gideceğim onlara ayarlayacağım :D

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al